Přejít na obsah

Permanentně zapnutá hlavní světla při AUTO režimu


iphonik4

Doporučené příspěvky

Přidávám se s problémem:

Normálně mi připadá, že je citlivost nastavená skoro optimálně.

Někdy má ale auto "své dny" a svítí i když venku třeba svítí Slunce (a to nejedu ani jsem nejel po dálnici 140...).

Nepomůže ani vypnutí Auto a vrácení zpět, obvykle se automatika vzpamatuje až po vypnutí a zapnutí zapalování.

Dělá mi to již od začátku, t. j. 5 let... Ne, že by to vadilo moc, ale netušíte někdo příčinu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Mně se zas stává, že za sluníčka po zapnutí zapalování automatický světla svítěj, ale stačí otočit přepínač z AUTO do 0 a hned zpět a zhasnou, a je jedno jestli to udělám hned po nastartování, nebo třeba po půl hodině, prostě samy nezhasnou. Stává se to typicky pokud stojí auto na slunci. To je taky normální, nebo mám něco špatně nastavené? ŘJ žádný chyby nehlásí..

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam taky předface, senzor jsem dodělával nedávno a trochu netypicky bez samostmívacího zrcátka. Jinak to funguje dobře, při průjezdu rakouskejma tunelama to spínalo výborně, večer to samo rozsvítí, automatický stěrače a zavírání při dešti taky bez problému. Jen tohle podivný chování po několikahodinovym stání na slunci..

A ještě jsem úplně nepochopil jak má fungovat zapínání světel při dešti. Vyjel jsem v dešti, světla to rozsvítilo, zastavil jsem u pumpy, při další jízdě v dešti to už nerozsvítilo, tak jsem zapnul světla ručně, pak pršet přestalo, tak jsem tam dal zpátky automat, světla svítila a nezhasla, ani když půl hodiny nepršelo a svítilo slunce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světla při dešti by měla fungovat tak že to rozsvítí když stěrače asi 6x(možná že je to víckrát) setřou bez pauzy, a to buď na ruční stírání první nebo druhá rychlost, a nebo na automatice která vyhodnotí že prší hodně a stírá bez přestávky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mojmu senzoru tiez niekedy preskakuje... niekedy mi necha zapnute svetla aj za slnka, stava sa to pomerne casto, lebo v garazi je tmavsie (nema okna) cize pri starte pusti svetla, videm von na slnko a niekedy ich prepne na denne (vacsinou) ale niekedy mu slnko neprekaza a svieti si ako cez noc ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světla při dešti by měla fungovat tak že to rozsvítí když stěrače asi 6x(možná že je to víckrát) setřou bez pauzy, a to buď na ruční stírání první nebo druhá rychlost, a nebo na automatice která vyhodnotí že prší hodně a stírá bez přestávky.

Díky, dneska jsem si ověřil, že to přesně tak je. A doplnim, že světla se vypnou, když stěrače asi 2 minuty vůbec nesetřou, buď kvůli tomu, že senzor vyhodnotí že už neprší, nebo pokud je ručně vypnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...