Přejít na obsah

Převodovka DSG


omicron

Doporučené příspěvky

Sam mam 1.9 TDI S DSG, absolutni spokojenost, a naopak vim, ze je to pomerne velmi obvykla kombinace.... DSG s nicm jinym nez TDI u O2 neporidis, a zkus se schvlane optat v jakemkoliv Skoda autosalonu, zda-li prodavaji vice 1.9 ci 2.0 TDi v kombinaci s DSG...

DSG u o2 jde objednat nejen s tdi, ale urcite i s temito motory 1,6; 1,6FSI; 2,0 FSI...

No to se asi mylis, DSG se u O2 VYHRADNE montuje jen do TDI provedeni...

Benziny dostavaji POUZE a POUZE klasicky Tiptronic, coz je jen klasicky "hydrodynamicky" automat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ten Touran - v nem zrovna jsem take DSG poprve zkousel, byl to TDI 1.9, a v nem se to skutecne zdalo line, ale O2 je urcizte lehci a s lepsim podvozkem, takze rozdil je obrovsky.

Apropo - 1.9TDI s DSG je mimoch. jedina moznost, jak tam dostat 6rychlostni prevodovku.

Nechci začínat flame, ale mě se zdá podvozek Tourana oproti krátké OII, kterou jsem měl předtím, o dost lepší. Kam jsem jel s OII 50 km/h, tam můžu s Touranem 65.

Zdá se to být i logické - Touran má o 10 cm delší rozvor a je o 20 cm kratší než krátká OII.

Jinak do Tourana se ta 1.9 TDI v manuálu dává s 6°.

Rozhodne nebudu zpochybnovat ulohu rozvoru v hodnoceni kvality podvozku, ale v tomto pripade si myslim opak. Touran je relativne vysoke miniMPV a to jiz musi stabilitu ovlivnovat zcel ajinak nez u klasickeho "sedanoviteho" provedeni O2 (i kdyz je to samosebou hatchback, ci liftback). Proste ponton kastle ji vyrazne nizsi. S Touranem jsem jel asi 1/2 hodiny, mel take DSG (kvuli tomu jsem s nim jel), a vubec se me to nelibilo, line, tezke, a nakonec i dost predrazene... Nemenil bych, mozna jen v pripade nutnosti miniMPV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ten Touran - v nem zrovna jsem take DSG poprve zkousel, byl to TDI 1.9, a v nem se to skutecne zdalo line, ale O2 je urcizte lehci a s lepsim podvozkem, takze rozdil je obrovsky.

Apropo - 1.9TDI s DSG je mimoch. jedina moznost, jak tam dostat 6rychlostni prevodovku.

Nechci začínat flame, ale mě se zdá podvozek Tourana oproti krátké OII, kterou jsem měl předtím, o dost lepší. Kam jsem jel s OII 50 km/h, tam můžu s Touranem 65.

Zdá se to být i logické - Touran má o 10 cm delší rozvor a je o 20 cm kratší než krátká OII.

Jinak do Tourana se ta 1.9 TDI v manuálu dává s 6°.

Rozhodne nebudu zpochybnovat ulohu rozvoru v hodnoceni kvality podvozku, ale v tomto pripade si myslim opak. Touran je relativne vysoke miniMPV a to jiz musi stabilitu ovlivnovat zcel ajinak nez u klasickeho "sedanoviteho" provedeni O2 (i kdyz je to samosebou hatchback, ci liftback). Proste ponton kastle ji vyrazne nizsi. S Touranem jsem jel asi 1/2 hodiny, mel take DSG (kvuli tomu jsem s nim jel), a vubec se me to nelibilo, line, tezke, a nakonec i dost predrazene... Nemenil bych, mozna jen v pripade nutnosti miniMPV

Jasně, že je to subjektivní. Ale myslím, že těžiště Touranu nebude o moc výše než u OII. Navíc - hlavně v porovnání s OII - nemá téměř žádné převisy.

Já jsem na něm od února 06 najel 40 t. Mám motor 2.0 FSI - líné se mi to nezdá. Není to teda žádný závoďák, ale řekl bych, že to stačí.

Předražený je, to souhlasím. Ten můj byl za 910 t. list price - za ty prachy bych si ho nikdy nekoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ten Touran - v nem zrovna jsem take DSG poprve zkousel, byl to TDI 1.9, a v nem se to skutecne zdalo line, ale O2 je urcizte lehci a s lepsim podvozkem, takze rozdil je obrovsky.

Apropo - 1.9TDI s DSG je mimoch. jedina moznost, jak tam dostat 6rychlostni prevodovku.

Nechci začínat flame, ale mě se zdá podvozek Tourana oproti krátké OII, kterou jsem měl předtím, o dost lepší. Kam jsem jel s OII 50 km/h, tam můžu s Touranem 65.

