Přejít na obsah

spasování blatníku s dveřmi a sloupkem


ondikTDI

Doporučené příspěvky

zdar dneska sem sundal blatnik abych se podival,jak bylo auto opravdu bourane a nechapu proc blatnik nesedel,protoze  pod nim neni poskozeni vsechno original nastrik  z fabriky. blatnik je snad taky original,ale stejne hnije musim ho celej   opravit. ale napasovat to z5 je porod ted sem to vnoci jen heftnul na 3 srouby,ale nedari se mi to dotlacit k sloupku a dverim. delali jste to nekdy nekdo? nejaky rady?

kurna a tu hrubku v nadpise mam oprav it jak?:D

Editováno: , autor: ondikTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teprve blatník čeká,takže neporadím.Ale seřídit celou stranu ,tak aby to sedělo je porod-to jsem měnil zatím PP+PZ dveře.Budu tu koukat a určitě se přiučím.Ten blatník ti šel sundat lehce?Já myslel,že je lepenej.A pokud jsi ho měl lepenej-neroztáhnul jsi ho trošku,jak jsi to sundával?Jen názor-nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz to mam poskladane  teda uz sme skladal asi 3 auta v servise po bouracce lehounke!!! a sme rad,ze todle delat nemusim hruza.... . ten blatnik je rok starej original pod nim nebylo nic naborene a stejne to nesedlo ke sloupku na 100% vsude to sedi,ale u sloupku to odcnova a je tam o 2 mm vetsi mezera. naraznik tam nechtel zaskocit,protoze to uchyceni bylo takovy unaveny holt plast,ale ten byl pri bouracce taky novej,takze to melo jit jak po masle.

tesneni tam bylo jen aby se nereklo na to se chlapecci vykaslali. sundaval sem aj dvere zevnitr se dostala vlhkost pod ten nanos gumy a zacalo to hnit tak sem to osetroval,ale plech uz byl chycenej radne to uz zhnije. zjistil sem spoustu vyrobnich vad,kde to spatne osetrili. pred roky sem prohlasoval,ze fabie je prvni auto po feline co nebude mit s korozi problem,ale 11 let dokaze udelat svoje. prahy se musi kompletne obrousit tam se loupe lak.

pokud budes sundavat blatnik sundej si dvere je tam jeden sroubek blbe pristupny jinak je to docela pohoda kdyz to neni vrana jako todle auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj OndikTDI,chcem sa opytat,dole na prahu mi hrdzavie blatnik a  podnim trochu aj prah.Da sa nejak uvolmit dolna cast blatnika

tak,aby sa dal odchylit bez poskodenia a potom osetrit prah?Je tam nejaky tmel na blatniku v casti,kde ja na A stlpiku?Neviem,ci mam vymenit blatniky,pravy je v tej dolnej casti dost hrdzavy,alebo ak by to islo len odchylit,osetrit prah a opravit aj spodnu cast

blatnika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj reknu ti to presne. nejde! abys to udelal aspon trosku slusne mel bys to cely  sundat.  ja to obrousil na plech sundal zvetraly nastrik gumy a odrezil a napustil olejem. uz kaslu na barvy. prahy budu napoustet olejem taky ten kov to do sebe nasaje a  nepusti k sobe vlhost. samozrejme kdyz hnije treba kufr tam to musim pretrit kytnout a striknout,ale mista,kde se nemusi lakovat udelam takto mam na to vyborne reference i kdyz to je humus. kdyz si vemes,ze original blatnik  s nastrikem kompresorem vydrzel rok tak co pak obrouseny plech natreny nejakym zaladem a strikly podomacku??? nastesti ma fabie takove vyztuhy,ze kdyz ten plech prohnije  tak  se borit nic nebude jako u feliny ci facka.

jedina slabina bude misto,kde je rezerva tam jsou  tenoucke plechy a uz ted slysim jak se krouti karoserie tam jestli to prohnije tak  se musi vyvarit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten plech na prahu hrdzavie trochu pod tym blatnikom,tak preto som rozmyslal to len odchytlit a osetrit,ale aj ten blatnik hrdzavie,tak neviem,ci vymenit blatnik,rozmyslal som,ze kupim z vrakoviska a vymenim,neviete,ci novo keny je pozinkovany?na tej pravej strane dolu je ten blatnik dost hrdzavy,vzdy na jar to musim prebrusit a nastriekat,tak keby som vymenil blatnik,nechcel by som,aby mi pod tym prah hrdzavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaky to je rok? ten prah uz taky  zachranit nepujde jen udrzovat v nejakym stavu. ten blatnik bych udrzoval dokud nepujde skr a pak dal novy. novy origonal stoji asi 2500 to by snad mel byt pozink,ale cinske a polske za 900 zhnijou do 2 let s tim jsou zkusenosti u vsech automobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako jak chces,ale kdyz sundas blatnik omrknes celej ten podbeh a ten prah se krasne odkryje bylo to fajn.  ale zrovna v tom miste bude ten prah zesileny a pujde to tam pekne kdyztak vyvarit. horsi jsou mista zboku  tam me to taky zacina zacal sem to brousit . Jsme zvedavej jak dlouho ten plech vydrzi. kdyz sem koupil fiat bylo to taky jen povrchove  a presne po 4 letech  se to rozborilo kompletne zvedl sem to a cely auto se zborilo aj s podlahou a to bylo taky komplet pozink

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

popravde? nemel sem doma ani antikorozni bravu ani BODY.  a potreboval jsem odjet.takze obrousil odrezovact a postrikal sem to olejem. on ten olej by se mel do toho zazrat a zamezit dalsi korozi.

ale body asi pouzivat budu na prahy,protoze to nema cenu kytovat ja sedru ten nastrik pretru to barvou a supnu tam tu strukturu jak se rika u nas rapaticu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očistit,já odrezovač nepoužil,měl jsem ve vrtačce drátěný kotouč a ten to vyleští. Pak základ a na ten BODY. Pod body není nutné ale základ používat. Je to i v návodu. Na body jsem pak nanesl klempířský silikon a přimáčkl blatník a sešrouboval. Pak přestříkl celé vrchí barvou. Nevím,jestli to tu už bylo zminované pro lepší přístup vyndej přední dveře. Jsou to jen 2 matky a na A sloupku rozpojit svorkovnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar dneska sem sundal blatnik abych se podival,jak bylo auto opravdu bourane a nechapu proc blatnik nesedel,protoze  pod nim neni poskozeni vsechno original nastrik  z fabriky. blatnik je snad taky original,ale stejne hnije musim ho celej   opravit. ale napasovat to z5 je porod ted sem to vnoci jen heftnul na 3 srouby,ale nedari se mi to dotlacit k sloupku a dverim. delali jste to nekdy nekdo? nejaky rady?

kurna a tu hrubku v nadpise mam oprav it jak? :D

opraveno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...