Přejít na obsah

klíňák 1,3 klima


ben06

Doporučené příspěvky

dnes se mi ozval klíňák že brzy odejde do kopru, u autě je dodělávaná klima od předchozích majitelů a nevím jaký koupit, v motoru byl 4 drážkový (řemen teď vrtí ještě na 3 drážky), nemůžu ho zatím sundat abych podle něj koupil druhý, moudrá kniha hovoří o 6 drážkách, ale já tam mám na klice a altíku 4 drážky. Jaký tedy koupit?

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no není je skoro KO, vrtí se přes kladky a řemenice z obou stran tak značení už bude dávno v......, na poněkud přívětivějším foru jsem se dočetl s problémem délky řemenu a ze 6dr. snad dělali 4 drážkový ??? V motoru je vše 4dr. akorát kompresor je 6dr., motáž klimy dělala kdysi firma. Užitečnou radu už tady nečekám a radši ho sundám, Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto už je doma tak jsem řemen shodil, označení nějakým nečitelným kodem, made in canada, 1999,  na dotaz odpovím si sám: mělo by jít o víceklínový řemen řady 4 PK příslušné délky, ten můj je kratší než origo, byl problém ho někde najít ale jeden se naštěstí válí někde v Praze, děkuju všem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zase jednou rada, kdyby to chtěl dát do servisu tak asi nepíše sem. Prochy603 kdybych nevěděl kde je Bratislava, tak si myslím že si z Marsu.

Ale vlastně, vždyť už tě znám, tak co se divím! :kol-44:

 

 

:kol-46:

 

Clovek co napise ze klinovy nemoze dat dole tak neviem aku radu este caka!!!!

 

Jedine nech to da do SERVISU!!! Alebo sa mylim??? :kol-26: :kol-26: :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no myslím kdybys čítal trochu pomaleji tak jsem psal : nemůžu ho zatím sundat a ne že to neumím nebo že to nejde, k ušmudlancům v servisu s feldou nepojedu

 

čekal bych radu od něko kdo ví, ne zbytečná invektiva vážení mistřii, senioři a veteráni

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale on ho nemohl sundat, protože s tím autem potřeboval jezdit. Teď už ho sundal a kupuje nový.

 

 

:kol-47:  Vymena remena v servise max 10 minut. A jazdim dalej!!!

 

 

 

EDIT:

no myslím kdybys čítal trochu pomaleji tak jsem psal : nemůžu ho zatím sundat a ne že to neumím nebo že to nejde, k ušmudlancům v servisu s feldou nepojedu

 

čekal bych radu od něko kdo ví, ne zbytečná invektiva vážení mistřii, senioři a veteráni

 

 

:kol-47::kol-24::kol-26:

 

Pri dorabanej klime DODO -dorob doma. Ti nikto nepovie presny rozmer a typ klinoveho remena. :kol-31:

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak za 1. klimu dodělávala firma na zakázku pro 1. majitele - vozilo léky, tak žádné samo doma

          2. auto nebylo doma když jsem se ptal na řemen

          3. první klíňák jsem měnil sám asi víc jak před 30 lety tak se rád nechám od vás poučit o jeho výměně

          4. k typu řemenu stačilo nahodit typ xPKyyyy (za x dosadit počet drážek a y délku) a mohl jsem hledat ... to mi tady nikdo neporadil

          5. libero má pravdu ...niektoré príspevky som sa tu naučil už brať s nadhľadom

          5. čekal bych radu od něko kdo ví, ne zbytečná invektiva vážení mistři, senioři a veteráni :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nechápu proč jedeš pro řemen tak daleko -> takové věci se prodávají v každém obchodě s autodíly a přesně ti dokážou říct jaký potřebuješ na feldu s klimou! Už nějakou dobu pracuji ve firmě ELIT a tyto věci házím téměř z paměti.

 

Někteří profíci možná jsou úžasní, ale když se někde zeptá na banalitu jako je řemen tak z toho dělají aférku.

 

Normálně felda bez klimy má řemen 4pk9(50) <- závorka znamená, že záleží na výrobci a některé délky se liší ale jsou to milimetry, jinak drážkový řemen na feldu s klimou má číslo 6pk16(80) <- to samé jako bez klimy.

 

Vzhledem k tomu, že dotyčný psal, že je v autě klima dodělávaná a všude má 4 drážky a na kompresoru 6 znamená to že potřebuje 4 drážkový a existují i 4drážkové dlouhé takže by to nebyl problém -> podle mě sice klimu dělala firma, ale nebyla to firma co by věděla že se mají vyměnit i kladky atd.... aby mohl být 6 drážkový, takže to zmanená, že bylo jakoby u někoho doma sem si udělal klimu.

 

Takže tak chlapi.

 

EDIT:

Ještě chci dodat, že v nadpisu je "klíňák" což znamená jiný druh řemene než je drážkový řemen o kterém se tady bavíme a samotný tvůrce topicu to nějak opomenul, klíňák má označení "AVX 10x950" zase délka za xkem podle potřeby a výrobce.

Editováno: , autor: Wojnar
Příště až zas budeš něco dodávat, skus to pomocí editace stávajícího příspěvku!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuji za poučení pane ELITe měl jste se s úžasnou radou probrat v únoru nebo lépe číst, pro řemen jedu tak daleko páč v Práglu pracuju a v sobotu odpoledne ho u vás asi nekoupím tak jsem pátral na netu a foru, téma je pár měsíců mrtvé a bylo i dobře promazáno, proto tam nejsou nějaké informace, "klíňák" se už dávno vrtí i na 4 drážkových řemenicích (krom kompresoru) a že to montážní firma pro prvního majitele ojebala je mi dnes úplně jedno (mám dokonce i doklady o montáži firmou na Praze 4). Bylo mi funkční klimy líto a vyřadit z provozu kvůli řemenu i když ji skoro nepoužiju a bylo i uvedeno, že se jedná o neorigo montáž klimy a jinou délku vícedrážkového řemene, naštěstí u vás nenakupuju a nikdy snad nebudu a čekal bych radu od něko kdo ví, ne zbytečná invektiva

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...