Zdá se to být i logické - Touran má o 10 cm delší rozvor a je o 20 cm kratší než krátká OII.

Jinak do Tourana se ta 1.9 TDI v manuálu dává s 6°.

Rozhodne nebudu zpochybnovat ulohu rozvoru v hodnoceni kvality podvozku, ale v tomto pripade si myslim opak. Touran je relativne vysoke miniMPV a to jiz musi stabilitu ovlivnovat zcel ajinak nez u klasickeho "sedanoviteho" provedeni O2 (i kdyz je to samosebou hatchback, ci liftback). Proste ponton kastle ji vyrazne nizsi. S Touranem jsem jel asi 1/2 hodiny, mel take DSG (kvuli tomu jsem s nim jel), a vubec se me to nelibilo, line, tezke, a nakonec i dost predrazene... Nemenil bych, mozna jen v pripade nutnosti miniMPV

Jasně, že je to subjektivní. Ale myslím, že těžiště Touranu nebude o moc výše než u OII. Navíc - hlavně v porovnání s OII - nemá téměř žádné převisy.

Já jsem na něm od února 06 najel 40 t. Mám motor 2.0 FSI - líné se mi to nezdá. Není to teda žádný závoďák, ale řekl bych, že to stačí.

Předražený je, to souhlasím. Ten můj byl za 910 t. list price - za ty prachy bych si ho nikdy nekoupil.

No to jsem myslel, ze Te stal vice s takovy motorem, DSG a poradnou vybavou, kterou bych u takoveho auta samozrejme videl.

Moje O2 stala jen o neco mene (cca 10% dolu) nez Tva, takze o moc drazsi ten Tvuj Touran asi nebyla, ale netusim jakou vybavu tam mas...

Kazdopadne me u touranu v jeho designu a vybaveni mnoho a mnoho chybi.

Noticka - kdyz jsem v Touranu testoval onehda DSGcko, dost me prekvapilo, ze v plneautomatickem D nebo S rezimu neukazoval (na rozdil od O2) na MaxiDOTu aktualne zarazeny stupen, a to pry neumi dosud (?). Cislo ukazoval jen v manualnim rezimu.. Asi to Nemci nepotrebuji vedet ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ten Touran - v nem zrovna jsem take DSG poprve zkousel, byl to TDI 1.9, a v nem se to skutecne zdalo line, ale O2 je urcizte lehci a s lepsim podvozkem, takze rozdil je obrovsky.

Apropo - 1.9TDI s DSG je mimoch. jedina moznost, jak tam dostat 6rychlostni prevodovku.

Nechci začínat flame, ale mě se zdá podvozek Tourana oproti krátké OII, kterou jsem měl předtím, o dost lepší. Kam jsem jel s OII 50 km/h, tam můžu s Touranem 65.

Zdá se to být i logické - Touran má o 10 cm delší rozvor a je o 20 cm kratší než krátká OII.

Jinak do Tourana se ta 1.9 TDI v manuálu dává s 6°.

Rozhodne nebudu zpochybnovat ulohu rozvoru v hodnoceni kvality podvozku, ale v tomto pripade si myslim opak. Touran je relativne vysoke miniMPV a to jiz musi stabilitu ovlivnovat zcel ajinak nez u klasickeho "sedanoviteho" provedeni O2 (i kdyz je to samosebou hatchback, ci liftback). Proste ponton kastle ji vyrazne nizsi. S Touranem jsem jel asi 1/2 hodiny, mel take DSG (kvuli tomu jsem s nim jel), a vubec se me to nelibilo, line, tezke, a nakonec i dost predrazene... Nemenil bych, mozna jen v pripade nutnosti miniMPV

Jasně, že je to subjektivní. Ale myslím, že těžiště Touranu nebude o moc výše než u OII. Navíc - hlavně v porovnání s OII - nemá téměř žádné převisy.

Já jsem na něm od února 06 najel 40 t. Mám motor 2.0 FSI - líné se mi to nezdá. Není to teda žádný závoďák, ale řekl bych, že to stačí.

Předražený je, to souhlasím. Ten můj byl za 910 t. list price - za ty prachy bych si ho nikdy nekoupil.

No to jsem myslel, ze Te stal vice s takovy motorem, DSG a poradnou vybavou, kterou bych u takoveho auta samozrejme videl.

Moje O2 stala jen o neco mene (cca 10% dolu) nez Tva, takze o moc drazsi ten Tvuj Touran asi nebyla, ale netusim jakou vybavu tam mas...

Kazdopadne me u touranu v jeho designu a vybaveni mnoho a mnoho chybi.

