Přejít na obsah

Žiarovky do dálkových i tlumených světel


Diamant

Doporučené příspěvky

Zdravím - dnes mi došli žárovky Osram Silvestar H1 - můžu si je namontovat sám? v návodu od Škody je napsáno, že doporučují výměnu v servise, popř. je to těžké? Díky moc- chtěl bych si je namontovat ještě dnes a večer to ozkoušet, takže bych byl za rychlou odpověď moc rád... :)

Tak díky za odpovědi...už jsem si to vyměnil..není to nic těžkýho, a vypadá to lépe - na první dojem není v zabarvení zdaleka tak velký rozdíl, jaký byl s původními žárovkamí (žlutý halogen+namodralý xenon) - ta bílá to opravdu vyvážila. :p

a jak to svítí a co životnost?

Svítí značně bíleji, ale zdá se mi, že by mohly mít větší svítivost, ale mám je tam jen týden, takže ani o životnosti zatím žádné poznatky..

Já asi dva dny... životnost by měla být přibližně stejná jako u origo žárovek, svítivost zatím posoudit nemůžu. Zkoušel jsem to (zatím jenom v garáži). Pouze můžu říct, že svítí do bíla a že rozdíl mezi xenony a hal. už není tak velký jako u orig. žárovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já asi dva dny... životnost by měla být přibližně stejná jako u origo žárovek, svítivost zatím posoudit nemůžu. Zkoušel jsem to (zatím jenom v garáži). Pouze můžu říct, že svítí do bíla a že rozdíl mezi xenony a hal. už není tak velký jako u orig. žárovek.

Tak tak, není tak velký, ale mohl být ještě menší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já asi dva dny... životnost by měla být přibližně stejná jako u origo žárovek, svítivost zatím posoudit nemůžu. Zkoušel jsem to (zatím jenom v garáži). Pouze můžu říct, že svítí do bíla a že rozdíl mezi xenony a hal. už není tak velký jako u orig. žárovek.

Tak tak, není tak velký, ale mohl být ještě menší...

Taky jsem si říkal...ale k tomu už pak jedině ty PIAA (udajně s krátkou životností). Sehnat je je taky celkem kumšt a jsou poměrně dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já asi dva dny... životnost by měla být přibližně stejná jako u origo žárovek, svítivost zatím posoudit nemůžu. Zkoušel jsem to (zatím jenom v garáži). Pouze můžu říct, že svítí do bíla a že rozdíl mezi xenony a hal. už není tak velký jako u orig. žárovek.

Tak tak, není tak velký, ale mohl být ještě menší...

Taky jsem si říkal...ale k tomu už pak jedině ty PIAA (udajně s krátkou životností). Sehnat je je taky celkem kumšt a jsou poměrně dražší.

Zatím mám tyhle a uvidíme co bude, dál teď nic nesháním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec. Ziarovky CB pozivam uz 4r. max spokojnost :palec2: . Mam ich sluzobnom Sprinteri-H7 a priemerne najazdim rocne 200tis. km. Zivotnost je o polovicu znizena oproti klasickym ziarovkam-je to uvedene aj na obale,menim ich cca. po 3mesiacoch ale to extrem pretoze auto svieti nonstop. A este jeden poznatok-absolvoval som 3cesty do NL a Belgie s novym Sprinterom, ktori ma BIXENONY a hrozne ma boleli oci. Vadil mi ten lom luča-svetlo ako hrom a odrazu tma ako v ri...i. Ale mozno by to chcelo nejake brile,nejlepsie slepecke! lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec. Ziarovky CB pozivam uz 4r. max spokojnost :palec2: . Mam ich sluzobnom Sprinteri-H7 a priemerne najazdim rocne 200tis. km. Zivotnost je o polovicu znizena oproti klasickym ziarovkam-je to uvedene aj na obale,menim ich cca. po 3mesiacoch ale to extrem pretoze auto svieti nonstop. A este jeden poznatok-absolvoval som 3cesty do NL a Belgie s novym Sprinterom, ktori ma BIXENONY a hrozne ma boleli oci. Vadil mi ten lom luča-svetlo ako hrom a odrazu tma ako v ri...i. Ale mozno by to chcelo nejake brile,nejlepsie slepecke! lol

Laci, takže Cool Blue vydržia tak krátko? Teraz používam SilverStar a tie vydrža v pohode rok. Pôvodne som ich chcel vyskúšať ale teraz neviem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laci, takže Cool Blue vydržia tak krátko? Teraz používam SilverStar a tie vydrža v pohode rok. Pôvodne som ich chcel vyskúšať ale teraz neviem...

