Přejít na obsah

Led Denne svietenie -pre inšpiraciu


mexican2703

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Zdravím vespolek,

neviem či máte niekto skúsenosti/máte namontované LED-ky ako denné svietenie vo fabii II facelift. Ale tak trošku nerozumiem prečo sa na tejto stránke: http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fabia-ii-facelift/exterierove-doplnky/skoda-fabia-07-power-led-zarovek-denniho-sviceni-ki-r-id:6563.eshop tieto konkrétne nedajú použiť na verejných komunikáciach resp. sú zakázané. Prečo?

dik za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozřejmě že by asi mohly. Já je tam mám už přes rok a policejní hlídky si mě nevšímají. Vzhledem k tomu co si někteří řidiči dávají za bastli na auta, ty bludičky které nejsou ani vidět, je toto přepich. Myslím si že policie to tak něják přehlíží. To by museli zastavit každé druhé auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek,

neviem či máte niekto skúsenosti/máte namontované LED-ky ako denné svietenie vo fabii II facelift. Ale tak trošku nerozumiem prečo sa na tejto stránke: http://www.obautodil...r-id:6563.eshop tieto konkrétne nedajú použiť na verejných komunikáciach resp. sú zakázané. Prečo?

dik za odpovede

Na komunikacích je nelze použít z jediného důvodu,nemají homologaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

horší to bude při nehodě kdy daný řidič bude tvrdit, že tvé vozidlo neviděl ;) to pak se bude pídit :D a pojišťovna se na to taky nebude moc tvářit ;)

ale jak se říká každý je svého štěstí strůjcem :lol::'>

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Optika dennich svetel na F II je navrzena pro vlaknove zarovky, kdyz tam das LED zarovku (ktere navic maji ruzne tvary a svitivost), tak to bude svitit jinak nez bylo navrzeno, muze to oslnovat a pod. Je to neco podobneho jako kdyz das xenony (ktere jsou taky homologovane) do obyc. svetel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna na tomhle shopu s Ledkama píšou,že homologaci mají.

Také přemýšlím o koupi.

http://www.xenony-zl...ovka-ba15s-bila

Nikde tam nic o homologaci nic nevidím,nebo ty považuješ za homologaci ty pindy :o o nařízení vlády.Ty ale s homologací nemají nic společného.

Obecně LED žárovka ve světle nebo svítilně otypované se žárovkovým zdrojem světla být nemůže,protože zdroj světla je součástí homologace.

SlazoSVK - homologace musí být vyznačená přímo na žárovce,o papírech to opravdu není ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V interiéru mám tyto http://aukro.cz/sufi...2992320334.html a svítí to opravdu hodně. Originál tam mám osvětlení i nad zadními sedáky viz. foto.

Je to opravdu působivé když odemknu někde ve tmě a celé auto se uvnitř rozzáří jako kdyby tam byl zářivka.

A jak funguje plynulé zhasínání a rozsvěcovaní? Je to stejné jako se žárovkama?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim jak u mercedesu, ale dat do mlhovek LED zarovky a vydavat to za denni sviceni mi normalni nepripada

Takhle myšlené to ani nebylo ;) ,dát přímo do mlhovek Led žárovky a vydávat to za denní svícení.

Myslel jsem to jako mlhové světlo+denní svícení co je u FII facelift.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejak mi to nedalo:

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať či sú žiarovky SUPER LED Ba15S 6W bíla opatrené homologizáciou a či sa k ním vôbec dostáva nejaký oficiálny protokol o kontrole homologizácie RL E11.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den,

RL se vztahuje pouze na samostatné denní světla – světla pro denní svícení. E označuje zemi, ve které byl zkušební protokol

vyhotoven.

Toto výše uvedené se nevztahuje na žárovku SUPER LED Ba15S 6W bílá - která je určena jako náhrada za žárovku Ba15S 21W,

k tomuto dáváme prohlášení o shodě, kdy tyto SUPER LED žárovky byly testovány a vyhovují normám dle nařízení vlády

č. 616/2006 Sb - technické požadavky na výrobky z hlediska jejich elektromagnetické kompatibility a č. 17/2003 Sb – která

stanoví technické požadavky na elektrická zařízení nízkého napětí.

Přejeme Vám pěkný zbytek dne.

S pozdravem

Dobrý večer,

Ak teda tomu dobre rozumiem tento typ LED - ky je možné vymeniť za obyčajné v dennom svietení (fabia II) a auto je naďalej spôsobilé jazdiť na verejných komunikáciach bez možnosti penalizácie políciou.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den,

ano, přesně takto můžete tyto LED používat, při kontrole a případných problémech se prokážete prohlášením o shodě.

Přejeme Vám pěkný zbytek dne.

S pozdravem

Petr Stehlík

a kolektiv firmy CAR LIGHT SYSTEM

Editováno: , autor: SlazoSVK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...