Přejít na obsah

Žiarovky do dálkových i tlumených světel


Diamant

Doporučené příspěvky

je to možný, ale nevim jak tobě, ale mě teda brutálně vadí, když do mě někdo za deště v kombinaci s tmou pere mlhovky. jemu to k viditelnosti nic nepřidá, ale mě to dneska x-krát oslnilo takovým způsobem, že jsem auto málem hodil do škarpy. za světla to neřešim, tam je mi to jedno, ale kombinace tma + déšť + mlhovky je pro mě smrtelná. to už i ty zadní jsou snesitelnější, jenže zas jen minimum lidí pochopilo, že když jednou v koloně, tak je uplně zbytečný mít rozsvícený zadní mlhy.

Jediné, co asi lze poradit jsou sluneční brejle, možná takový ten štítek pro svářeče ;) Asi trpíš světloplachostí, pokud víš oč se jedná.

Jinak právě pro takové podmínky, které popisuješ jsou mj. určeny přední mlhovky, tzn. tma + mlha, tma + hustý déšť, či sníh apod.

Dobré mlhovky jsou nastaveny tak, že mají extrémní úhel svícení v horizontálním směru, a neměli by správně vůbec (za jakýchkoliv podmínek) někoho s normálníma očima vůbec oslnit, neboť mají svítit dost nízko v úzkém vertikálním úhlu a spíše do šířky.

Právě mj. ta barva světla je důležitá, neboť různí "tuz(n)eři", co chtějí, aby jejich auto dobře vypadalo si do mlhovek dávají moc bílé až namodralé žárovky (třeba i s vyšším než schváleným výkonem), a takové studené světlo se od mlhy, deště, či sněhu různě odráží, láme, takže může oslňovat nejen Tebe, ale i toho vlastního řidiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o světloplachosti jsem sice nikdy neslyšel, nicméně muj problem to nebude, protože dálkový cesty jezdim daleko radši v noci než ve dne. ale asi bude problém v mých očích, protože normální světla v dešti mi nevadí, ale když se mi odráží od mokrý vozovky do xichtu mlhovky, do toho je úzká silnice, občas nějakej trotl pozdě přepne dálkový tak to je fakt žůžo. asi začnu jezdit v noci se slunečníma brejlema...

aspon zaboduju u pubescentů, že jo ;)

btw. stav tma + mlha + mlhovky mi nedělá problém, jediná kombinace kterou nesnášim je déšt + tma + odraz světla od asfaltu. a zadní mlhovky trestám dálkovýma a většina řidičů to pochopí rychle.

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhláška 361/2000.. Zadní mlhovka za husté mlhy, deště, sněžení musí, přední může.. (k tomu poznámka: spínač mlhovek by tomu odpovídal, kdyby šel obráceně, tedy nejdřív zadní a potom dle libosti teprve přední, ale tak jak to je , to právě podle mně odpovídá situaci, kdy za mnou na dohled je další vozidlo, abych ty zadní mohl vypnout a nemusel vypínat i přední..i když potom to už moc vyhlášce neodpovídá..ale uživatelsky je to příjemné). Proti předním mlhovkám za shora popsaným účelem nic, jde spíš o stav, kdy i za deště je dobrá viditelnost, popř. jen mrholí a mlhovky se pak odráží právě díky nízké poloze od mokré vozovky. To je v tu chvíli třeba pro mně konkrétně dost nepříjemný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhláška 361/2000.. Zadní mlhovka za husté mlhy, deště, sněžení musí, přední může.. (k tomu poznámka: spínač mlhovek by tomu odpovídal, kdyby šel obráceně, tedy nejdřív zadní a potom dle libosti teprve přední, ale tak jak to je , to právě podle mně odpovídá situaci, kdy za mnou na dohled je další vozidlo, abych ty zadní mohl vypnout a nemusel vypínat i přední..i když potom to už moc vyhlášce neodpovídá..ale uživatelsky je to příjemné). Proti předním mlhovkám za shora popsaným účelem nic, jde spíš o stav, kdy i za deště je dobrá viditelnost, popř. jen mrholí a mlhovky se pak odráží právě díky nízké poloze od mokré vozovky. To je v tu chvíli třeba pro mně konkrétně dost nepříjemný..

