Přejít na obsah

Diagnostika klimatizace


Lukas1450

Doporučené příspěvky

Ten ventilátor, je tam pouze na dochlazení chladiče klimy. Za jízdy ho vůbec nepotřebuješ, jen Ti to nepojede klima při nějakém delším stání, nebo pomalé jízdě, to už mám vyzkoušeno. Já ten větrák kupoval nový, páč byl v háji. Zkus ho odpojit jen samozřejmě na zkoušku

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajtra idem po novy motorcek 8D1 820 511 B snad uz bude fungovat a bude sa dat vymazat chyba ... chlapci mam k vam prosbu ty co mate climatronic bez zavad... mozte sa mi pozriet na to ci aj vam ked sa dostane motorcek do ˇˇkrajnej polohyˇˇ ci este chvilocku prekakuje motorcek ?? V68 alebo V 71 pretoze cital som na tom PL fore ale nedozvedel som sa ci to ma tak robit motorcek alebo nie ... dakujem tu prikladam video kde je vidiet ako preskoci 

   7 sekunda ....  dakujem ...  Editováno: , autor: Lukas1450
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Normálka, už jsem to dělal na pár autech, na Supu to umí taky zazlobit. Bohudík, to má Sup vymyšlené dobře a je tam dobrý přístup. Vymontovat kastlík spojujezdce, a jsi u ventilátoru. Odpojit konektror. Jsou tam 3 malý šroubky snad č.6 nebo 5,5. Odšroubovat, otočit a ventilátor je venku. Dále opatrně vypáčit ty gumové západky z obalu ventilátoru a vytáhnout samotný motorek(opakuji opatrně, je to plastový, když to urveš, tak to můžeš zahodit). Většinou se netočí tím, že už jsou na konci uhlíky, ale vždycky je tam rezerva, třeba 25%. Uhlíky jsou přitlačovány pružinkami, které vyndáš a lehce malinko víc napružíš. Nenapružovat moc. Rovnou zkus ventilátorem zatočit, musí mít lehký chod. Pokud ne, chce to wédéčkovou proceduru-stříknout a zatočit, stříknout a zatočit, takhle několikrát (jsou tam kluzná pouzdra). Lehce, ale jen opravdu lehce stříknout i do těch uhlíků (pružinek), správně se to nemá, ale moje praxe se osvědčila, tý kotvě na rotoru to nevadí. A je to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj. Mám otázku. Dnes jsem byl v servisu škoda na diagnostiku a naslo to jednu chybu climatroniku. Kamarád mi řekl že není nakodovaný climatronik a ze nepůjde odtranit chyba. Co se delo s climatronikem? Hrabal se někdo v tom že to neni nakodovaný. Toto by se asi nemelo stávat? A jak se nakoduje clima? Jinak chlazeni climy funguje jak má ale rekl že je treba doplnit chladici nedium. Chladí tak že bych s toho nedostal rýmu. Poradi mi někdo jak vyřešit tento problem. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdar, především výhřev zadního okna neovládá climatronik a nelze ho ani diagnostikovat. Změní při zapnutí výhřevu spínač výhřevu barvu na žlutou? Pokud ne, bude problém v napájení.

Tady máš velice přehledné schema, všetně barev kabelů, čísla příslušných pinů i relé

post-79770-0-42048400-1450158701_thumb.j

post-79770-0-89321200-1450158705_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti spínač po zapnutí svítí oranžově (kontrolka K10), tak Ti musí fungovat i relé. Vyplývá to ze schematu.

Tím pádem si ulehčíš spoustu práce a hledej pouze chybu od spoje A82 (někde v palubovce-to najdeš). Především začni tím, jestli je na skle napětí (+12V)

Pokud ano, je vše v pořádku a je poškozené samotné sklo (Stačí, aby někdo vozil něco ostrého na zadním platu a sedře se vrstva).

Dále změř na samotném vyhřívání ukostření (hnědý kabel). Pokud není, tak řádně ukostřit. Pokud je sklo v pořádku a ukostření také, tak je chyba v bílém (plusovém kabelu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...