Přejít na obsah

MR 2015


honefr

Doporučené příspěvky

Tak to vypadá že Škodovka nenápadně přidala do Citigo další dvě novinky.

 

První novinka jsou nové páčky pod volantem a pro mě obrovsky vítaná změna za

 

tyto podle mě hnusné páčky ala Fábia

 

temmm.jpg

 

za stylové a hranatější páčky z Octavie a Superbu. Tleskám!

 

temp.jpg

 

Podle informací co jsou v manuálu ke stažení by měla ta nová páčka mít dálkové světla na odpruženou polohu. Nevím jak u Citigo do teď ale měl jsem Octavii a je to hodně návykové. Asi tak jako trojblik.

 

image.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

image.jpg

 

 

Další novinkou je kontrola tlaku v pneu. Položka je už na webu Škoda v ceníku, na obrázku v konfigurátoru i v manuálu.

 

V_st_i_ek.jpg

 

konf.jpg

 

11111.jpg

2222.jpg

 

Já jsem si říkal že je vedle tlačítka City Safe Drive nějaká podezřelá mezera  :D

 

 

Edit:

 

Vidím v ceníku, že v Citigo jde přiobjednat další nová výbava:

obr.jpg

 

obr2.jpg

Editováno: , autor: honefr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MNo v tom je ten vtip ze je to nejake divne. V ceniku uz to bylo na jare, kdyz jsem auto kupoval a mam modelovy rok 2014 a mam vybavu ve ktere to ma byt, ale take nechapu jak to funguje. Jen jsem tím chtěl nastolit tu otázku, proč by to bylo v ceníku již mnohem dříve, a v autě nic nebylo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez možnosti resetovat je to nesmysl. Ceník na jaře už mohl být pro MR 2014. A jak se dívám, tak tvoje auto je z minulého roku. Tudíž musíš hledat v ceníku z doby zadání do výroby u tvého vozu. Například v ceníku platném k 1.1.2014 tento systém není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

no hurá,sice mě to natahování se přes spolujezdkyni bylo příjemné, ale konečně bude ovládání jak se patří. Doufám, že dají i jiný sw do komfortky, aby šly stahovat a vytahovat okna dálkáčem, už teď je možné to v kódování zaškrtnout, ale nic to nedělá :)

To totiž není o kódovaní, ale o samotném zapojení oken.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám to zas až technicky podrobně, ale současné zapojení Citiga je takové, že tam je nějaký el. motor a spínač, který motor zapíná jedním nebo druhým směrem. Do dveří vede jen napájení el.motoru.

U FI je to tak, že tam je el.motor s nějakou elektronikou, pak spínač, který ale motor přímo nespíná, ale přes ŘJ mu říká, jakým směrem má okno jet a jestli třeba až nakonec dráhy okna a elektronika motoru si to ošéfuje sama + je to celé připojené na jednotku centrální elektriky a komfortku. Je možné, že ten proces jsem nepopsal správně, v zásadě ale jde o to, že je to připojeno do komfortní elektroniky vozu, což u Citiga, Rapidu ani FIII není.

Třeba OII nebo SII, měly v každých dveřích ŘJ jednotku, která se starala právě o okna a centrální zamykání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak po "nezavinene" nehode mám zapujčené náhradní vozidlo, také citigo, ale již novější MR, tj. už má právě kontrolu tlaku v pneu. Jinak zatím mám poznatek, auto je trochu tišší, ale je to možná tím, že mám zapujčenou 44kw verzi a jinak jezdím v 55kw?... 

 

Pokud někdo tvrdí, že nejde poznat rozdíl 44/55kW tak nevím... Opravdu to auto línější je...

 

A změna v novějším autě, MR 2015 vyrobeno 17.7.14 je taková, že zpátečka se musí zamáčknout ( jak u mojí staré fábie) a pak teprve pohnout na pozici (jinde 6. st.) tady R. - dalo mi to asi 10 minut než jsem pochopil, proč nejde zařadit zpátečka :-D 

 

 

Dneska bude delší jízda, tak se těším :-D Ale ovládání okének je stále Ř a Spol. každý na své straně, 

post-60339-0-56145700-1413962213_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovládanie okien + nastaviteľné bezpečnostné pásy idú do sériovej výroby až v novembri takže až majitelia, ktorí dostanú auto koncom novembra si užijú tieto vylepšenia. Moje auto je teda jedno posledných ešte bez týchto vymožeností keďže niekedy o takomto čase sa vyrába (vyrobilo sa možno už). :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně mi to příjde opravdu nefér vůči ostaním ( starším majtelům ). Já vím, že asi je to pokrok daný dobou, ale Nás to auto stálo stejně, jako stojí nové, ne-li více a přijdu si prostě ochuzený o to ovládání oken a ty pásy nastavitelné nejsou vůbec k zahození. 

 

Jestli časem přidají do citigo digi klimu, a palubní počítač co je teď v elektrickém VW UP! (e-up) tak se asi fakt naštvu, protože za věc jako je lepší klima v citigu bych určitě připlatil. Teď už nebudu mít možnost takovou věc ani dodělat... :-/

 

U mé Fabie I spíše časem výbavu ubírali, tak to mi nepřišlo až tak hrozné, jako když ji "za stejné prachy" obohacují :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...