Přejít na obsah

Airbagy


_Denis_

Doporučené příspěvky

Ahoj,

hledal jsem tady na fóru, ale konkrétně něco podobného jsem nikde nenašel.

Oč jde: s odpovídáním nemusíte spěchat, zatím Octavii nemám, nicméně její koupi plánuji. Abych zvolil optimální cestu, rád bych se informoval, jak je to s airbagy.

Řekněme, že bych si koupil předface s 1 airbagem. Jak vyměnit volant vč. airbagu za volant z OII už jsem se dočetl. Nicméně, kdybych chtěl měnit horní díl palubovky z FL a ta měla zabudovaný airbag spolujezdce, popř. vyměnil-li bych také sedadla, která by v sobě měla boční airbagy, lze tyto airbagy zapojit tak, abych měl namísto jednoho airbagu funkční všechny 4 bagy?

Pokud ano, předpokládám, že bych musel vyměnit RJ => kdybych zároveň plánoval tempomat, maxi-dot a multifunkční volant, musel bych koupit RJ s nějakým označením, která podporuje 4 bagy a všechny další věcičky, vše zapojit a nakonec nechat (někomu) správně naprogramovat?

Předem děkuji za odpovědi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, presne tak to funguje, musel bys vymenit RJ, dotad kabelas, stavajici prepojit

pokud mas neco takovyho v planu, tak si radeji uz kup okinu po fl, (3.g komfortu, 4 pytle), toho casu a usili co bys tomu musel venovat, kort kdyz to neumis, tak to se nevyplati

vyjde te levnejc koupit auto uz v lepsi vybave a dodelat napr. tempomat, maxidot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Povinná jestli je, nevím. Ale něco o "životnosti" jsem už četl.

Např.: http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/109-aj-airbag-ma-svoju-zivotnost/

ale tady je poněkud optimističtější článek

http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/c1461-Spodni-clanky/n2099-Airbagy-ve-starsich-nehavarovanych-autech-nepotrebuji-menit-za-nove

takže bych řekl, že můžeme být v klidu :palec2:

"...Ještě jsem neviděl, že by někdo sypal peníze do airbagů kvůli povinné vyměně...."

a bylo by-li něco na tom, že airbag má svojí životnost, ale výměna je na každém z nás, pak to máš stejné jako s helmou na kole. Jako starší 18-ti let ji mít nemusíš, ale.....

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...