Jinak treba ASTRA G má zvlášť spínač na přední a zvlášť na zadní mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takové varování, pokud někdo kupujete nějaké tuningové žárovky, rozhodně to nedělejte u firmy D&M Autodoplňky (www.autodoplnky.cz). Na webu tvrdí, že dávájí záruku 24 měsíců, ale jejich skutečná praxe je taková, že jakmile žárovky zaplatíte, cokoli se s nimi stane je "běžné opotřebení". Například já jsem Philips X-Treme v zeně cca 1000,- používal ani ne 2 měsíce a jedna shořela, rozhodně sinemyslím, že se jedná o běžné opotřebení. Připokusu o reklamaci mi bylo řečeno že se na žárovky záruka vůbec nevztahuje, po dotazu na vedení firmy jsem se dozvěděl, že je to totéž jako když se ojíždějí pneumatiky. A teď si představte že si od nich koupíte xenony a po měsici vám odejde např. výbojka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem se díval, že Osram má nějakou novinku....Nightbreaker nebo jak se to jmenuje...píší tam až o 90% lepší svítivost a o 10% bělejší světlo....tak to asi bude svítit až na měsíc..:D

Tak jsem si ty NightBreakery objednal, jsem moc zvědav, jak budou svítit.

Jsem relativně "rozmlsán" léty používání špičkových PIAA žárovek (Plasma Blue apod.), které jsem opustil nástupem nové O2 s HID (xenony). Nicméně také řeším zcela od počátku problém se svítivostí a barevnou teplotou originálních dálkových žárovek, které vedle xenonů už moc práce neudělají, a do Plasma Blue se mě již znovu investovat nechtělo. Takže jsem na toto zvědavý, zítra by to snad již mělo dorazit.

Takže NightBreakery jsou již doma :) , teď jen váhám, zda je tam strčím hned, nebo počkám až mě také dorazí z US objednané Nokya Hyper Yellow (jedovatě žluté žárovky H8 do mlhy).

Osram NightBreaker Maxium Perfomance vypadá docela jako běžná normální H1 žárovka, rozhodně se v ničem nepodobá třeba fenomenálním PIAA Plasma Blue apod., sklo žárovek je jen lehce zabarvené do světlemodra, což je odlišuje od běžné produkce.

Na obalu (viz obrázky níže) není uvedená barevná teplota emitovaného světla, což by si např. US či japonský výrobce u nadstandardního výrobku v této oblasti jistě nedovolil. Evidentně se tak Osram jistí dopředu ve svém výroku "...up to +10% whiter...", že tak není se od čeho odpíchnout.

Stejně tak reklamní výrok na obalu "...up to +90% more..." není na obalu nijak podpořen žádnou konkrétní hodnotou světelného toku, či jakékoliv upřesnění, od čeho, že více až o těch 90%... Že by třeba od tmy ;)

No necháme se překvapit.

Balení žárovek Osram NightBreaker :

post-1470-1193229944_thumb.jpg

post-1470-1193229962_thumb.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem se díval, že Osram má nějakou novinku....Nightbreaker nebo jak se to jmenuje...píší tam až o 90% lepší svítivost a o 10% bělejší světlo....tak to asi bude svítit až na měsíc..:D

Tak jsem si ty NightBreakery objednal, jsem moc zvědav, jak budou svítit.

Jsem relativně "rozmlsán" léty používání špičkových PIAA žárovek (Plasma Blue apod.), které jsem opustil nástupem nové O2 s HID (xenony). Nicméně také řeším zcela od počátku problém se svítivostí a barevnou teplotou originálních dálkových žárovek, které vedle xenonů už moc práce neudělají, a do Plasma Blue se mě již znovu investovat nechtělo. Takže jsem na toto zvědavý, zítra by to snad již mělo dorazit.

Takže NightBreakery jsou již doma :) , teď jen váhám, zda je tam strčím hned, nebo počkám až mě také dorazí z US objednané Nokya Hyper Yellow (jedovatě žluté žárovky H8 do mlhy).

