Přejít na obsah

Žiarovky do dálkových i tlumených světel


Diamant

Doporučené příspěvky

No, Kemar, jiste velmi zasluzne a zajimave, nicmene by jsi si mel udelat poradek v pojmech a dojmech, lecktere neznale zde by jsi mohl dost dobre poplest :-)

"HID" je obecne oznaceni pro autoosvetleni resene vybojkami a "xena" jsou hovorove oznaceni pro takova svetla. Je to jedno a to same, a nema to nic spolecneho s jejich puvodem z Ciny ci Japan lol

Presne tak, nechapem preco, ale vacsina ludi si mysli, ze hid je prestavbova sada a xenon je od vyroby - a pritom je HID (high intensity discharge)len oznacenie kazdej xenonovej vybojky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guf: tak tieto žiarovky to je ešte dobré, ale ty si asi natrafil na HIDkárov, tak preto tá hnusná žiara :feve::kuk:

Dneska jsem se na to opravdu zaměřil, a všimnul jsem si, že každá třetí okťuša má bílé nebo modré žárovky, nee jako já své špatné žluté...

A jak je to teda s těmi cajty? Dávají za to pokuty, nevo jim to nevadí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gufe... nejlepší jsou xenony... o tom žádná, pak jsou dobrý homologovaný žárovky jako například Osram NightBreaker... jakýkoliv jiný žárovky, který svítí domodra apod. jsou na hovno... například za deště nevidíš vůbec nic!!! takže doporučuju Osram NightBreaker... mají kratší životnost, svítí taky do žluta, ale narozdíl od klasických H7 dávají mraky světla! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gufe... nejlepší jsou xenony... o tom žádná, pak jsou dobrý homologovaný žárovky jako například Osram NightBreaker... jakýkoliv jiný žárovky, který svítí domodra apod. jsou na hovno... například za deště nevidíš vůbec nic!!! takže doporučuju Osram NightBreaker... mají kratší životnost, svítí taky do žluta, ale narozdíl od klasických H7 dávají mraky světla! ;)

Jj xenony jsou super, škoda že je nemám. Dodělávat je nehodlám. Jak mi dojdou tyhle žárovky mrknu po tšch Osram Nightbraker :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem mel philips X trame power a po roce shorely, ty osramky jsou sice o puku levnejsi ale taky vydrzi jen pul roku, celkem drahe sviceni

a jelikoz mam FII s tema debilnima svetlama s cockou tak jednoho dnese nastvu a koupim HID sadu a bude klid....ikdyz prozatim jsem odpurce tohoto!!!!!! ale jinak se neda jezdit nebudu risovat ze nekoho sejmu kvuli projektantum ve kodovce...

akorat nevim jestli tato sada by sla kdyz FII ma jen jednu za rovku na obe fce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je blbá logika :aggressive: na FII sú obyčajné svetlá s H4 a príplatkové majú iba jednu žiarovku H7, takže keď sa vypáli nemáš ani diaľkové ani stretávacie... :kuk:

A tiež sa mi zdá, že lepšie svietia tie obyčajné H4... a ja v nich mám ešte Nightbreakery... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha alebo som čítal, že sa vypáli a nemáš nič, to si myslel asi k normálnym ;):D

No , kdyz se vypali ses slepej je tam jedna H7ka jak na potkavacky tak dalky.

Jak to teda vypada ... - pohnul se trh... co hodit misto tovarnich zarovek ?? Jezdim hodne noc ( lesy a mimo mesto ) a prijde mi ze to svítí tak prapodivně ( samo sebou chce to mít čisté světla to je základ :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no len u tej čočky v FII je tá jedna H7 aj na stretávacie aj na diaľkové....

Já jsem jsi koupil před týdnem Osram Nightbreaker a můžu říct,že svítí opravdu pěkně.Uvídíme jak dlouho vydrží. Xenony to nejsou,ale je to lepší než klasika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po tom, co jsem na FL hodil NightBreakery do potkavaček, začali mi lézt na nervy žárovky v obrysovkách. Tím jak mají potkávačky a obrysovky na FL "oddělené světelné plochy" tak to vypadá trochu debilně, ten rozdíl barvy (klasická obrysovka vs NB v potkávačkách). Ten rozdíl barev je víc než znatelný.

Nemáte někdo tip na žárovky do obrysovek, které svítí víc do běla? Vyloženě modré obludky bych nerad, ale ty žluté nejsou nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je ten, ze konstrukce reflektoru obvykle odpovida planovanemu vykonu zarovek, a dlouhodobe pouzivani vyssich prikonu (spojene s vyssi emisi zbytkoveho tepla) muze reflektor trvale poskodit. Takze, pokud bych takove zarovky pouzil, rozhodne ne do potkavacek, ktere sviti v podstate stale, ale jen do dalkovych. Nicmene bych se spise poohledl po zarovkach standardnich (u H4 napr. 50/55W), ktere maji vyssi svetelny vykon a jsou takto oznaceny - napr. takove ma PIAA, ktera je i takto prodava.

Nazdar pánové

Mé fabii táhne na pátý rok, a chtěl jsem také koupit! lepší žárovky. Koupil jsem tedy duo balení H7 12V 55W Silverstar OSRAM. Nevydržely ani půl roku a odešly obě během 14 dní. Na to že najezdím ročně kolem 15000km je to trochu málo!! Proto jsem začal uvažovat o něčem jiném.

Zvolil jsem nehomologované 65W žárovky z www.e-light.cz. Proč? Argument že "moc hřejí " myslím není na místě. Na fábii když pustím dálkové tak svítí i potkávací světlo. Takže když uvážém že při hustotě provou prakticky dálkové nepoužiji tak mám rezervu ve výkoně. Svítí ale o hodně líp jak předešlé žárovky. Mám je tam už skoro rok a jsem s nimi nadmíru spokojen.

Ještě k reklamaci žárovek kdybzch měl účtenku tak jsem je reklamoval. no a nevím jak by se tvářili v obchodě kdyby chtěli na mě doklad o odborné montáži a já na ně vytáhl výuční list oboru autonechanik. Je sice už trochu "zaprášený" ale platí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...