Přejít na obsah

Zadní stropní čtečky jako palubní svítilna ?


Petrrr

Doporučené příspěvky

Netreba, co se dodělávané lampičky týče vše je v podstatě v těch odkazech co jsem poslal. To že řeším výměnu klasických žárovek za led, ale ne led žárovek jako takových, ale pomocí led výkonnými pásky je jiná věc. Ty to řešíš led moduly. každý jak chce. To sem ale nepatří. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to předělal na Led osvětlení (origo býlo velmi slabé,viděl jsem houbelec a to brýle nepotřebuji),ale né tak nákladně s led panílkama.jedna led sufitka stála 75 kč a bezpaticová taky 75 kč. Po předělání to svítí jak ve výkladní skříni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Jak to u vás, co to máte propojeny s přední lampičkou, máte s životností? Jedná se mi o to, že kostru spíná řídící jednotka komfortu prostřednictvím nějakýho spínacího

tranzistoru. V dnešní době se nic nedělá s rezervou, ale fousově, tak tak akorát. A teď ŘJ komfortu spíná kostru kromě původní lampičky ještě pro další dvě žárovky. Vím,

že to není žádná velká zátěž na víc, ale přece to něco je a vrtá mi to v hlavě. Tak jak se to chová?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si koupil stejnou lucernu jako je vepředu včetně čtecích světýlek a trojpolohovýho hlavního spínače - a napojil jsem ji kompletně paralelně k přední, takže mi jdou rozsvítit nezávisle na sobě jak přední, tak zadní jak v režimu dveřního světla i vnitřní trvalýho nebo čtecího. Nejdůležitější je právě ten trojpolohovej přepínač...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si koupil stejnou lucernu jako je vepředu včetně čtecích světýlek a trojpolohovýho hlavního spínače - a napojil jsem ji kompletně paralelně k přední, takže mi jdou rozsvítit nezávisle na sobě jak přední, tak zadní jak v režimu dveřního světla i vnitřní trvalýho nebo čtecího. Nejdůležitější je právě ten trojpolohovej přepínač...

 

Proč tady pleteš do tématu roomstra? Tos neviděl rapida jaké má vzadu světlo?

 

 

Akorát si myslím, že v Roomu je nad tapecem místo na výšku k plechu střechy, což u Rapida není, stejný světlo jako vpředu se tam na výšku prostě nevejde; i tohle co tam je, je na výšku taktak.

Mě osobně možnost vypnutí světla vzadu tedy nechybí.

 

Mě jen zajímá jak to vyřešili v r.v. 2014

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dnes som aj ja prepojil zadnú lampičku s prednou. Material: 2m kábel čierny 0,75mm2 (ja vôl som kúpil taky hrubý a už sa mi nechcelo ho ist meniť, kludne staci aj 0,35mm2), 2 ks samice pin 2,8mm, 1ks samec pin 2,8 mm. Cena dokopy 0,37 €. Piny som použil úplne štandardné, žiadne origo skoda (ale doporučujem skodovacke, je s tým menej roboty, vid foto pinu), aj ked do konektora ich trebalo napasovať. Kábel som spravil ako Woody do tvaru "Y". S kabla som pouzil 1,4 m na prepojenie (staci aj 1,2m, ja som tam dal veľkú rezervu) a 0,1 m na odbocku toho Y. Na koncoch kabla samice a na odbočke samec. Lampicky aj schranka na okuliare išli vycvaknúť bez problémov. Jediné s čím som mal problém bolo vybrať pin (hnedo-žltý kabel) s predného konektora. Po 2 hod. trápenia som na to prišiel. Z predu nad konektor som tam strčil 1,5 mm inbus a zápatka sa konečne vyrovnala a pin som vybral. Huráááá. Ešte poriešim nejaké LED do interieu a budem spokojný.

post-84400-0-96964700-1396981941_thumb.j

Editováno: , autor: tasum
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

 

 

 

 

Mě jen zajímá jak to vyřešili v r.v. 2014

 

Je to spravené tak, že predným vypinačom ide zapnúť aj vypnúť zadná lampička (a samozrejme aj zadným vypinačom ide zapnúť aj vypnúť), čo u môjho aj tvojho prevedenia nejde. Keď nebudem mať do čoho ripnuť tak to prerobím ešte raz aby to bolo ako originál, zatial mi to takto stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dnes doděláno osvětlení v zadu aby rozsvěcelo při otevření dveří, a zároveň byla zachována funkce nezávislého svícení.

Funguje to OK, dle návodu zde.

 

Jen dodám dodám pro ty co jim to nedojde předem stejně jako mě, že potom již nelze vypnout rozsvěcení/zhasínání zadní svítilny v závislostech na dveřích. I když na přední lampě nastavíte vypínač na 0 (nerozsvěcovat) zadní lampa stále reaguje na dveře a toto nelze vypnout.  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...