Přejít na obsah

Nexus + TV Tuner + multimedia player za 850Kč? Ano, jde to!!!


Doporučené příspěvky

Caute vsetci! Uz dlhsiu dobu planujem kupit Columbus RNS510 a prave ma zarazilo, ze neprehrava DivX a ani nema USB vystup. S otvorenou hubou :o som prestudoval :kol-97: cely tento prispevok a tiez by som radsej siel do Nexusa s dorobenym tv tunerom, kedze by ma to po prepocitani vyslo lacnejsie a so vsetkym, co by som od autoradia ocakaval...

Získaš USB vstup či DVBT ale, problémom je, že to celé ovládaš cez dialkové ovládanie k tuneru a nie cez dotykový displej. Inak je to fajn.

Editováno: , autor: -MiH-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Caute,

skusam ten prehravac integrovat do pristrojovky, ale mam problem s IR prijimacom. Vypajal som ho z pristroja a vytiahol dratmi von, cca 0.5 metra a prestalo mi fungovat dialkove. Netusite ci ten kabel nie je moc dlhy na to? Meral som odpor dratov a je to 0.9 ohmu. Netusi nahodou niekto kde by mohol byt problem?

Dikes,

Johny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to troj-pinovy senzor, takze je to IR receiver. Je to z emtec movie cube n150h. Trosku som sa uponahlal, mal som pri sebe len trafopajku a robil som to nou, potom som to este prerobil pajacou stanicou ale uz to nefungovalo, ani ked som to pripajal nazad do plosaku. Skusal som to aj osciloskopom sledovat co je na vystupe a ani sa to nehlo. Problem teraz je, ze aky detektor kupit. Otvoril som dialkovy ovladac a osciloskopom pozrel signal na LED-ke. Nameral som pulzy na 38kHz, tak predpokladam ze to bude nosna a objednal som nejake 3 typy z farnell.com. Chcelo by to nejaky servisny manual lebo ten IR detektor nie je nijako oznaceny, len na vrchu je napisane LFN.

Este mam jeden tip, ked sa to odpaja a da na drat, tak je dobre k tomu dat blokovaci kondik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim,mnel bych jeden problem se zapojenim,vse mi funguje jen obraz skace a jde slabe slyset zvuk.Chtel jsem se zeptat na obsazeni pinu č.8,asi jsem nepochopil jak nebo proc na nej ma byt privedeno 12V?Vse mam zapojeno podle podrobneho navodu,ale uz si s tim nevim rady.Snad nekdo pomuze a poradi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravicko, taky prispeju svou trochou do mlyna.

Na podzim jsme s kamaradem (elektrikarem, bez nej bych to nedal, takze diky - kontakt kdyztak na www.arlie.cz) montovali stb do my oktavky podle tohodle navodu a co na to rict - dik moc autorovi ;-)

Nejdriv neco k dilum:

  • stb jsem pouzil emgeton vision 3 - je malej, ma USB a ma vyvedenej IR prijimac na kabelu, coz mi vyhovovalo. Jedina nevyhoda byla ta, ze ma rovnou scart samce, ale k tomu se dostanu pozdeji - 600 kc. Priste bych se ale poohledl po necem obdobnych rozmeru, ale s lepsim firmwarem, aby to cetlo i NTFS a prehravalo videa ve vic formatech - obcas je problem. Ale to jsou informace nad zlato, protoze to zadny vyrobce k danymu stb nerekne...
  • konektor do nexusu - klasicky ze skodo servisu - 157 kc
  • piny do konektoru - nekolikrat projety brno, ale nakonec se zadarilo v prodejne www.konektor.cz s cenou orientacne 4 kc za pin. stacilo dojit s vytistenou fotkou tady z diskuze.
  • scart kabel - ve finale nakej extremni kabel, zlaty konektory, feritovy stineni... asi zbytecny, ale jediny co bylo to odpoledne v danym krame k dispozici - 300 kc
  • usb prodluzka - to jsem pouzil co jsem mel doma, takze 0 kc
  • naky ty odpory, pasky atd., proste elektro hracicky - minimum

napajeni:

  • pohlidal jsem si, aby stb fungoval na 5V s odberem do 2A, aby to zvladlo usb napajeni do zapalovace
  • pak jsem koupil v ges autozasuvku - 12 kc
  • dalsi zastrcku do stb od zdroje - 5 kc
  • usb redukci do zapalovace na 2A (kdyby nahodou) - 290 kc
  • usb kabel (napr od nefunkcni mysi, od kabelu k tiskarne apod.), na kterej se na druhej konec pripojila zastrcka do stb, aby se nemusel znehodnotit puvodni zdroj - 0 kc
  • 2 maly vypinace na napajeni celyho stb a na zapnuti obrazu za jizdy - 16 kc / kus

kabel scart - nexus:

Nejdriv jsme si nachystali kabel - scart -> nexus. Tady upozornim na to co tu uz je nekolikrat zmineny. Scart kabel samec - samec odpovida tomu zapojeni co je tady na obrazkach, ale pokud bude potrebovat propojeni samice - samec jako my, tak je to propojeni nepatrne jiny - nesedi tam audio a sync slozka!!! Je to takhle nastaveny kvuli seriovymu zapojeni scart zarizeni,ale to je trochu odbocka. Pokud vam po zapojeni bude litat obraz a nepujde zvuk, tak to je ono (my na tom zabili 1,5 dne...) :)

napajeni stb:

