Přejít na obsah

divný chod motoru 1.9 TDI PD


marek.88

Doporučené příspěvky

tak, dnes dokončeno.

po delším trápení to naskočilo.

oprava vyšla na:

Turbo (nové)............ 12950,-

šrouby vačice........... 872,-

šrouby vahadel ......... 681,-

tesneni spoj. trubky ... 47,-

tesneni ................ 158,-

tesneni EGR............. 68,-

tesneni turbo (olej).... 82

tesneni sani............ 62,-

tesneni vyfuk........... 109,-

gufero.................. 170,-

panev loziska........... 1166,-

vačice.................. 3457,-

zdvihátka ventilů....... 1680,-

šroub hlavy............. 462,-

tesnění víka ventilů.... 196,-

těsnění hlavy........... 751,-

filtr ol................ 157,-

filtr pa................ 559,-

remen altík............. 328,-

olej.................... 736,-

fridex.................. 500,-

k tomu nějaká pošta a tak...

Celkem mě to stálo 26 500,- :aggressive:

ještě že sem dělal sám a neplatim práci....

k tomu všemu čištění olej. čerpadla, vany atd..... :palec2:

do toho setrvák taky neni nejlepší a budu muset měnit olej v převod. :feve:

takže do toho ještě pár korun spadne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mňa zaujala tá položka FRIDEX :kuk: ...dúfam,že si tam dal originál ružovú chladiacu zmes G12...

jo jasný, ale prostě tomu řikam fridex....

všechny díly jsou originál, až na pár výjimek které nejsou originál prvovýroba ale jsou od stejného výrobce co dělá origo :-)

v chladiči je normálně růžová G 12 ( a trochu destilky.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát na obalu nebylo škoda ale opel.

tak to už je snad buřt, jinou jsem u neměl...

jinak bylo vše VW

tak to je ale super když si to člověk muže a umí si to udělat sám ( hlavně ví že to má udělaný pořádně ale hlavně zadarmo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je ale super když si to člověk muže a umí si to udělat sám ( hlavně ví že to má udělaný pořádně ale hlavně zadarmo :-)

Hlavně když má prostor a (zdviž, nářadí, spec příprav. atd...)

Mam super šéfa, takže co nám chybělo tak dokoupil.

A popravdě řečeno asi v málo servisech by tak důkladně čistili motor, ten rozštípanej hydro. byl všude, a vačice byla zbroušená místama až o 2mm,

takže jenmý prášek byl zalezlej uplně všude....

jen dva dny mi zabralo jen čištění (čistič, kartáček, čistič, vyfoukat vzuchen, magnetem, bral jsem to všim co mě napadlo...)

KONEČNĚ už je to zamnou a skoro po měsíci zase jezdim ve svém voze :kol-147:

a závěrem, na to co se vše dělalo si myslím že to vyšlo na krásnou cenu :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

hm, tak mam najeto 7 tis. po opravě a z motoru vycházejí divné zvuky, doslova jakoby si pšíknul.

radost z toho nemam. hlavně teď se mi to uplně nejmíň hodí, řešit zase auto...

setrvák je v prd... myslíte že to může dělat on?

přijde mi to spíš jako špatnej vstřik, je to jako kdyby tam začalo hořet palivo když nemá, (taková dunivá táhlejší rána z motoru) celej motor se zatřese, nedělá to pořád.

na hadici co vede vzduch žádné chvění neni. pozoroval jsem dnes u teplého motoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

není nad to koupit jetýho diesela... to howado, co to mělo před tebou se k tomu dle mě chovalo jak prase a tys koupil auto s jasnou skrytou závadou.. a nejspíš bych si tipl, že to bylo tak o kilo stočený... vyhod ten motor doprdele, zkus sehnat novej a vyměn i setrvák.. nebo to nějak oprav a prodej to, než tě to sežere uplně.. už tak jsi do toho 30 hodil a dalších 30 hodíš jen za setrvák a díly kolem. no, není nad jetýho diesela..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jde vidět, že uživatel JirkaBrno má na všechno ten správný náhled! Není nad to poradit, co s takovým autem. Vyhodit do prdele, nebo to "nějak" opravit, aby se z toho pak druhej, kdo to koupí asi taky posral, co? No, v některých případech je lepší nereagovat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jde vidět, že uživatel JirkaBrno má na všechno ten správný náhled! Není nad to poradit, co s takovým autem. Vyhodit do prdele, nebo to "nějak" opravit, aby se z toho pak druhej, kdo to koupí asi taky posral, co? No, v některých případech je lepší nereagovat!

hele, ber to reálně.. takových aut jsou plný bazary... o jedno míň, nebo víc.. dokonce i zde na foRu je dost lidi, ktery třeba prodavaj fabie Tsi, protože je už nebaví jezdit do servisu a řešit vytahaný řetězy atd... tak to prostě je.. jestli před tím ty zavíráš oči, tvuj problem. co ty radíš ?? vyměnit setrvák, opravit motor.. nasypat do toho 30 táců a modlit se, aby se to někde nerozpadlo?? normalní člověk by se toho zbavil... moralisti...

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady jde ale o to, jak se člověk postaví k problému. On to řešil po svém, opravil si to sám. 50% z ceny mu ale dělalo turbo! Já sám se prodával rok staré turbo za 3 tisíce s nájezdem 36 tis km v perfektním stavu, protže jsem měnil za hybrid a nikdo ho nechtěl. Lidi chcou mít dnes všechno nový a ne z druhý ruky za pár šupů. I já si raději koupím nový auto, abych se vyhnul problémům. Zatím ťuk ťuk 1.9TDi PD drží a nezlobí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...