Přejít na obsah

Blikanie, cvakanie, nefunguje odomykanie


bar714

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám taký problém, zo začiatku mi začalo cvakať nejaké relátko pod volantom a zároveň s každým cvaknutím pri otvorených dverách(akýchkoľvek) blikalo na palubovke svetielko otvorených dverí a na dverách blikalo svetlo, ktoré je v spodnej časti miesto odrazového sklíčka. Samozrejme to robilo iba zrána, alebo v sychravom počasí. Poobede to už nespravilo a tiež to prestane, keď jazdím v aute cca. 20 minút a potom dajme tomu zaparkujem, vrátim sa a už je všetko v pohode.

Lenže sa to začalo zhoršovať. Včera som musel liezť do auta cez kufor, pretože mi prestal fungovať diaľkový ovládač a tiež centrál(dierku na kľúč mám iba v kufry) - takže som odomkol iba kufor a preliezol som do auta, musel naštartovať a potom tlačítkom na dverách otvoriť všetky ostatné dvere a na palubke mi nesvietilo, že mám otvorené dvere, aj keď otvorené boli. Po 20 minútach jazdy som myslel, že bude všetko v pohode, ale nešlo mi zamknúť auto cez DO, tak som musel zase absolvovať cestu cez kufor, zvnútra zamknúť auto cez tlačítko na dverách vodiča a potom ručne kľúčom zamknúť kufor.

Ja som v témach hľadal, ale nenašiel, prosím, ak som prehliadol, dajte mi tu odkaz, alebo nejakú radu.

Mám: Škoda Octavia, 2001, 1.6i 75kW, 168 000 km

Díky moc

Editováno: , autor: bar714
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud auto nereaguje na DO, ale zevnitr funguje tlacitko na zamykani, tak bud je spatny DO, ale u tebe bude spis problem v komfortce (RJ centralu), zkus nacist chyby, pripadne od nekoho pujcit a zkusit (pak odemykat jeho DO), je pod volantem nad pedaly

odpovida tomu i to cvakani (jde z ni), a chyba s indikaci otevrenych dveri

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, a vyřeší tím vypsané chyby, blíkání kontrolky v budíkách a chaotické cvakání "nějakého" relé pod volantem :kol-26:

(Tato věta je odpověď na jeden bezpředmětný příspěvek, který byl zbaběle smazán jeho autorem aniž by si přiznal chybu.

Vypadala takhle:

" :kol-47: Vymen baterky v D.O. a nakoduj si kluc.

LINK: http://forum.skodaho...z-programu-vag/")

@bar714:

Jestli jsem dobře pochopil co píše zdesim, tak relé které cvaká, cvaká v komfortce. To, že ho vyndáš a zandáš nové, jen tak nevyměníš.

Pro ilustraci jak to v komfortce vypadá:

post-57881-0-80298000-1345029967_thumb.j

A ne že ho jen tak jednoduše nevyměníš, ale ani jen tak neseženeš.

Viz moje anabáze s jedním z nich http://forum.skodaho...ost__p__1497689

To je vše, co jsem chtěl napsat k "...skúsime vymeniť zámok na dverách a to relátko, ktoré cvaká..."

Jenže to že cvaká nějaké relátko v komfortce neznamená, že je vadné, znamená to, že vadná je elektronika, která jej ovládá.

Čili pokus s "náhradní"/půjčenou komfortkou.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znova se ptám jaký vliv má nenakódovaný (nenaučený) klíč na projevy popsané v prvním příspěvku vlákna?

(Opět musím doplnit, protože můj dotaz ztrácí smysl, když čtenář neví, že raeguji na zcela nesmyslný příspěvek ve kterém bylo pro toto vlákno nic neříkající video znázorňující jak se kódují nové DO bez použití programu VAG, kterýž jeho autor zbaběle smazal.)