Osram NightBreaker Maxium Perfomance vypadá docela jako běžná normální H1 žárovka, rozhodně se v ničem nepodobá třeba fenomenálním PIAA Plasma Blue apod., sklo žárovek je jen lehce zabarvené do světlemodra, což je odlišuje od běžné produkce.

Na obalu (viz obrázky níže) není uvedená barevná teplota emitovaného světla, což by si např. US či japonský výrobce u nadstandardního výrobku v této oblasti jistě nedovolil. Evidentně se tak Osram jistí dopředu ve svém výroku "...up to +10% whiter...", že tak není se od čeho odpíchnout.

Stejně tak reklamní výrok na obalu "...up to +90% more..." není na obalu nijak podpořen žádnou konkrétní hodnotou světelného toku, či jakékoliv upřesnění, od čeho, že více až o těch 90%... Že by třeba od tmy ;)

No necháme se překvapit.

Balení žárovek Osram NightBreaker :

Už je máš namontěné? Vážně by mě zajímaly, možná vyměním svoje Cool Blue...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže Osram NightBreaker Maxium Perfomance jsou již nainstalované, dnes jsem je vyměnil současně se včera z USA dorazivšími Nokya Hyper Yellow (jedovatě žluté žárovky H8 do mlhy), o nich ale v jejich samostatném threadu.

Tato zcela nová Osram žárovka "Lamač nocí" :) slibovala dle reklamy a informací na obalu o 10% bělejší světlo, a až o 90% vyšší světelný výkon. S tou barvou světla si nejsem zcela jistý, můžete sami posoudit na přiložených obrázcích, světelný výkon nějaký nárůst má. Musím to ale samozřejmě ještě vyzkoušet v "černočerné" tmě, ve dne a při pohledu do ohniska rozvícené žárovky to může samozřejmě klamat. Poté bych se pokusil vyfotit vlastní světelnou stopu, což bude jistě vhodnější. Takto to demonstruje víceméně jen barvu světla.

Celkově to myslím ale nesplňuje moje předpoklady (hlavně světlo více blízké barvou originálním HID xenonům) a sliby výrobce (viz obal výrobku), asi se přeci jen za čas vrátím k osvědčeným japonským (dovoz z USA) PIAA Plasma Blue či Plasma Spark, vedle nichž i tyto nové super Osramy vypadají opět jako nějaká šidítka od "soudruhů z NDR". Nicméně to asi odpovídá ceně, pořídil jsem je přes Internet za nějakých 330,- Kč + dopravu (v mém případě PPLka za cca 130,-).

Ještě omluva za kvalitu obrázků, bylo to foceno narychlo, v dešti a na 2x (vlastní výměna žárovek proběhla v servise).

Porovnání původních (2. snímek) originálních H1, a vyměněných nových Osram NightBreaker (3. snímek) žárovek. NA prvním snímku jsou pro srovnání rozvíceny pouze potkávací xenony:

post-1470-1193489914_thumb.jpg

post-1470-1193489995_thumb.jpg

post-1470-1193490031_thumb.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si nechal vymenit H1 do dalkovych svetel - OSRAM H1 CoolBlue (64150CB) a taktez W5W do obrysovych svetel - OSRAM CoolBlue W5W (2825HCB). Co se tyce dalkovych H1 - jsem spokojen cca o 15% lepsi svitivost a taky barevna teplota 4000K se blizi HID (xenonum) - doporucuji. Co se tyce obrysovych W5W, nejdriv jsem se skodolibe zeptal, zda-li mi tam nahodou omylem nedali nejaky francouzky ostre zluty model zarovek :) - to byl muj prvni dojem barevne teploty. Kdyz opet srovnam s HID, rozdil je obrovsky - nedoporucuji (osobne nevidim zadny rozdil mezi standartne dodavanou W5W).

Jake zarovky pouzivate do obrysovych svetel (W5W)? Rad bych, aby rozdil mezi HID a temito svetly byl co mozno nejmensi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si nechal vymenit H1 do dalkovych svetel - OSRAM H1 CoolBlue (64150CB) a taktez W5W do obrysovych svetel - OSRAM CoolBlue W5W (2825HCB). Co se tyce dalkovych H1 - jsem spokojen cca o 15% lepsi svitivost a taky barevna teplota 4000K se blizi HID (xenonum) - doporucuji. Co se tyce obrysovych W5W, nejdriv jsem se skodolibe zeptal, zda-li mi tam nahodou omylem nedali nejaky francouzky ostre zluty model zarovek :) - to byl muj prvni dojem barevne teploty. Kdyz opet srovnam s HID, rozdil je obrovsky - nedoporucuji (osobne nevidim zadny rozdil mezi standartne dodavanou W5W).