Cau,zalezi na tom ako casto pouzivas auto. U mna to je dost naprd lebo svietim aj cez den a to v celej EU. Pouzival som aj SILVERSTARI ale viac mi sadli CB,koli tomu belsiemu svetlu. A este k tej zivotnosti-klasicke ziarovky mi vydrzali max 4-5mesiacov,takze tie OSRAMI su v pohode. V Octe mam tiez CB H4 a to som ich pouzival rok v predoslom aute. Pripajam foto hltaca ziaroviek. r.v.5/2004 naj.713000km. kol5

Editováno: , autor: Laci Pecze
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi, nevite zda-li se standartne dodava osvetleni nastupniho prostoru pro OII RS MR 2008 (ano, mam light assistant) - mam auto 4 mesice a od novoty to nesviti. Druhy dotaz - ohledne zarovky W5W Cool Blue OSRAM (oznaceni 2825CB - cca 50Kc/kus) a totozne (oznaceni 2825HCB - cca 200Kc/kus). Jedine co jsem zjistil, to H v oznaceni znamena HALOGEN. Nevite jaky je tam rozdil? Barva, svitivost, zivostnost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem se díval, že Osram má nějakou novinku....Nightbreaker nebo jak se to jmenuje...píší tam až o 90% lepší svítivost a o 10% bělejší světlo....tak to asi bude svítit až na měsíc..:D

Tak jsem si ty NightBreakery objednal, jsem moc zvědav, jak budou svítit.

Jsem relativně "rozmlsán" léty používání špičkových PIAA žárovek (Plasma Blue apod.), které jsem opustil nástupem nové O2 s HID (xenony). Nicméně také řeším zcela od počátku problém se svítivostí a barevnou teplotou originálních dálkových žárovek, které vedle xenonů už moc práce neudělají, a do Plasma Blue se mě již znovu investovat nechtělo. Takže jsem na toto zvědavý, zítra by to snad již mělo dorazit.

Také jsem od počátku uvažoval o náhradě H8 žárovek v mlhovkách za pořádné a funkční žárovky do mlhy (už jsem o tom zde někde psal), bohužel v té H8 patici PIAA své fenomenální Plasma Yellow nedělá (jen silnější H11), o víkendu jsem konečně narazil na jiné americké (zn. Nokya, není to překlep !), více na Nokya Hyper Yellow, také jsem je již objednal, doufám, že to také brzy dorazí a odpracuje si to nynější mizerné počasí s denními mlhami.

Svítí jasně žlutým a ostrým světlem o barevné teplotě 2500K, což je světlo neodrážející se od mlhy, deště a sněhu, a na rozdíl od světla bílého, či bílému se blížícímu, perfektně proniká zmíněnými povětrnostními úkazy.

Žárovka Nokya Hyper Yellow :

post-1470-1193054380_thumb.jpg

post-1470-1193054399_thumb.jpg

post-1470-1193054415.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si ty NightBreakery objednal, jsem moc zvědav, jak budou svítit.

Jsem relativně "rozmlsán" léty používání špičkových PIAA žárovek (Plasma Blue apod.), které jsem opustil nástupem nové O2 s HID (xenony). Nicméně také řeším zcela od počátku problém se svítivostí a barevnou teplotou originálních dálkových žárovek, které vedle xenonů už moc práce neudělají, a do Plasma Blue se mě již znovu investovat nechtělo. Takže jsem na toto zvědavý, zítra by to snad již mělo dorazit.

Také jsem od počátku uvažoval o náhradě H8 žárovek v mlhovkách za pořádné a funkční žárovky do mlhy (už jsem o tom zde někde psal), bohužel v té H8 patici PIAA své fenomenální Plasma Yellow nedělá (jen silnější H11), o víkendu jsem konečně narazil na jiné americké (zn. Nokya, není to překlep !), více na Nokya Hyper Yellow, také jsem je již objednal, doufám, že to také brzy dorazí a odpracuje si to nynější mizerné počasí s denními mlhami.

Svítí jasně žlutým a ostrým světlem o barevné teplotě 2500K, což je světlo neodrážející se od mlhy, deště a sněhu, a na rozdíl od světla bílého, či bílému se blížícímu, perfektně proniká zmíněnými povětrnostními úkazy.

Žárovka Nokya Hyper Yellow :

Cau. Daj potom prosim ta vediet ako svietia tie nove OSRAMY,tvoje pocity a dojmy. Doposial som mal len Silverst. a Cool Blue a oboje su good!! :palec2:

Editováno: , autor: Laci Pecze
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem se díval, že Osram má nějakou novinku....Nightbreaker nebo jak se to jmenuje...píší tam až o 90% lepší svítivost a o 10% bělejší světlo....tak to asi bude svítit až na měsíc..:D

Tak jsem si ty NightBreakery objednal, jsem moc zvědav, jak budou svítit.

