Přejít na obsah

Nexus + TV Tuner + multimedia player za 850Kč? Ano, jde to!!!


Doporučené příspěvky

Zdar,

premyslam o dobastleni si dvb-t tuneru. O ten obraz mi az tak nejde, ide hlavne o prehravanie mp3, ktore bude asi lepsie ako rozne mp3 usb adaptery k pripojeniu CD-menica. Obraz beriem ako pekne plus, s ktorym sa da urcite zamachrovat :-).

tomina:

Zaujima ma ako Nexus funguje ked je pustena napriklad Navigacia. Mozem si prehravat pomocou dvb-t set top boxu nejake mp3 a mat pritom pustenu navi? Ak prepnem nexus do ineho menu, nevypne to zvuk z externeho vstupu?

Diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj Tomino,

včera jsem realizoval dle tvého návodu a moc ti za něj děkuji.

Jen mám pár otázek, pokud mi je zdopovíš, budu moc rád.

1, obraz bohužel nemám přes celou obrazovku, na výšku display vyplňuje, na šířku ovšem z obou stran ne - cca 2 cm z každé strany černo.

2, u hudbeních klipů, kde jsou rychlé pohyby se mi seká obraz i zvuk, ikdyž mám obraz v 360p - z toho jsem nešťastný ( seriál a film jede dobře, ovšem když začnou rychlé akční scény začne sekání)

3, koupil jsem DVB-T dle tebe - Mascom MC550T - na rádiu si nastavím basy a výšky dle sebe, ovšem jak přepnu na aux, je to jinak - přijde mi, že je to moc "převýškované" - jde to nějak upravit? v menu jsem to nenašel.

Děkuji mockrát za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, co se týká prvního dotazu, tak stiskni tlačítko pro přepínání režimu den/noc, dojde k přepnutí formátu. V nastavení DVB-T nech 16:9 letterbox. Jinak s tím sekáním obrazu ti neporadím. Bude to špatným formátem videa, které chceš přehrát. Já používám rozlišení 720x576 - klasický PAL. Kodek DivX, Xvid - prostě to, v čem je většina SD filmů a klipů na netu. Když dáš nastavení AUXu (to kde vybíráš zda chceš AUX 1 nebo 2), tak tam si nastav parametry zvuku - basy a výšky.

Na oplátku se zase zeptám tebe, jaký napájecí zdroj si použil a jde ti do obrazu nějaké rušení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím tak jsem dal na vase rady a koupil jsem si taky Mascom 550T a jsem spokojeny,vystupy usb,prepinac obrazu a infra na ovladac jsem si vyvedl na panel vedle ESP... dvb tuner mam pod palubni deskou,takze nejde vubec nic videt.(pozdeji dodam foto) Ješte chci pridat vyklopnou obrazovku na strop,kvuli detem

Akorat mam dva dotazy:

1.. koupil jsem aktivni antenu s vlastim napajenim ale obraz hraje jen do 30km,nevis jak by to slo zesilit?

2.. stejny mam problem jako FilipMar nejde mi obraz pres celou sirku displeje na kazde strane 2cm a v nastaveni to nic nemeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou anténou neporadím. Záleží hodně na vzdálenosti od vysílače a kvalitě signálu. Já mám anténu za bočním oknem v kufru (combi) a nad 50km/h mi signál také vypadává a to ještě musí být mimo město. Jaké napájecí adaptéry používáte? A co rušení obrazu od motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomina:

prosim ta ked si pustis na tom prehravaci audio, mozes si potom prepnut na navigaciu?

Chcem to skusit zbastlit s emtec movie cube n150h, ako si vyriesil napajanie? Ten aktivny odrusovaci filter od stualarmu vyzera rozumne, stabilizuje aj napatie na 12V alebo ako si vyriesil stabilizaciu napatia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Tomino,

Použil jsem lineární usměrňovač.

MOCKRÁT ti děkuji za pomoc, obraz ok, zvuk již také.

S tím videem si ještě pohraju.

Teď o víkendu budu předělávat, jak to má uživatel Mdriver, také vše zabuduji.

- rušení obrazu žádné nepozoruji, na TV se nedívám, pouze klipy z flash disku.

