Přejít na obsah

O1 RS stále mírně přibržďují přední kola


rosta.rs

Doporučené příspěvky

Nemáte někdo zkušenosti?

Stále mi přibržďují pření kola, válečky jdou krásně rukou zamáčknout, desky chodí také krásně, vyměnil jsem brzdovku kompletně odvzdušnil a vyměnil jsem vodící čepy "spodní už šly docela ztuha"

a pořád to samé :(

 

Mohl by to být hlavní brzdový válec? auto má najeto 140tis Km takže nic co by tomu napovídalo.

V servise mi říkali že by to mohly být gumičky v brzdičích, ale to se mi nezdá když jdou krásně zamáčknout.

Nebo ještě hadičky?

 

Neřešil někdo ten samý problém? 

 

Díky za rady které pomůžou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumičky plní funkci "vrácení" pístku.

Pístek na gumičce mírně "pruží". Při brzdění a uvolnění pedálu, pístek v gumičce v podstatě vůbec nechodí, jen "pruží" co mu gumička dovolí.

No a pokud bude gumička unavená do té míry, že sice ještě těsní, ale pístek neudrží, může být to co říkají v servisu.

Ty pístky by neměly chodit nijak zvlášť lehce. Bez drhnutí, ale v podstatě dost ztuha.

 

 

 

No, ty hadičky jsou taky možné. Už tu někdo popisoval, že byly uvnitř zpuchřelé a fungovaly jak zpětné ventily. Jedním směrem propouštěly, ale zpátky nic.

 

post-57881-0-71198200-1370405771_thumb.p

 

To bys ale nezatlačil pístky vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavním válcem, co? Maximálně, že by opět neuvolnil tlak a pořád by ty písky dotlačoval.

Zde by byly zhruba stejné příznaky jak s hadičkama, čili pokud můžeš pístky vtlačit, válcem to asi nebude.

Vyměň gumičky. Prozatím nejlevnější varianta. Dál můžeš pokračovat hadičkama a až na konec válec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vyměnit gumičky byl to neskutečný ranec protože mám brzdy z R32 takže jedině originály a pro jistotu jsem vyměnil i hadičky ať je klid, když jsem vyjel byl to luxus prostě to fungovalo jak má žádné přibržďování, ale po ujetí cca 40 km klidnou jízdou to zase začíná pomalu přibržďovat sice né tak moc jako předtím, ale obávám se že se to vrátí do starých kolejí :(

 

Už jsem z toho nešťastný :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele. Já jsem ted měnil zadní nápravu. Měl jsem to celé rozebrané tak mi vytekla vsechna brzdovka. Normálně jsem to odšlapal a nic. Pořád to nechtělo brzdit. Tak znovu a byl pravě problém že mi zadek lehce pribržďoval.

Odvzdušňoval jsem i ABS a i brzdový válec a pořád nic.

Nakonec mi kamarád půjčil tlakovou sadu na odvzdušnení. Na nadobku s brzdovkou jsem pridelal nadobku s brzdovkou a tak se připojila na kompresor ( 1,2bar ) nebo se dá připojit přímo na vzduch z kola. A pak jsem vlézl ke kazdemu kolu a jen povoloval odvzdušňováky. Tolik vzduchu co v tom bylo by jsi nevěřil. Až po tomto a znovu odvzdusneni ABS je pedál úplně nahoře a tvrdý jako šutr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...