Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Dokud u nás bude možnost opravovat auta bez dokladů ze servisů tak to bude pořád stejné. Na jednu stranu jsem rád že si mužů na netu spoustu věci sehnat za celkem dobré ceny, na stranu druhou podporuji zločince, kteří naše auta takhle ničí, protože těch dílů je z bouraček asi minimum...

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ještě k auto kamerám. Technik typu K mě na STK říkal, že kamera tam nesmí být na skle při kontrole STK ani při jízdě (není homologovaná). Fotí předek auta jak bylo řečeno, takže před STK doporučuji antiradar či kameru celou sundat i s držákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ještě k auto kamerám. Technik typu K mě na STK říkal, že kamera tam nesmí být na skle při kontrole STK ani při jízdě (není homologovaná). Fotí předek auta jak bylo řečeno, takže před STK doporučuji antiradar či kameru celou sundat i s držákem.

Co to je zase za vejmrd, takže držák na telefon je taky nehomologovaný a nesmíš ho používat??? A co teda se v autě může, můžeš do něho vůbec třeba dát autosedačky když to není z výroby??? To už je fakt debilizmistát tady...

Na skle přece můžeš mít cokoli, co nebrání ve výhledu řidiče což je i specifikováno někde, jaká je to část skla tak nějak nechápu co to je zase za kravinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale u nás se nesmí prodávat nic co by nesplňoval normy EU, chceš mi říct že se u nás všechno prodává nezákonně??? Když si u nás koupím držák na telefon na čelní sklo, tak si do prdele snad kupuji držák na mobil na čelní sklo a je to tak přece homologované ne? To samé s kamerou, ta má taky značku splňující normy dané EU tak to má v rámci EU tedy být homologované, nebo to tu nemá být prodávané!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak to píše pawouk, akorát dřív to na STK procházelo, ted když to auto fotí z čelního pohledu, tak si to nelajskne technik z STK.

 

prodávat si může kdo chce, tu auto kameru si můžeš třeba doma dát na okno :)

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, vždy záleží na přístupu konkrétního technika - ani oni bohužel nepostupují jednotně dle legislativy. Důvody tady nebudu rozebírat. Je to prostě čecháčkovský bordel.

 

Ale u nás se nesmí prodávat nic co by nesplňoval normy EU, chceš mi říct že se u nás všechno prodává nezákonně??? Když si u nás koupím držák na telefon na čelní sklo, tak si do prdele snad kupuji držák na mobil na čelní sklo a je to tak přece homologované ne? To samé s kamerou, ta má taky značku splňující normy dané EU tak to má v rámci EU tedy být homologované, nebo to tu nemá být prodávané!

To není pravda - až na výjimky si každý může prodávat co chce. Způsob využití/použití je pak už jen na tobě. Nehledě na padělky schvalovacíh/homologačních značek.

 

Něco o navigacích:
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Stanovisko_ke_GPS.htm

 

Obdobné to bude pro kamery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se nedivim tedy že je ČR tak omezenej a degenskej stát... Když si tu tedy každej může dělat co chce a prodávat co chce...

Pawouku a jakou konkrétní homologaci máš na mysli? Gumy třeba taky nemáš homologované od výrobce auta,takže prakticky jiné gumy než na kterých to auto vyjelo z fabriky mít nesmíš podle Tvého tvrzení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro díly použitelné na všechny vozidla obecné (případně podle zvláštních předpisů) schválení v rámci platné EU legislativy pro použití v/na vozidle. Někdy mi připadáš jako prvňáček, co je první den ve škole a pořád se diví, co se to tam děje. Vždyť je to naprosto jednoduché a logické a platí to mnoho desítek let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...