Přejít na obsah

Volnoběh u 2.0 TDI


Macc

Doporučené příspěvky

Čau hoši

Nerad zakládám nové téma ale nemohl jsem to nikde najít.

 

Před časem jsem si koupil škodu superb II 2.0 TDI  2012

 

Chci se zeptat :  

 

V létě mi motor točil cca 800-900 ot/min

 

Ted´ při 0 st,celsia  motor točí 1000 ot/min

 

Vím že může probíhat regenerace DPF ale že by to trvalo už 3 dny? to se mi zdá nějaké divné.

 

Když vypnu climatronic tak mi po čase otáčky spadnou na 800.

 

Clima nastaveno na AUTO 22st. 

 

U octy se mi tohle nestávalo, je to asi tím filtrem DPF.

 

Poradte mi prosím jak se tohoto asi problému zbavit.

 

Supa mám krátce a tak se ptám a učím co a jak.

 

Díky Macc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty zvýšené otáčky dělá přídavný topný element (auto mírně topí za cca 2 minuty) - velký odběr proudu -> zatížení alternátoru -> vyšší otáčky. Při teplotách nad cca 5°C ho lze spustit ručně nastavením max. teploty topení. Při teplotách pod 5°C, si ho Climatronic už pouští automatický sám. Proto ti taky otáčky klesnou když Climatronic vypneš, stejně tak by měly klesnout pokud nastavíš teplotu na nejnižší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám svůj postřeh u nového Supa. Teď jak klesly teploty k -2 až +4 st. se otáčky drží na 1000 a po cca 7-10 km jízdy podle venkovní teploty a stylu jízdy spadnou na 800 ot. Asi je to dáno nastavením climatroniku a opravdu po pár metrech je cítit vlažný vzduch a za chvíli už krásně topí. Starý Sup 1 i když měl tento předehřev, se nechoval stejně jako nový a otáčky mu spadly na cca 800 ot. už po chvíli jízdy, ale topil úplně stejně jako teď nový. Po supovi 1 jsem měl CRV a to začalo lehce topit tak po cca 3 km. V té době jsem smutně vzpomínal na to jak starý Sup rychle topil. Pokud byla nedávno jěště teplota vyšší než asi 5 st. tak za chvíli po nastartování ot. klesly na 800 ot. Co ale CRV proti Supovi 2 dosáhlo rychleji je provozní teplota motoru.  Diesel od Hondy je malý a rychle se dokázal prohřát. Kdyby jěště tak rychle topil byla by to tehdy paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...