Přejít na obsah

Sterace stirajici do poloviny skla


LucasCZE

Doporučené příspěvky

Zdravim vas,

 

resim celkem veliky problem (minimalne za deste veliky bude). Dnes mi zacaly stavkovat sterace celniho skla. Minulou jizdu fungovaly bez chyby, vse ostatni funguje jak ma, na diagnostice zadna zavada. Jejich chovani jsem nahral na video. Chyba se projevuje jak pri zaplem destovem senzoru, tak pri normalnim stirani, jednom setreni (packou dolu) nebo pri ostriku. Nevite, cim by to mohlo byt? Zpet do vychozi pozice se sterace vrati rychle, takze se zatuhnutim by problem byt nemusel. Nebo se pletu? Nejprve jsem si myslel, ze zavadu zpusobilo vedro, ale vecer se stav jeste zhorsil. Nyni se sterace zastavi o dalsich 10 cm nize. Dekuji za jakekoliv rady.

 

MR2006, 1.9 TDI, BJB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Jedine demontaz celeho mechanismu. Ulozeni sterace bylo tak zatuhle, ze jsem musel hridel sterace upnout do sveraku a s pakou cca pul metru pomalu rozhybavat a vysouvat hridel z ulozeni. Toto pomale vysouvani trvalo snad ctvrt hodiny, bylo to tam nalisovane uplne na krev, takze se hridel vysouvala snad po setinach milimetru. A to jsem to porad krmil WDckem. Nechapu, jak s tim motor mohl pohnout alespon do te ctvrtiny skla... Az hridel vyndas z ulozeni, mas vyhrano. Staci ocistit od bordelu, trochu vylestit, promazat a vratit zpet (rovnou promaz obe, i kdyz zatuhla bude asi jen jedna).

 

PS: Nejhorsi na tom celem bylo z hridelek dostat samotne sterace. Bez stahovaku asi nemas sanci. Ja si stahovak vyrobil z veci, co jsem nasel ve sklepe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem to nedávno absolvoval. Stěrače mi šly sundat bez problémů zato z toho uložení to bylo na krev jako u tebe, mezi pouzdrama v uložení to bylo řádně zarostlý :kol-60: U mě druhá věc která se inžinýrům ze škodovky nepovedla (první byla zátka na vysoušeči kondenzátoru klimatizace).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On myslí na to uložení, ne ramínka. Horkovzdušku na takovýhle bejkárny používám, naposled kondenzátor klimatizace, ale vše dělám u tchána a zrovna ji někomu půjčil, jelikož to bylo na rychlo tak nebyl čas lámat si hlavu kdo je kdo, dostal dvě dávky a bylo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Já to dělal skoro tři hodiny ale hodně mě zdrželo že se povolila matka na hřídelce motorku takže nebylo podle čeho označit a bylo třeba nastavit správnou polohu. Pokud nejsi matla a máš aspoň základní vybavení tak bys to měl dát do dvou hodin.

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jedine demontaz celeho mechanismu. Ulozeni sterace bylo tak zatuhle, ze jsem musel hridel sterace upnout do sveraku a s pakou cca pul metru pomalu rozhybavat a vysouvat hridel z ulozeni. Toto pomale vysouvani trvalo snad ctvrt hodiny, bylo to tam nalisovane uplne na krev, takze se hridel vysouvala snad po setinach milimetru. A to jsem to porad krmil WDckem. Nechapu, jak s tim motor mohl pohnout alespon do te ctvrtiny skla... Az hridel vyndas z ulozeni, mas vyhrano. Staci ocistit od bordelu, trochu vylestit, promazat a vratit zpet (rovnou promaz obe, i kdyz zatuhla bude asi jen jedna).

 

PS: Nejhorsi na tom celem bylo z hridelek dostat samotne sterace. Bez stahovaku asi nemas sanci. Ja si stahovak vyrobil z veci, co jsem nasel ve sklepe...

Můžu mít dotaz jak jsi dostal z auta celý ten mechanizmus stěračů? Stěrače mi šly sundat v pohodě, ale vyndat ven ten motor s těma "pákama" mi přijde jak ježek v kleci :D .. díky za odpověď, jestli si to ještě někdo přečte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

cau hosi,

tak ja jsem se s tim dneska pral tak aspon 2hodiny ale vyndat ten mechanizmus i s motorem se mi proste nepodarilo. Sterace dobry ale ten hnusnej mechanizmus je na pikacu. polohu mam na nule ale nikudy to nejde vyndat. co je to torpedo plast? kdyz se na to koukam zepredu tak kterou stranou to nakonec vytahnu, tou pravou?

 

diky

aeryn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...