Noticka - kdyz jsem v Touranu testoval onehda DSGcko, dost me prekvapilo, ze v plneautomatickem D nebo S rezimu neukazoval (na rozdil od O2) na MaxiDOTu aktualne zarazeny stupen, a to pry neumi dosud (?). Cislo ukazoval jen v manualnim rezimu.. Asi to Nemci nepotrebuji vedet ... ;)

Hele, nechci tady začínat flame o tom, které auto je lepší. Mě je v podstatě jedno, v jaké plechovce se vozím - hlavně, abych se tam i s rodinou vešel :) Ani OII, kterou jsem měl předtím, ani Tourana bych si za svoje peníze nekoupil. V lednu si budu vybírat zase a opět to nebude úplně dobrovolná volba :(

Jinak ten můj současný Touran nemá DSG (ta se tehdy dávala jen k naftovým motorům) je to 2.0 FSI v nejvyšší výbavě (Highline) + nějaké extras - rádio s měničem CD, alarm, oddělení zavazadlového prosotru síťkou, kola Magny Cours, metalíza, parkovací asistent, bi-xenony, vyhřívaná sedadla, zámek řadičky a BT HF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochaine: aha, tak to je stará

salam01: vybiráš si auto, za který neplatíš svý peníze a to ti vadí? zvláštní

Jak jsi přišel na to, že mi to vadí? Jen jsem napsal, že kdybych si měl kupovat za své, tak bych do OII ani do Tourana asi nešel.

BTW, něco svých peněz něj platím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opět to nebude svobodná volba a ten smajlík za tim mi nepřipadá, jako že bys byl blahem bez sebe

Přesně tak - blahem bez sebe nejsem - ale že bych si šel koupit provaz, protože mám na výběr jen koncern, to zas ne.

Kdyby mi to doopravdy vadilo, tak si místo auta můžu vzít nějaké prachy navíc k platu - dělalo by to čistého asi 13 t. i se zohledněním přidanění 1% z ceny auta. To ale taková sláva není, takže beru auto. Nadšený nejsem, ale nějak zvlášť moc si zas neštěžuju.

Doufám, že jsem se nedotkl místních vyznavačů Škoda Auto, příp. VW group ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze bychom se meli vratit k DSG - pro nejake priznivce jinych "koncernu" doporucuji flamovat nekde na Autorevue, kde jsou preci jen trochu vice nadseni z antivyznavacu Skoda, ci VW...

Ale já jsem si nezačal, veliteli :)

Jinak souhlas - však právě řeším, jestli si mám vzít OII combi 2.0 TDI nebo 1.9 TDI DSG...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jé, moc se ti omicrone, vládce náš na nebesích, omlouvám, že jsem si dovolil trošku odbočit od posvátného tématu DSG, o kterým tu bylo napsáno už 6 stran. tohle neni o žádným antikoncernu nebo anti něčemu, ale chápu, že tebe prudí jakýkoliv odbočení od striktních pravidel...

salam: nemyslel jsem to nijak proti nějaký značce, spíš z hlediska tý firmy, která ti dává to privilegium mít firemní auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

salam: nemyslel jsem to nijak proti nějaký značce, spíš z hlediska tý firmy, která ti dává to privilegium mít firemní auto...

Však myslím, že nejsme ve při :)

Firemní policy je holt firemní policy a s tou se nedá nic dělat - akorát se v rámci ní můžu zkusit zařídit co nejlépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jé, moc se ti omicrone, vládce náš na nebesích, omlouvám, že jsem si dovolil trošku odbočit od posvátného tématu DSG, o kterým tu bylo napsáno už 6 stran. tohle neni o žádným antikoncernu nebo anti něčemu, ale chápu, že tebe prudí jakýkoliv odbočení od striktních pravidel...

A co se ozýváš zrovna ty "potrefená huso" ? Ty nějak pociťuješ, že se můj příspěvěk týkal Tebe ? Asi stále pociťuješ nutnost každého komentovat , viď ? Myslím, že má poznámka byla zcela v pohodě a bez invektiv...a vůbec se netýkala Tvé osoby lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jé, moc se ti omicrone, vládce náš na nebesích, omlouvám, že jsem si dovolil trošku odbočit od posvátného tématu DSG, o kterým tu bylo napsáno už 6 stran. tohle neni o žádným antikoncernu nebo anti něčemu, ale chápu, že tebe prudí jakýkoliv odbočení od striktních pravidel...

A co se ozýváš zrovna ty "potrefená huso" ? Ty nějak pociťuješ, že se můj příspěvěk týkal Tebe ? Asi stále pociťuješ nutnost každého komentovat , viď ? Myslím, že má poznámka byla zcela v pohodě a bez invektiv...a vůbec se netýkala Tvé osoby lol

Takže si to mám vzít osobně já? :unsure::angry::ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...