Jake zarovky pouzivate do obrysovych svetel (W5W)? Rad bych, aby rozdil mezi HID a temito svetly byl co mozno nejmensi.

Ty obrysovky mě nepřekvapují, mám stejné poznatky a nevím jestli je nějaké řešení, ale zaráží mě, že píšeš, že CoolBlue +15% svítivost, já mám spíš dojem -30% :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... OSRAM H1 CoolBlue (64150CB) a taktez W5W do obrysovych svetel - OSRAM CoolBlue W5W (2825HCB). Co se tyce dalkovych H1 - jsem spokojen cca o 15% lepsi svitivost a taky barevna teplota 4000K se blizi HID (xenonum) - doporucuji. ...

Dovoluji si hodne pochybovat o barevne teplote O. CoolBlue, ani nahodou nedosahuji 4000K, techto barevnych teplot zatim dosahuji jen HID vybojky (kolem 4200-4500), a zname halogeny PIIA Plasma Blue, se kterymi mam dlouholete zkusenosti. A bez urazky, ty preci jen sviti "trochu" jinak nez ty nemecke CoolBlue... ;) Myslim, ze ten jejich nazev je jen jedna velka komercni lez...

Docela by me zajimalo, kde jsi vzal ty hodnoty o barevne teplote O.CoolBlue ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovoluji si hodne pochybovat o barevne teplote O. CoolBlue, ani nahodou nedosahuji 4000K, techto barevnych teplot zatim dosahuji jen HID vybojky (kolem 4200-4500), a zname halogeny PIIA Plasma Blue, se kterymi mam dlouholete zkusenosti. A bez urazky, ty preci jen sviti "trochu" jinak nez ty nemecke CoolBlue... ;) Myslim, ze ten jejich nazev je jen jedna velka komercni lez...

Docela by me zajimalo, kde jsi vzal ty hodnoty o barevne teplote O.CoolBlue ?

Je to velice zvlastni, ale rozdil mezi barevnou chromaticnosti (barevnosti) H1 a W5W (oboji CoolBlue) je dle meho subjektivniho nazoru dost vyrazny. Co se tyce chromaticnosti 4000K - tuto informaci jsem ziskal z officialniho webu OSRAM (viz http://www.osram.cz/pdf/autozarovky_2005_2006.pdf). Souhlasim s tebou je to velka lez!

Muzes prosim poradit, zda-li se daji sehnat v CR tve zminene PIIA Plasma Blue W5W (chromaticnost mezi 4000-4500K)? Samozrejme za rozumnou cenu... Diky za odpoved, pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to velice zvlastni, ale rozdil mezi barevnou chromaticnosti (barevnosti) H1 a W5W (oboji CoolBlue) je dle meho subjektivniho nazoru dost vyrazny. Co se tyce chromaticnosti 4000K - tuto informaci jsem ziskal z officialniho webu OSRAM (viz http://www.osram.cz/pdf/autozarovky_2005_2006.pdf). Souhlasim s tebou je to velka lez!

Muzes prosim poradit, zda-li se daji sehnat v CR tve zminene PIIA Plasma Blue W5W (chromaticnost mezi 4000-4500K)? Samozrejme za rozumnou cenu... Diky za odpoved, pepa

Jsem rad, ze se mnou souhlasis, povazuji vyrobek O. CoolBlue za jeden velky bluf, hlavne v jeho nazvu. Ani by jsi neveril, jak se mu v Americe (pokud nekdo vubec vi, o co se jedna) smeji. Siditko, hloupa nahrazka, nechtel jsem to nikdy rikat takto nahlas, ale je to tak. Na trhu i v ČR je spousta jinych noname zarovek, v tzv. modrobilem odstinu, sviticich daleko lepe, nez O.C.B....

