Přejít na obsah

Správně zapojené rádio ?


Lube

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Když si v autě zapojím radio zn. SENCOR,dřív tam byla original navigace Dix, tak když pak chci zamknout centrálem auto, tak mi to prostě nejde.To samé i odemknout. Prostě na dálku zamykání nefunguje.A když to rádio vypojím, tak to zase funguje tak jak má. Nevíte čím to může být?

post-2893-1211210077_thumb.jpg

Editováno: , autor: Lube
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Puvodni navigace byla urcite napojena na K-line kvuli diagnostice a myslim, ze taky na CAN - pomoci toho komunikuji ridici jednotky. Oba dva draty si zrejme nechal na puvodnich pozicich, kde ale Sencor urcite nema zadnou komunikaci a pousti do toho nesmyslny signaly. Proto bych doporucil odpojit vsechny nepotrebny kabliky z ISO, minimalne to bude K-line, Can, Gala (rychlost) a v tom napajecim nech teda jenom staly plus, spinany plus, minus, osvetleni a napajeni anteny. Zbytek vyhod a zaizoluj ;-)

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Koupil jsem si do OI, Tour,1,9TDI rádio Watson 8060MUB v Makru. Když zapnu a vypnu klíček vozu, paměť mi drží. Napájení mám 100% správně - změřené V metrem. Když zapojím autorádio, tak mi paměť drží pouze do nastartování vozu. Jakmile nastartuji, tak se mi paměť autorádia vymaže. Pokud startuji při vypnutém rádiu, paměť drží. Už nevím, co bych měl zkusit.

díky za radu Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

SERVER3: NECITUJ PREDOSLE PRISPEVKY!!

:palec2: ODPOVEDAS NA 3 ROKY STARU TEMU!! ;)

EDIT:

Skontroluj aj zapojenie trvalého a spínaného napájania.

3 ROKY STARA TEMA. :palec2:

Ano správně. Poslední příspěvky se necitují, ale taky se svoje vlastní editují a nepíší se v krátké době dva po sobě.

Editováno: , autor: Wojnar
Sloučeny dva v krátké době po sobě napsané příspěvky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobrý den,dnes jsem na své O1 měnil rádio (původní Sympony) a potřeboval bych poradit se zapojením.
K zapojení sem použil redukci,která byla přiložena k rádiu,ale zůstal mi volný jeden konektor ( viz příloha ).Co s ním?

Rádio (CD,usb) fungují,jen při ladění rozhlasových stanic to nic nenajde.Při manuálním pouze jednu.Souvisí to nějak s tím volným konektorem nebo bude nutné vyměnit anténu? Jinak všech 8 repro hraje a centrál také funguje.


Dále mi při zapojování vypadl jeden kabel (viz příloha) z regulátoru vyhřívaní sedaček.K čemu slouží?Bude nutné ho zapojit zpět?Zatím jsem ho nechal odpojený. Předem díky za pomoc.

post-83012-0-13440800-1364387975_thumb.j

post-83012-0-39912500-1364387982_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude nutné dokoupit fantomové napájení pro anténu (cca 150,- Kč).

Ten miniISO (modrý-zelený-žlutý) nikam nezapojíš, pokud není na rádiu samec.

 

Další co bude následovat bude přehození napájení a S-kontaktu. Prohození ISO pinu 4 a 7 mezi sebou. To poznáš tak, že ti nebude "držet" nastavení rádia - stanice, ...

 

Volný kabel bych hledal kam jej vrátit, nebo minimálně zaizolovat.

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravim a mam dotaz.V Octavce mam radio Beng.Toto radio uz ,,dohasina,,.Na zadni strane tohoto radia jsou dve svorkovnice s piny.Kdyz koupim opet stejnou znacku a typ,bude stacit jen vymenit,zapojit a bude hrat.Uvazuji vsak o jine znacce.A muj dotaz:maji vsechny autoradia stejne vstupy a vystupy?Tzn.vymenit,zapojit a hraje?Nebo budu muset udelat nejake zmeny?Diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tipujem že tam máš ISO konektor:
 ISO%20konektor.jpg
Všetky piny sú zapojené rovnako, akurát niekedy treba prehodiť svorku +30(Stálych 12V) so svorkou +15(po zapnutí klúčika sa objaví 12V). zistíš to tak, že rádio si nebude pamatať uložené stanice a nastavenia. prehodenie pinov je jednoduché. Taktiež nemusí pasovať anténa, čo sa dá riešiť redukciou.

Editováno: , autor: lusl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...