Přejít na obsah

Instalace tempomatu


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Podle čeho jsi tu páčku kupoval? U těhle novejch se mění obě páčky naráz páč jsou v jednom kuse pokud vím ale na to ses měl optat než něco koupíš. Poptej se odborníků pod nickem např. Rolbar, Vasa, Cosby, Milhausek.

Nečekal jsem v tom problém a dosti mě překvapilo co je pod volantem. Koupil jsem tempomat + jednotku a mám na autě úplně jiný kroužek na volant a i ze spínací skříňky jde jinej štekr, i když stejnej počet drátů. Jde mi oto jestli se na montáž vyprdnout nebo co ještě dokoupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jestli zde tato otázka zazněla, tak se omlouvám... nechal jsem si udělat tempomat (OII r.v. 2005) páčka mě vyšla na 900,-, za montáž i nakodování si kamarád řekl 200,- (nebylo nutno protahovat kabel - byl tam z výroby). Zajímalo by mě ale jak se to s kontrolkou. Kontrolka je tam vidět, ale nesvítí. Dá se ještě nějak aktivovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím Vás pánové,

potřeboval bych namontovat tempomat do O2 FL 1,6 TDI. Má s tím někdo zkušenost? Něco málo jsem se dočetl, že se snad páčky dělají už v kuse pravá a levá. Nevím teda, co mám koupit. Diagnostiku na nové vozy nemám a tak se chci zeptat, jestli by mi to někdo zapojil v okolí Ostravy? Díky předem za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj pánové,

nedalo mi to a rozdělal jsem plasty, abych nakouknul, jak vypadá levá páčka bez tempomatu na O2 FL r.v. 08/2011 1.6 TDI. Je opravdu v kuse se stěračovou páčkou! Někde na netu jsem pro to našel název "soupáčí". Obrázky přikládám. Zajimalo by mě, co všechno se pro montáž tempomatu musí vyměnit?

post-19061-0-04056500-1317726910_thumb.j post-19061-0-16607500-1317726937_thumb.j post-19061-0-42481800-1317726975_thumb.j post-19061-0-68491800-1317727006_thumb.j post-19061-0-48875200-1317727027_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

řešim tempomat, mám OII 2006/5 1.6MPI s pal.PC - otázka: ten kablík je 100% ve všech OII od 2006? Někde jsem slyšel, že je dávali jen do všech nafťáků a na benzínech šetřili...

Má někdo fotku podvolantovky se zapojenym konektorem a již s přidaným "kablíkem"?

Dal jsem páčku, aktivoval tempomat a nefachá to. ten kablík jsem vůbec neřešil...

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Na konci roku 2010, jsem si koupil octavii prima family 1.9 TDI. V té době nešlo objednat palubní počítáč.

Snažil jsem se tu najít návod na dodělání, ale všechny jsou jen na starší modely do 22. měsíce roku 2010, nikde jsem nenašel podrobnější informace k modeli 2011.

Někde jsem se dočet, že od toho 22. měsíce, již není tempomat v podvolantové jednotce, ale že je spojený s koužkem řízení. Co to zanemná? Že jednotka číslo 16 již v autě neexistuje. Snažil jsem se jí pomocí čtečky vag 805 načíst a nešlo s ní komunikovat, jako by tam opravdu nebyla, s ostatními jela (motor, airbar, abs...).

Proto se tady odborníků ptám, jak poznám, aniž bych sundával volat, jaky kroužek tam mám ( dá se to zjistit přes Vag, nebo jestli tam ta jednotka 16 je a jen moje stará čtečka s ní neumí), jestli stačí koupit jen tyto spojené páčky

http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=349

Prostě mě zajímá jestli musím zhánět i ten kroužek a jak zjistím který tam teď je.

Podle mě, tam bude nějaký ořeraný kroužek, který neumí ani pal. púočítač, ani tempomat.

Také se chci zeptat, jak to pak nakódovat, když tam ta jednotka 16 není, jestli se kouduje jen motorová jednotka ???

Auto už mám přes rok, ještě jsem s ním naštěstí nebyl v servise, jinak bych se jich tam zeptal, co by to znamenalo dodělat

Díky předem za informace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za částečnou odpověď.

Jakou čtečkou to teda půjde načíst a nakódovat .

Můžete mi upřesnit ten postup až si jí pořídím. (Mám už sice dvě první na starý com, pak tu 805 na usb asi 2 roky stará).

Nekde jsem přečetl informaci o dlouhém kodování, ale protože to budu dělat poprvé, tak by se vice informací šiklo.

Na stránkách http://www.skoda-auto.cz/cze/service/accessories/pages/accessories.aspx?id=3T0035623&searchcat=0000000108&ref=%3fc%3d0000000108

je informace, že tam je kabelový svazek, to je třeba dotahnout nějaká drát do řídící jednotky?

Nemáte někdo ten návod od těch páček, aby v tom bylo jasněji, jak se to dělá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...