Přejít na obsah

Zlé štartovanie za studena 1.6 75 kW


O175KW

Doporučené příspěvky

Dobry den. chcel by som sa vas spytat, ci by ste mi nevedeli poradit. mam octaviu 1.6 75KW r.v. 2002. je to octavia s lpg solaris.

rano ked nastartujem auto cuka, a snazi sa zdochnut, ked mu pridam (staci iba trosku) uz necuka na volnobeh ide vyborne.

vykon nestraca. vymeneny palivovy filter, sviecky, vycistena a nastavena škrt.klapka, vymeneny olej a olejovy filter.

Toto cukanie robi cisto iba za studena. sytič asi zapina lebo otacky idu na 1200 ale dakedy aj na 1500 a potom to spadne na 800 a cuka to medzi 800 az 500. prosim poradte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj ja mam asi podobny problem .. Mam 1.8T 110kw,rv '03 a rano ked nastartujem tak mi znova zacalo tak cukat ako ked uz uz islo zdochnut.. tak som pridal .. a po chvilke prestalo.. ale dnes aj cestou do prace. . mi to proste nejak zase zacalo aj pocas jazdy ked som sa rozbiehal na semafore..

teplota co mi standardne vyskoci na 90 .. sa dnes drzala pod.. a to mi robi odvcera ako poriadne prsalo.. ked neprsi..tak je to OK..

Prosim poradte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím mám problém se studeným startem v teplejším počasí v zimě ok. Motor chytne na 3 válce a střílí do výfuku cca 30 vteřin diagnostika nepíše žádnou chybu. Zhruba před 20000km dělaná generálka motoru špatná ovalita na 2 a 3 válci. JInak mám nové svíčky,kabely,cívku, vyčistěné a odzkoušené vstřiky ne teda těsnost, nové čidlo teploty,čištění a nastavení škrtící klapky,nová lambda před katem cca 35000km,měření tlaku paliva ok. Napadají mě třeba vstřiky ale dělalo by to pořád i v zimě.Jinak auto jede v pohodě výkon a spotřeba ok. Jsem už trochu bezradnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...

Dobrý den,

vlastnim octavii 1.6 75kw r.v. 2002

stav km: 238xxx

při studenem startu má auto snahu chcipnout a hrozně ten motor cuká.

musim cca 3x prošlápnout plyn a pak se to srovná.

obcas ještě při rozjezdu je to takové otupělé(nemá poradny tah), ale jakmile se rozjedu tak už nemám žádný problém a auto jede suprove.

Predem děkuji za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,
vlastnim octavii 1.6 75kw r.v. 2002
stav km: 238xxx
při studenem startu má auto snahu chcipnout a hrozně ten motor cuká.
musim cca 3x prošlápnout plyn a pak se to srovná.
obcas ještě při rozjezdu je to takové otupělé(nemá poradny tah), ale jakmile se rozjedu tak už nemám žádný problém a auto jede suprove.
Predem děkuji za rady 

Máš nějaké novinky ohledně tvého problému? Zdá se že mám stejný a nikdo nemůže přijít na to čím to je.

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím všechny,

pořídil jsem si jako první auto před půl rokem a to Škodu Octavii I 1.6I z roku 2001. V poslední době mě, trápí špatné studené starty. Odpoledne přijdu k auto, nastartuju a v prvních několika sekundách má auto tendenci napůl umřít (klesnou otáčky pod tisíc a dojde k takovému kuckání - pouze jednou, pak už vše ok). Pokud nečekám po nastartování a ihned se pokusím vyjet - zmáčknu spojku a auto i zdechne. Spíše si myslím, že jde o náhodu zda poklesnou otáčky nebo auto spadne. V zapětí můžu natočit znova auto a už se to nestane. Na teplotu to má minimální vliv, v zimě to bylo horší, ale i v 10-15C problém přetrvává.

Napadá někoho z vás, co by to mohlo být?

Na internetu jsem našel video, který vykazuje úplně stejný problém.
https://www.youtube.com/watch?v=6ht52b_paoY

 

Díky, Martin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...