Přejít na obsah

S2 combi LED zadní světla z face combi


ferda25

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Tak jsem dnes instaloval LED světla a vypadá to nádherně :kol-47:

 

post-85664-0-46427200-1415399277_thumb.j

 

ve skutečnosti to vypadá ještě lépe než  na fotkách,

k Ferdovi jsem nemusel,

když bude někdo chtít, tak dokážu pomoci  - Východní Čechy

Editováno: , autor: Meken
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co dělám já, tak vím proč to dělám. Je to něco rozhodně jiného než když to někdo někomu řekne nebo si to někdo někde po někom vyčte. Rozdíl je v tom, že já vím co dělám a proč a co tím měním. To se o ostatních říct nedá.

 

I Meken byl u mě a hrozně zvědavě koukal  do notebooku co dělám a jak to dělám s tím, že jen ze zvědavosti a hurá....no tak jen pro příště.

 

Rozhodně umět jednu věc neznamená umět něco řešit. Jsem zvědav co bude dělat až se někdy upíše...jeden takový teď poslal v novém Columbusu v O3 odblokování obrazu jinam než měl a od té doby Columbus nepovídá s autem.

 

Kokta7 ani neví jaký je rozdíl mezi LINem a CANem a proč se musí měnit přední i zadní kotouče současně a pak kódovat nová velikost v ABSu(když chce dát na předek větší). Kokta7 se se mnou domluvil na montáž xenonů a pak když jsem mu psal den předem večer, že jen pro jistotu, že má zítra přijet. Tak mi jen napsal soráč já na to zapomněl(on měl dodat jen světla a já zbytek). To je jeho chování a způsob jednání. Prostě jen další co si neváží ani času druhého a myslí si, že všichni čekají na to až on se vyspí.

 

Hodně lidí tvrdí, že něco umí a zkuste se jich zeptat jak otestovat něco na stole bez auta to bude halda pohádek.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedině, když někdo nedobrzdí a bude řešit, že to špatně svítilo a skončí to někde na ověření technické způsobilosti....pak je veselo. Hodně lidí po mě chtělo zvýšit svítivost a já to odmítl z tohoto důvodu.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavit úroveň svitu na zadních LED světlech není problém, jinak poznámka k Ferdově vyjádření, u něho jsem opravdu byl, přehrával mi software v Gateway pro zprovoznění asistenta únavy. Zadní LED světla mi neměnil, tudíž jsem neměl od něho co okoukat,  co se týče nastavení světel.  Když jsem po něm chtěl nějakou radu, tak mi napsal, že mi s tím nemůže pomoci, ať se nezlobím. Chápu ho, měl s tím hodně práce a nechce to nikomu říct - jeho business.

 

Jinak se nepouštím do toho, čemu nerozumím!!!  To jen pro informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontroloval jsem před Mekenem  nastavení BCM jednotky a to  zda je správně nastaveno vše po instalaci elektrického zavírání pátých dveří.

 

Tak zkusíme Mekenovo znalosti....

 

Jednotlivé výstupy BCM jednotky se nastavují na 3 adresách.

 

1   2   3

00 00 3F

 

První je stavová = kdy bude světlo svítit. Co dělají další dvě hodnoty?

 

Proč musí být poslední hodnota při vypnutém výstupu z BCMka: 3F??

 

Lze deaktivovat hlídání žárovek v BCMku tak, že BCMko bude bez chyby, ale hlídání bude aktivní. Případně obráceně??

 

Lze vypnout možnost přiučení klíčů přes kanál 1 a tím znemožnit někomu přiučení klíčů(myšleno dálkových ovladačů) bez vědomí majitele vozu?

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda kontroloval mi nastavení pátých dveří, ale na nic nepřišel.   Přesto jsem mu poděkoval za snahu.

 

Výstupy BCM jednotky se opravdu nastavují na 3 adresách. Nastavení 00 00 3F se používá u výstupů, které se nepoužívají. Nedetekuje se uzavřený el. obvod.

přiklad nastavení výstupy C47 na BCM: adresy pro nastavení výstupu 3073,3074,3075,

3073 = 40 - Zadní mlhové světlo(hodnota nám říká, kdy bude světlo svítit) 

3074 = A1 -  Jas (prvních 5 bitu na této adrese nám určuje jas, ostatní bity další vlastnosti)

3075 = 62 - nastavení diagnostiky obvodu

 

Lze deaktivovat hlídání žárovek v BCMku, ano dá se provést.

 

Pokud budeš mít ferdo nějakou připomínku, tak mi můžeš napsat na SZ :kol-47:  rád se něčemu novému přiučím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem čekal, že Ti to někdo poradí rychleji a ještě jak je vidět kdo radil toho moc neví(nastavení diagnostiky obvodu je hodně široký pojem + ty dvě adresy jsou na sobě závislé, to byl i důvod na dotaz hodnoty 3F)....zrovna u zadních mlhovek je u S2 combi problém. Budeš se divit, ale takhle nastavené jsem to mohl nechat asi jen na dvou autech.

 

Kontrola instalace pátých dveří se provádí v eepromě BCMka a jen jsem konstatoval, že hodnoty jsou správné. Pokud něco nevyřeším tak je to tak vždy.

 

Je vidět, že k ostatním otázkám jsi se nevyjádřil, protože odpověď zřejmě neznáš.

 

Stav: BCMko bude bez chyby a hlídání nebude aktivní - lze nastavit

Stav: BCMko bude s chybou a hlídání nebude aktivní - nelze nastavit

Stav: BCMko bude bez chyby a hlídání bude aktivní - lze nastavit

 

Poslední otázka byla snadná......u auta s kessy nelze přiučit dálku jinak než jako součást učení imobilizéru....tj. lze zakázat učení dálek. Tady stačilo jen více přemýšlet.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...