Jsem relativně "rozmlsán" léty používání špičkových PIAA žárovek (Plasma Blue apod.), které jsem opustil nástupem nové O2 s HID (xenony). Nicméně také řeším zcela od počátku problém se svítivostí a barevnou teplotou originálních dálkových žárovek, které vedle xenonů už moc práce neudělají, a do Plasma Blue se mě již znovu investovat nechtělo. Takže jsem na toto zvědavý, zítra by to snad již mělo dorazit.

Také jsem od počátku uvažoval o náhradě H8 žárovek v mlhovkách za pořádné a funkční žárovky do mlhy (už jsem o tom zde někde psal), bohužel v té H8 patici PIAA své fenomenální Plasma Yellow nedělá (jen silnější H11), o víkendu jsem konečně narazil na jiné americké (zn. Nokya, není to překlep !), více na Nokya Hyper Yellow, také jsem je již objednal, doufám, že to také brzy dorazí a odpracuje si to nynější mizerné počasí s denními mlhami.

Svítí jasně žlutým a ostrým světlem o barevné teplotě 2500K, což je světlo neodrážející se od mlhy, deště a sněhu, a na rozdíl od světla bílého, či bílému se blížícímu, perfektně proniká zmíněnými povětrnostními úkazy.

Žárovka Nokya Hyper Yellow :

Odkud jsi to obejdnával? Přímo z US?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem od počátku uvažoval o náhradě H8 žárovek v mlhovkách za pořádné a funkční žárovky do mlhy (už jsem o tom zde někde psal), bohužel v té H8 patici PIAA své fenomenální Plasma Yellow nedělá (jen silnější H11), o víkendu jsem konečně narazil na jiné americké (zn. Nokya, není to překlep !), více na Nokya Hyper Yellow, také jsem je již objednal, doufám, že to také brzy dorazí a odpracuje si to nynější mizerné počasí s denními mlhami.

Svítí jasně žlutým a ostrým světlem o barevné teplotě 2500K, což je světlo neodrážející se od mlhy, deště a sněhu, a na rozdíl od světla bílého, či bílému se blížícímu, perfektně proniká zmíněnými povětrnostními úkazy.

Žárovka Nokya Hyper Yellow :

mischicka - Odkud jsi to obejdnával? Přímo z US?

Jo, jo, vcera dopoledne z USA, okamzitou aukci pres eBay, tam nakonec byla docela dobra cena za zarovky (prodava to nejak firma za vyhodnou cenu kolem USD 9, normalni cena na shopech az USD 20), sice palka za dopravu (USD 31), ale pri dnesnim USD kursu se to da snest. Zrovna dnes rano me prislo jiz potvrzeni od U.S. Postal Service, ze to posilaji z Kalifornie sluzbou Express Mail International. Takze to je na ceste.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem od počátku uvažoval o náhradě H8 žárovek v mlhovkách za pořádné a funkční žárovky do mlhy (už jsem o tom zde někde psal), bohužel v té H8 patici PIAA své fenomenální Plasma Yellow nedělá (jen silnější H11), o víkendu jsem konečně narazil na jiné americké (zn. Nokya, není to překlep !), více na Nokya Hyper Yellow, také jsem je již objednal, doufám, že to také brzy dorazí a odpracuje si to nynější mizerné počasí s denními mlhami.

Svítí jasně žlutým a ostrým světlem o barevné teplotě 2500K, což je světlo neodrážející se od mlhy, deště a sněhu, a na rozdíl od světla bílého, či bílému se blížícímu, perfektně proniká zmíněnými povětrnostními úkazy.

Žárovka Nokya Hyper Yellow :

mischicka - Odkud jsi to obejdnával? Přímo z US?

Jo, jo, vcera dopoledne z USA, okamzitou aukci pres eBay, tam nakonec byla docela dobra cena za zarovky (prodava to nejak firma za vyhodnou cenu kolem USD 9, normalni cena na shopech az USD 20), sice palka za dopravu (USD 31), ale pri dnesnim USD kursu se to da snest. Zrovna dnes rano me prislo jiz potvrzeni od U.S. Postal Service, ze to posilaji z Kalifornie sluzbou Express Mail International. Takze to je na ceste.

