Přejít na obsah

Podvozek z FRS na Fabii 2,0MPI 85kW


Badger23

Doporučené příspěvky

Mel bych dotaz, prosim o radu...

- predelavam svoji Fabii 2,0MPI 85kW rv.2004 po faceliftu a RS a chtel bych ji i snizit a tak se chci zeptat zda tam muzu dat origo tlumice i pruziny z RSa a bude me to pasovat a nebo staci dat jen pruziny a o kolik se to snizi kdyz dam jen ty pruziny? A pripadne jestli vite jaky je rozdil v tech tlumicich co se davali na RSo oproti standadnim?

- a neby by jste dali jen nejake snizene pruziny napr. HP, HR, KW atd. a pripadne jakou znacku by jste uprednostnili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o tlumiče a pružiny ta ty jsou po technické strance u všech fabii stejné,takže vzájemná zaměna je možná,klesne to určitě jak jsem psal dvoulitr je těžkej +- jako TDI takže dolu to pujde,napiš tady klukum jestli se Ti někdo nepodívá do etky(téma etka)jaká tvrdost se použivá pro tdi a pro 2,0MPI,pokud bude značení tuhosti stejné u serie bude to stejné i spružinamy FRS.Dle mne pokud máš tu možnost tak je tam dej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

přesně jak píše speed.mb.....jinak FRS 1 je vždy TDI !!! Fabie RS s benzínem je až nová FRS 2....z Fabie RS 1 ti tam náprava půjde, jen pozor na péra, pokud jsou k tomu, jsou stavěný na sníýení o 1.5cm = zadek bude s origo pérama lehce vejš ;)

PS: poloosy z FRS 1 jsou stavěný na 6Q, jsou mohutnější a celkově na klasickou TDi Fabii nesednou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No momentálně mi přijde, že zadek je níž než předek a není to první tdi combi kde je zadek níž. Ano péra tam jsou i s tlumičema je to kompletní náprava bez poloos, ale ty moje mají velkou vůli u převodovky, tudíš mě čeká také výměna, proto se ptám zda je mám shánět z tdi 74kw nebo rs, když budu dávat těhlice s nábojem z rs. Tedy chápu z tohoto, že mám shánět normální poloosy z tdi. Ještě jsem uvažoval o 6Q převodovce také budu měnit, ale to je asi nemožné při motoru ATD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak buď rád, srovná se ti to (- těch 15mm) ;) jinak 6 jde na ATD, ale znamená to právě poloosy z FRS, startér z FRS, kulisu řazení FRS áááá snad jsem nic nezapoměl :)

na tvůj 5q sháněj poloosy (klouby) na tvůj motor ATD....až pak dáš 6Q, vyměníš i poloosy ...srozumitelné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Máme problém s Fábkou 1 2,0 (85 kw), jezdíme po špatných cestách a náprava dostává dost zabrat (těžký motor to tlačí dolů).

Má někdo odzkoušenou sadu pružin a tlumičů "na špatné cesty" origo Skoda/VW? Viděl jsem to na netu, nevím jestli se to za ty peníze vyplatí nebo zda doporučujete např. zmíněnou sadu z F1 RS nebo jiné (Bilstein) sady?

A je nějaký problém mít na předku jiný typ jak na zadu nebo je to jedno (na předu třeba tvrdší kvůli motoru a na zadu normál)?

Omlouvám se, pokud už to tady někde je, ale NEMOHL JSEM TO NAJÍT (ne, že bych nechtěl).

Díky za jakékoliv rady, tipy nebo příspěvky. :)

Editováno: , autor: mxm1919
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlumičema ani pérama z RSky si nepomůžeš, spíš naopak, bude to ještě tužší a náprava bude dostávat ještě víc na prdel....pokud ale chceš ochránít spodek auta, udělej si pod motor pořádnej dekl - nejlíp z duralu, nebo plechu......jinak jedinná možnost je ten paket pro špatný cesty = tlumiče, péra, uložení, dorazy...ale za nové dáš pěknou pálku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlumičema ani pérama z RSky si nepomůžeš, spíš naopak, bude to ještě tužší a náprava bude dostávat ještě víc na prdel....pokud ale chceš ochránít spodek auta, udělej si pod motor pořádnej dekl - nejlíp z duralu, nebo plechu......jinak jedinná možnost je ten paket pro špatný cesty = tlumiče, péra, uložení, dorazy...ale za nové dáš pěknou pálku :(

Tak ono jde spíš o ty nápravy než o motorovou část (není to jak někdo psal že bych drhnul nebo něco), ale prostě uložení, silentbloky, ramena atd. prostě dostávají zabrat. Samozřejmě vím, že za ten paket se hrozně platí (jen pružiny stojí cca o 1K víc než klasiky), proto jsem hledal alternativu. Právě bych nejradši našel někoho, kdo by mi řekl - "dal jsem to tam a NE/OPLATILO se to". Přeci jen na tom v rodině nejsme tak, abychom mohli dát na zkoušku 40K za nový spodek jestli to třeba nebude lepší :)

Ale díky, viděl jsem, že se aktivně zapojuješ ve většině témat, oceňuju to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čoveče asi bych to vyřešil tak, že bych dal zesílený silentbloky zadních ramen (viz OII), nechal max (vlastně i minimálně) 15" kola (optimálně pneu 185/55 R15 a zbytek bych nechal origo - myšleno tlumiče a pružiny....ten paket pro špatné cesty by byl určitě dobrá volba, ale cenově je prostě mimo, za ten peníz můžeš udělat dvakrát údržbu nápravy...

jinak záměnou tlumičů za jiný verze než ten paket pros špatný cesty si nepomůžeš...když dáš z FRS bude to tužší, z jiný nafty to nebude moc velká změna, on ten 2.0MPi nebude váhově na předek od dieselu moc jinde.....ještě mě napadlo, kolik má Fábina najeto, jestli nejsou péra utahaný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme kolem 110 tkm (nestočených :kol-47: ). Kola origo Škoda R15, pneu teď nevím ale ty klasiky co jdou podle TP (asi opravdu 185/55)

Tohle jsem si taky myslel, že by prostě jen chtěly vyměnit, proto jsem na úterý objednaný do servisu na kontrolu podvozku a tam se uvidí víc :)

Ty silentbloky myslíš celovyplněné (tuším z Ibizy)?

Editováno: , autor: kibi
necituj příspěvky nad sebou ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spíš tam budeš mít 195/50 R15...kdyby ano, tak ten profil 55 je dorbet lepší ;) nene, nech tam dát pouze zesílené silentbloky OEM 1K0 407 183 E, max plný z Audi A2 OEM 8Z0 407 183 A, z Ibizy nedávej, ten už je dost tuhý (sportovní) a nemuselo by se ti to líbit....jinak Goučko nápravy udělá divy

PS: necituj příspěvky co jsou hnedka nad tebou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...