Co se tyka PIAA SuperPlasma (5000K !), tak ty u nas asi jiz nesezenes, mel kdysi jeden prodejce (uz jsem to tu kdysi resil v jinem threadu), ovsem za zcela silene penize. Ja je vzdy kupoval v USA, a bud jsem si je vozil osobne, anebo nechal po nekom privezt, vzdy po nakupu on-line v USA.

Cesko - http://www.rsm.cz/, kterym ovsem nyni nejak stranky nefunguji lol

USA - např. PIAA H4 60/55W=135/120W SUPER PLASMA GT-X BULB, 2-PACK.

Bohuzel PIAA tyto "xenonum" podobne zarovky nema v patici H, ale v H1 dela rovnez podobne spickove (a skutecne superbílé 4000K) PIAA H1 55W=110W Xtra Xtreme White Plus Bulb

Na tomto webu (kde jsem jiz utratil sveho casu dost penez :-)) maji take dobre Solarisy v H1 a barevnou teplotou 4300K (vypadaji jako skutecne xenony), ktere jsem take pouzival pred PIAA, a ktere jsou dost podobne :

Solaris H1 55W Super Extreme HID Xenon Headlight Bulb (2 Pack)

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Takže Osram NightBreaker Maxium Perfomance jsou již nainstalované, dnes jsem je vyměnil současně se včera z USA dorazivšími Nokya Hyper Yellow (jedovatě žluté žárovky H8 do mlhy), o nich ale v jejich samostatném threadu.

Tato zcela nová Osram žárovka "Lamač nocí" :) slibovala dle reklamy a informací na obalu o 10% bělejší světlo, a až o 90% vyšší světelný výkon. S tou barvou světla si nejsem zcela jistý, můžete sami posoudit na přiložených obrázcích, světelný výkon nějaký nárůst má. Musím to ale samozřejmě ještě vyzkoušet v "černočerné" tmě, ve dne a při pohledu do ohniska rozvícené žárovky to může samozřejmě klamat. Poté bych se pokusil vyfotit vlastní světelnou stopu, což bude jistě vhodnější. Takto to demonstruje víceméně jen barvu světla.

Celkově to myslím ale nesplňuje moje předpoklady (hlavně světlo více blízké barvou originálním HID xenonům) a sliby výrobce (viz obal výrobku), asi se přeci jen za čas vrátím k osvědčeným japonským (dovoz z USA) PIAA Plasma Blue či Plasma Spark, vedle nichž i tyto nové super Osramy vypadají opět jako nějaká šidítka od "soudruhů z NDR". Nicméně to asi odpovídá ceně, pořídil jsem je přes Internet za nějakých 330,- Kč + dopravu (v mém případě PPLka za cca 130,-).

Ještě omluva za kvalitu obrázků, bylo to foceno narychlo, v dešti a na 2x (vlastní výměna žárovek proběhla v servise).

Porovnání původních (2. snímek) originálních H1, a vyměněných nových Osram NightBreaker (3. snímek) žárovek. NA prvním snímku jsou pro srovnání rozvíceny pouze potkávací xenony:

Tak ake su s nimi skusenosti v praxi? Aspon nejake zlepsenie NightBreaker oproti "Hungary" ?

Poznate niekto tieto:Žiarovky GP Thunder má 8500 K diamantovo biele svetlo, kým teplota svetla klasických žiaroviek sa pohybuje okolo 2800 K. Podstatný rozdiel medzi žiarovkami GP a osatnými xenónovými žiarovkami je v tom, že kým xenónové žiarovky svietia modro kvôli farbeniu skla, žiarovky GP žiaria silou 8500 K vďaka zmesi dvoch plynov: kryptónu a xenónu, špeciálnemu žeraviacemu vláknu a použitiu quartz skla. Dokonale sa dajú využit ako hlavné osvetlenie auta, alebo sa aplikujú do hmloviek, dialkových svetiel atď. životnosť žiaroviek GP je približne trikrát dlhšia, ako halogénových. V ponuke H1, H3, H4, H7,H8, H9, H11, HB3, HB4, HB5." Ich cena je 1300 SKK za H4...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Tak ake su s nimi skusenosti v praxi? Aspon nejake zlepsenie NightBreaker oproti "Hungary" ?