škoda, žes nenapsal, podělil bych se s Tebou o poštovné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mischicka - Odkud jsi to obejdnával? Přímo z US?[/color][/i]

Jo, jo, vcera dopoledne z USA, okamzitou aukci pres eBay, tam nakonec byla docela dobra cena za zarovky (prodava to nejak firma za vyhodnou cenu kolem USD 9, normalni cena na shopech az USD 20), sice palka za dopravu (USD 31), ale pri dnesnim USD kursu se to da snest. Zrovna dnes rano me prislo jiz potvrzeni od U.S. Postal Service, ze to posilaji z Kalifornie sluzbou Express Mail International. Takze to je na ceste.

škoda, žes nenapsal, podělil bych se s Tebou o poštovné...

No to je opravdu škoda, ani mě to nenapadlo, tak snad příště, nebo to tu zopakujete jako když jsem to takto podobně "prozkoumal" u Stockela s LED osvetlenim interieru :-)

Treba to nebude nic moc, a tak budu napaleny jen ja.

Jak to dorazi, udelam na to extra thread se zkusenostmi... Pote me muzou odvazni opet nasledovat s nejakou hromadnou objednavku - dam Vam tip

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice to s tim vůbec nesouvisí, ale zaved bych pro řidiče extra školení, k čemu mlhovku vůbec jsou. protože dneska jsem jel okolo půl sedmý ráno, byla ještě tma, pršelo, do toho popadával sníh a někteří magoři do deště rozsvítí mlhovky, což je po tmě na zabití!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice to s tim vůbec nesouvisí, ale zaved bych pro řidiče extra školení, k čemu mlhovku vůbec jsou. protože dneska jsem jel okolo půl sedmý ráno, byla ještě tma, pršelo, do toho popadával sníh a někteří magoři do deště rozsvítí mlhovky, což je po tmě na zabití!

Jo, když je to takhle v každé učebnici autoškoly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je opravdu škoda, ani mě to nenapadlo, tak snad příště, nebo to tu zopakujete jako když jsem to takto podobně "prozkoumal" u Stockela s LED osvetlenim interieru :-)

Treba to nebude nic moc, a tak budu napaleny jen ja.

Jak to dorazi, udelam na to extra thread se zkusenostmi... Pote me muzou odvazni opet nasledovat s nejakou hromadnou objednavku - dam Vam tip

škoda, ale zas když se máš napálit, tak sám :p

Určitě chci vědět jak jsi pochodil!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice to s tim vůbec nesouvisí, ale zaved bych pro řidiče extra školení, k čemu mlhovku vůbec jsou. protože dneska jsem jel okolo půl sedmý ráno, byla ještě tma, pršelo, do toho popadával sníh a někteří magoři do deště rozsvítí mlhovky, což je po tmě na zabití!

Jo, když je to takhle v každé učebnici autoškoly...

ted nechápu, jestli je v učebnici autoškoly, že se ma svítit mlhovkama i za deště a já jsem tim pádem uplně mimo a nebo jsou šoféři neschopný pochopit účel mlhovek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je opravdu škoda, ani mě to nenapadlo, tak snad příště, nebo to tu zopakujete jako když jsem to takto podobně "prozkoumal" u Stockela s LED osvetlenim interieru :-)

Treba to nebude nic moc, a tak budu napaleny jen ja.

Jak to dorazi, udelam na to extra thread se zkusenostmi... Pote me muzou odvazni opet nasledovat s nejakou hromadnou objednavku - dam Vam tip

škoda, ale zas když se máš napálit, tak sám :p

Určitě chci vědět jak jsi pochodil!

Přesunul jsem povídání o Nokya Hyper Yellow do nového threadu Jedovatě žluté žárovky H8 do mlhy pro O2, až to dorazí a budou nějaké zkušenosti, bude všechno tam...

Jinak pro Luke288 - všude na světě se učí (a mě to i připadne logické), že mlhová přední světla se používají do snížených povětrnostních podmínek, jako je hustý déšť, sníh, sopečný popel či mlha (apod.), se zadní mlhovkou ještě opatrnějí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to možný, ale nevim jak tobě, ale mě teda brutálně vadí, když do mě někdo za deště v kombinaci s tmou pere mlhovky. jemu to k viditelnosti nic nepřidá, ale mě to dneska x-krát oslnilo takovým způsobem, že jsem auto málem hodil do škarpy. za světla to neřešim, tam je mi to jedno, ale kombinace tma + déšť + mlhovky je pro mě smrtelná. to už i ty zadní jsou snesitelnější, jenže zas jen minimum lidí pochopilo, že když jednou v koloně, tak je uplně zbytečný mít rozsvícený zadní mlhy.

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...