Pak bylo treba nachystat napajeni samotnyho stb. Takze nekde v palubovce (my to brali z pojistkovy skrine u volantu) najit prihodny zdroj stavy a pripojit k tomu autozapalovac (my tam pridali jeste vypinac, protoze mi auto casto stoji delsi dobu, tak at to zbytecne nezere, protoze mnou vybrany model si bohuzel vezme dost i ve standby rezimu - zlikvidovalo mi to baterku...). Do autozapalovace se pripojila usb redukce a do ni usb kabel k napajeni stb (radne zajistit, aby to nevypadlo). Pak uz staci jenom pripojit stb :)

umisteni stb:

Chtel jsem mit stb skryty v palubovce a ven vyvedeny pouze IR prijimac. Tady v diskuzi jsem nenasel zadny tip, ale po rozdelani palubovky jsem odhalil relativne dost mista mezi volantem a stredovym panelem, tak mam stb umisteny tam. Pri nasledne uprave jsme objevili spoustu mista za klimou, primo pod navigaci, takze nyni uz bych stb umistil primo tam a bylo byto podstatne jednodussi na dalsi manipulaci s kabelama atd.

tlacitka a IR prijimac:

IR prijimac a zapnuti obrazu za jizdy jsem chtel mit na stredovem panelu, tak jsem podle vzoru tady v diskuzi vyuzil nefukcni kryty tlacitek, do kterych jsem dal vypinace a udelal diru pro IR diodu. Puvodne jsem mel tlacitko pro napajeni stb u pojistek, ale bylo to neprakticke, takze nyni uz mam obe tlacitka uprostred - viz. foto. To co tam chybi je na vypnuti napajeni, to co tam je na aktivaci obrazu, v dire je prostrcena desticka s diodou (tam jeste chybi nejaky kryci sklicko, ale zatim jsem na nic nenarazil a uz jsem nejak nemel cas to doresit :)).

post-73143-0-98346000-1357684328_thumb.j

umisteni usb:

chtel jsem mit usb v prihradce spolujezdce, takze jsem pripojil prodluzku k usb z stb (opet zajistil proti rozpojeni) a protahl kam jsem potreboval - stacilo upilovat pruchod pro usb kabel v krabicce vypinani airbagu spolujezdce a bylo hotovo.

post-73143-0-37112600-1357684455_thumb.j

propojeni stb a nexusu:

jak uz jsem zminoval driv, meli jsme problem s propojenim stb a navigace, protoze uz primo vybrany model stb mel scart samce, namisto samice. Takze po znacnych porodnich bolestech jsme z druhe pulky kabelu vytvorili dalsi kabel, improvizovane vytvorili konektor do nexusu (funguje) a prepinovali jsme konektor scart ze samce na samici (to bych nikomu nepral podstoupit). Takze nam zbyl puvodni kabel samice scart - nexus z velmi kvalitniho materialu (mi to funguje vyborne, zadny ruseni - u videa ani u poslechu mp3).

prubeh a vysledek:

tak sem jeste hodim jednu fotku z prubehu operace a pak pohled na vitezne/funkcni zapojeni stb. Jedine viditelne zmeny v interieru jsou dve tlacitka (na fotce bohuzel jen jedno, aktualnejsi fotku nemam..), dira pro IR ovladani stb a ovladac na stb. Skryta zmena je pak vyvod usb vstupu do prihradky spolujezdce.

post-73143-0-10237000-1357684372_thumb.jpost-73143-0-27248700-1357684413_thumb.j

nekdo by mel zajem o kabel scart-nexus?

Kazdopadne pokud nekdo docetl az sem, tak mozna postrehl, ze mi tu prebyva jeden kompletne pripraveny kabel pro propojeni stb-samice a navigace nexus :) Pokud by o nej mel nekdo zajem, tak se ozvete.

post-73143-0-31268000-1357686592_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, toto téma tady sleduju možná rok a taky bych se do toho rád pustil. Chtěl jsem to ještě doplnit o hlavové opěrky s vestavěnýma obrazovkama

originál do audi. Bohužel nemůžu v okolí sehnat žádnýho borce, kterej by to dal dohromady.

Ten kabel bych bral, ale zajímalo by mě jestli by to fungovalo se stejnym stb jako máš ty, kdybych to propojil redukcí scart samice-samice.

Kolik by si za ten kabel chtěl? Ještě jeden dotaz ty dva dráty zelenej a žlutej, na jednom 12V a ten druhej? Asi jsem to málo studoval.

Díky moc za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, kabel uz ma novyho majitele a dalsi nemam, takze bohuzel v tomhle ohledu uz nepomuzu. Ale stejne bych ve tvym pripade zvolil variantu propojeni jednim kabelem (samice scart - konektor na nexus), misto pouzivani nakejch dalsich redukci (uz kvuli dalsimu ruseni). A osobne bych znovu uz nezvolil stb jako mam ja, protoze se nevyrabej stineny scart kabely samice/samice a kvalitni redukce (ale ani u nich neni nikde receno, ze jsou stineny) se blbe shanej.

A ohledne tech dratu - ty vedou k pinum pro zapinani obrazu za jizdy a pro prepinani obrazu mezi PAL/NTSC. Je to detailneji vysvetleny v tom navodu. A pokud trvas na tom kabelu v provedeni jako mam ja, tak zkus kontaktovat toho kamose, se kterym jsme to realizovali u me.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

ahoj, rád bych to tu oživil. Jaké máte zkušenosti po delší době. Nenašel jsem komentáře ke Columbusu - je to stejné? Jak to hraje za jízdy? Ve městě, dálnice a podobně? S ohledem na super návody to asi šikovný elektrikář, autoelektrikář zmákne udělat, že? Mě nejde ani tak o USB, ale kvalitu DVB-T za jízdy. Umíte někdo srovnat kvalitu se sadama určenýma přímo do auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...