Poznate niekto tieto:Žiarovky GP Thunder má 8500 K diamantovo biele svetlo, kým teplota svetla klasických žiaroviek sa pohybuje okolo 2800 K. Podstatný rozdiel medzi žiarovkami GP a osatnými xenónovými žiarovkami je v tom, že kým xenónové žiarovky svietia modro kvôli farbeniu skla, žiarovky GP žiaria silou 8500 K vďaka zmesi dvoch plynov: kryptónu a xenónu, špeciálnemu žeraviacemu vláknu a použitiu quartz skla. Dokonale sa dajú využit ako hlavné osvetlenie auta, alebo sa aplikujú do hmloviek, dialkových svetiel atď. životnosť žiaroviek GP je približne trikrát dlhšia, ako halogénových. V ponuke H1, H3, H4, H7,H8, H9, H11, HB3, HB4, HB5." Ich cena je 1300 SKK za H4...

Zkušenosti nejsou rozhodně špatné - nejsou sice tak bílé, jako HID (xenony), ale svítivost je výrazně lepší/vyšší, než u originálních dálkových halogenů od výrobce. Sice se slogany o barevné teplotě od Osramu v různých reklamách u těchto žárovek ukázaly jako docela vylhané (to je ale již klasické u evropských výrobců), ale výkon je docela dobrý, a v dálkách H1 u O2 to rozhodně pomůže.

Konkurence již mnoho další není, a pokud nechcete jít do výrazně dražších PIAA Extreme White Plus (barevná teplota 4000 Kelvin), více možností již nezbývá. Ještě lepší, více bílé a výkonnější Intense White (Kelvin 4100, výkon odpovídá při stand. 60/55W výkonu 135W), nebo fenomenální Super Plasmy (Kelvin 5000) bohužel PIAA v provedení H1 nedělá, takže tudy cesta nevede. Různá další neznačková šidítka jsou většinou jen cestou, jak snadno a rychle přijít o peníze. Zatím mnou nevyzkoušenou cestou jsou ještě bílé Arcticy od rovněž americké Nokye, jejíž žluté jedovky jsem sem také dovezl a úspěšně vyzkoušel (jiné forum Nokya žluté mlhové jedovky).

Tebou zmíněné GP Thunder 8500K považuji (ale rád to vemu zpět) za taková výše zmíněná "šidítka", už jen pro uvedenou barevnou teplotou 8500 Kelvinů (viz obrázek níže), což v žádném případě není bílé světlo, ale již dost fialově-purpurové světlo, které je na cestě (a zejména při zhoršených povětrnostních podmínkách) nepoužitelné.

V tom uvedeném sloganu je tolik technických nesmyslů, blbostí a neprověřených tvrzení (životnost), že už jen to by mě jasně odradilo.

Viz např. - "...xenónové žiarovky svietia modro kvôli farbeniu skla...", "...aplikujú sa do hmloviek...", "...životnosť žiaroviek GP je približne trikrát dlhšia, ako halogénových..."

post-1470-1199028241_thumb.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved aj ja som to povazoval za smejdy...ale ta cena hovorila o niecom inom - len som chcel vediet, ci ich uz aj niekto mal...

PS:oni tam asi chceli napisat, ze bezne ziarovky, co sa snazia vyzerat ako xenony maju modre sklo a ze oni ho nepotrebuju - lebo maju pri vlakne xenon lol

V tom pripade jsou to technicka jelita, nebot nic jako "xenonove zarovky" neexistuje, ani PIAA, ktera to skutecne umi, nenapise takovou hovadinu jako zmineny pojem...

Asi bych si hodne rozmyslel u nich neco kupovat, vypada to, ze vcera prodavali zahradni hnojivo, ode dneska autozarovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom pripade jsou to technicka jelita, nebot nic jako "xenonove zarovky" neexistuje, ani PIAA, ktera to skutecne umi, nenapise takovou hovadinu jako zmineny pojem...

Asi bych si hodne rozmyslel u nich neco kupovat, vypada to, ze vcera prodavali zahradni hnojivo, ode dneska autozarovky...

:laugh.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...