- řušení je pouze mírné a to zvukové ( pískání od alternátoru )

Editováno: , autor: FilipMar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kabel mam uz pripraveny, tie piny naozaj su len na kabliku a v skode si za JEDEN kablik kde su 2 piny pytaju 75kc!!! Nastastie ten chlapik bol velmi rozumny a povedal ze ich pozrie u ich elektrikara a dohodneme sa na nejakej cene :-).

Kupil som si v GM-ku tento kabel

http://www.gme.cz/analogove-propojovaci-kabely/kabel-scart-m-scart-m-zlaceny-21-pin-1-m-p652-020/

na jednom konci som otvoril scart konektor a zacal prepinovavat na konektor pre nexus a piny som rovno cvakal do konektoru. Tu by som dal jednu dolezitu poznamku pre ludi co si info o scart kabli citaju prvy krat :-). V dokumente od tomina su piny scart konektoru cislovane na ten koniec ktory pripojite do prehravaca. Ja som sa orientoval podla cislovania konektoru ktory som rozoberal a potom ked som si prepipaval cely kabel, mi zrazu nesedeli cisla, pretoze vstup a vystup audio a csync je krizeny aby sa zariadenia dali zapojit seriovo. Napravil som to tak ze som rozobral scart konektor na druhom konci a otocil piny.

Chlapi este otazocka,

ked odpojim radio je asi dobre najprv odpojit baterku nie? Lebo aj po vypnuti mi na nom blika dioda alarmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chtěl bych ještě říct, že ti co mají ten DVB-T tuner Mascom, tak bych doporučil tuhle flashku http://interlink.tsbohemia.cz/usb-flash-disk-i-disk-bulletproof-usb-2-0-4gb_d63496.html

Protože já tam vyzkoušel snad 3 a byl problém s načítáním přímo té flash, musel jsem několikrát zastrkovat a vystrkovat a bylo to k zbláznění..Tahle se načte raz, dva..

Jinak scart kabel mám také jako JohnyBA a piny jsem si koupil v GM-ku.(cca 13kč za všechny). Ve Škodovce jsou opravdu předražené.

Ještě by mě zajímalo, jak má Mdriver uchycený ten usb konektor k tomu plastíku. Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já problém z načátáním USB nemám vůbec žádný,čte hned a rychle..

Ještě že se vracím k těm pinům ale mě ve škodovce prodali tan pin za nějaké 2kč a o 75kč se mi ani nezmínili,beztak v tom mají bordel!!

Vyvrtal jsem si tam vrtakem dírečky po obvodu pak dopiloval,zasunul USB kabel a zalil tavnou pistolí,to je celé :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie piny stali tolko nakablovane, ale samotne ze ich v ETKA nemaju, iba ich elektrikar ich mal ale vlastne ako nepredajne. Ale nejak sme sa dohodli, bral som toho viac, som mu povedal ze nechcem ucet, dal som mu peniaze a este mi trochu tych pinov a inych blbosti prisypal :-), velmi v pohode chlapik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Skusobne som si zapojil dvb-t prehravac a slape to cele ako ma. Takze hned ako bude vonku teplejsie sa pustim do integracie niekam do palubky.

Mdriver:

Kam si schoval prehravac? Cakal som ze za radiom bude priestor ale je tam nejaka stena, asi potrubie na vzduch do vyduchov. Da sa niekam za toto umiestnit prehravac?

Dikes, Johny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Caute vsetci! Uz dlhsiu dobu planujem kupit Columbus RNS510 a prave ma zarazilo, ze neprehrava DivX a ani nema USB vystup. S otvorenou hubou :o som prestudoval :kol-97: cely tento prispevok a tiez by som radsej siel do Nexusa s dorobenym tv tunerom, kedze by ma to po prepocitani vyslo lacnejsie a so vsetkym, co by som od autoradia ocakaval.

Potrebujem s tym vsak pomoct :kol-49: Ak by sa niekto nasiel, co by mi s tym celym helfol (SR) budem veeelmi rad a odvdacim sa.

11petuldo11@gmail.com

Editováno: , autor: 11Petuldo11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...