Přejít na obsah

Pokles výkonu motoru při rozjezdu po startu


jeckjack

Doporučené příspěvky

Ahoj, nyní se u mého auta objevil následující problém. Krátce popíšu. Nastartuji studený motor, otáčky nevyskočí nad 1000ot/min, motor se celý klepe, klapavý zvuk. Při rozjezdu (plyn cca 2-2,5tis ot/min) jakmile jde začne spojka zabírat motor okamžitě ztrácí výkon, bez opětovného sešlápnutí spojky chcípne. Takže s autem se popojede tak o metr až dva. Do toho občas začně blikat kontrolka motoru (někdy se rozsvítí vytrvale, někdy zase zhasne). Na třetí až čtvrtý pokus vše ok a auto jede na první pocit celkem normálně. Na VAGu, kromě sporadických chyb, nic. Nějaký nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mě se děje něco podobného, ne-li stejného - akorát je to závislé na teplotě. Když je venku pod cca 15° tak studený motor naskočí v pohodě, ale pokud je teplota vyšší tak se zakuckává, občas i chcípne. Situace ze dneška: ráno cca v 7, venku 10° motor naskočí úplně v pořádku, odpoledne po cca 8 hodinách stání před barákem, venku nějakých 16 stupňů a motor se zakuckává (cca prvních 10 sekund od nastartování) - viz

. Dělá mi to jen když stojí delší dobu, např po 2 hodinách stání naskočí v pohodě. VAG po ruce nemám takže chyby si načíst nemůžu, a kontrolka motoru se mi nerozsvěcí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KoSMIK86 : Mozna vymenit cidlo teploty, neni tak drahe a mohlo by to pomoci. Ovsem idealne napojit na Wag a pak budes chytrejsi. Jeste bych samozrejme dukladne vycistil klapku a zkouknul vzduchovy filtr, svicky atp.

Kdyz mas uz motor teply jak vypadaji otacky?

Edit: Jeste jsem si vsimnul, ze ti na pravem budiku blika service INSP.

Takze vymazat a asi udelat potrebnou udrzbu auta, pokud s tim jezdis uz dlouho..

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mi to dela neco podobneho, pri rozjezdu na benzin to vypada, ze chcipne, ale jakmile vyslapnu spojku, hned se vzpamatuje. Nejviditelnejsi je to na 1.,2. a 3. r.s. dale to nepozoruju. Jakmile prepnu na LPG jede absolutne bez problemu. Kdyz jsem jel na dovolenou a doslo mi LPG jel jsem asi 10km na benzin a velmi mirne to sem tam taky cuklo. Probiral jsem to s automechanikem a ten rikal, ze to nejspis budou zanesene vstriky, takze vycistit....a v horsim pripade pry spatne palivove cerpadlo.

Tak ted babo rad :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promin ale co jsem koukal na tom videu me prijde vse bezne akorad na zacatku ti nejak moc litaly otacky jestli jsi to nedelal ty .. chtelo by to ten vag .. nemas nekoho pobliz treba tady z fora?

no však právě na to lítání otáček si stěžuju. Když si dáš zvuk hodně nahlas tak i uslyšíš jak motor při tom lítání otáček "kucká". Nastartuju bez nohy na plynu a toto to dělá, někdy víc někdy míň. Pokud se hned po nastartování rozjedu tak mi i motor občas chcípne, jako by nereagoval na přidání plynu.

KoSMIK86 : Mozna vymenit cidlo teploty, neni tak drahe a mohlo by to pomoci. Ovsem idealne napojit na Wag a pak budes chytrejsi. Jeste bych samozrejme dukladne vycistil klapku a zkouknul vzduchovy filtr, svicky atp.

Kdyz mas uz motor teply jak vypadaji otacky?

Edit: Jeste jsem si vsimnul, ze ti na pravem budiku blika service INSP.

Takze vymazat a asi udelat potrebnou udrzbu auta, pokud s tim jezdis uz dlouho..

S teplým motorem jsou otáčky naprosto normální, žádné kolísání, stabilně se drží někde kolem 800. To čidlo zkusím, je za hubičku a pak uvidím jestli to pomůže. Servis (olej, filtry) jsem dělal asi před 6000 km ale nějak jsem se nedostal k tomu resetu. Zkusím asi nějakej servis aby mi vyčetly pamět závad, jestli tam něco bude. A pak to čidlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...