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-26: :kol-26: WOJNAR: :smich: :smich:

TU PISE: ale nešlo mi zamknúť auto cez DO :kol-47: :kol-47:

Podla teba je jednoduchsie a lacnejsie zohnat komfortku ,popripade suciastku a vymenit!!!

:kol-24: :kol-24: :kol-24:

:kol-32: :kol-32: Alebo moja rada vymenit baterky v D.O.

Cena baterky do D.O. -----1,60Eura.

Pochopil si to?? Ale asi nie. :kol-31: :kol-31:

ANO wojnar mas 1000% PRAVDU TREBA vymenit komfortku!!!

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsi první příspěvek vlákna celý a pozorně?

Přečetl sis co vše mu to dělá?

Přečetl sis, že mu samovolně cvaká "nějaké" relé "někde" pod volantem?

Přečetl sis, že mu bliká kontrolka na palubovce?

Přečetl sis taky o kus níže, že na diagnostice nějaké chyby v komfortce jsou?

Opravdu si myslíš, že znovunaučením klíče tyto projevy ustanou?

Já ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove tak sem taky neco napisu. Mame doma Fabii 1.9 TDI 74kw rok 2001 a dela to uplne to same. nekdy nejde zamknout auto pres DO a kdyz to nejde pres DO tak to nejde zamnout ani v aute (na ovladaci stahvani oken) a ani se pri otevreni dveri nerozsvitej svetylka ve dverich ! ale stropni funguje v poho. plus to cvakani nekde pod palubkou a jeste k tomu kdyz to tohle udela a pak se to zas rozehne tak pri zamceni svitej dlouze blinkry. komfortka nic nepise. ale nedavno se menil celej zamek u ridice kvul tomu ze nefungoval mikrospinac na otevreni dveri. a ted to podle me dela strana spolujezdce. muze to mit s tim souvislost ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

menil celej zamek u ridice kvul tomu ze nefungoval mikrospinac na otevreni dveri. a ted to podle me dela strana spolujezdce.

No a keď si vymenil ten zámok, tak ti to aspoň na chvíľu pomohlo, alebo to pokračuje bez toho, aby sa niečo zmenilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všetci vymeníme zámky a aj tak to bude k ho.nu :-D

EDIT:

A ešte ma napadlo, už ti mechanik povedal cenu za výmenu toho zámku? Koľko ťa to bude stáť, ak to nie je tajné?

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maličkosť? Ja som počul, že to je dupačka jak prasa a že to je aspoň na 4 hodiny :-D, tak ti neviem...

4 hodiny asi ne, ale nějaký čas se sedře ;) . Nicméně složité to není.

Tady na fóru to nějak nemohu najít, ale v SZ máš odkaz na návod (sem do fóra to jaksi nemohu dát :( )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky odkaz mi prišiel. Opýtam sa ťa, pretože to vypadá, že si dosť zručný - keď sa mení zámok na dverách, tak sa mení aj ten mikrospínač zároveň s tým zámkom?

Ja si myslím, že by som to sám nedokázal vymeniť, jedine s niekým zručnejším, ja by som to asi celé zprasil :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, tak som zvedavý, či to bude fungovať. Dneska, alebo zajtra doobeda, by som mal mať auto doma, tak dám vedieť, ako to dopadlo. Zatiaľ díky :-)

EDIT:

Čo poviete na to, že výmena zámku vodiča a výmena riadiacej jednotky centrálu ma bude stáť 3500,- Kč (600,- zámok, 1100,- riadiaca jednotka, 1800,- práca)???

Editováno: , autor: bar714
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakoniec som počul, že chyba bola v zámku a púšťalo mi nejaké napätie do riadiacej jednotky a spálilo ju. Takže sa vymenil zámok, kabeláž a riadiaca jednotka. Už som to otestoval a vypadá to v pohode, tak snáď to vydrží dlho, aj keď cena ma moc neteší, ale som rád, že to mám hotové a už len na to zabudnúť a ísť ďalej :-)

Majte sa pekne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...