Přejít na obsah

kontrolka emisí u 2.0 FSI


Juros

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi,

u tohoto motoru se mi rosvítila kontrolka emisí. Na diagnostice je závada 17443 čidlo NOX( G295)-nevěrohodný signál a

závada 16804 řada válcu 1:katalyzatorový systém-malá učinnost. Obě závady sporadické. Motor má najeto 92000km. Myslíte, že je v háji kat nebo čidlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Tak BLR opravdu NOx katalyzátor nemá. Ta chyba lambdy a snížená účinnost katu je na 99 % způsobena netěsností v sání - buď ty 4 gumové propojky na sání (vyměnit i s objímkama) nebo dvě krátké tenké hadičky od odlučovače oleje. Mám najeto 260 tisíc, takže už na to mají nárok ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, také se mi vypsala chyba 16804 řada 1 malá účinnost katalyzátoru - sporadicky. Kontrolka ale žádná nesvítí. Mám už jen 3 týdny platné emise. Projde to? Ve škoda servisu mi chtějí vyměnit kat za 30tis. A prý je tam ještě další katalyzátor/konvertor (ještě blíž k motoru), který může být také v háji.

Na 10let starý auto dost velká investice. Poradí někdo?

Díky

Editováno: , autor: Doktor2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem to před měsícem u OIII s nájezdem ani ne 30 tis. km.

Kat jsem nechal vyměnit, bylo to na záruku, ale mohou to být I banálnější příčiny - koukni, co psali kluci mně, když jsem to řešil - link na téma 

Rozklikni si hlavně příspěvek od sk0d@ dovede Tě na stránku s rozspisem možných příčin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...