Jump to content

Rady při koupi


pery1991

Recommended Posts

zdravim, na jare bych chtel koupit "supa"

od 2011

nechci 125kw, s vyberu sem vyjmul i 1.6ku,

rad bCh 103kw s najezdem okolo 180.000km nebo se nebat i vetsiho najezdu

na co si dat pri koupi pozor a s cim pocitat, nazory na 103kw naftaky jsou rozporny, nekdo ji chvali a nekdo neda dopsutit na klasickou 1.9ku

je v supu vice druhu 103?? diky moc za kazdou radu a nazor. je toho tu dost ale chci konkretni nazory

Link to comment
Share on other sites

tento rok jsem koupil supa s DSG 183 tisíc km 103kw. 1,9 bych asi nechtěl. Navíc 103kw se dá relativně lehce čipnout na 125kw. Mám to dotažený z belgie (konec 2010) do provozu, model 2011. Teď mám najeto 191 a od začátku byl slyšet setrvák, ten jsem nechal vyměnit a jinak bez jakýchkoliv zádrhelů...

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, bohužel doba slavných a poměrně "nesmrtelných" motorů 1.9 Tdi (AHU, AFN 66-81 kW) je pryč, už i pryč doba poměrně slušných AWX (1.9 Tdi 96kW) .....
Naštěstí je i pryč motor 2.0 Tdi - první generace koncernových motorů v letech 2005-2007, kdy se jednalo o problém vstřiků, problémy mazání (kolize vyvažováků) či ojediněle praskání hlav a někdy i horší regenerace DPF. Od roku 2008 výše byly první bolesti pryč a už se dalo mluvit i o slušném 2.0 Tdi (u VW se již začaly montovat první CR motory).

 

Superb 2011 (co chceš) je už CR II. generace s DPF filtrem, takže "jediné" co potřebuje je kvalitní nafta. Zde je i tyčka vyvažováku delší (víc vydrží) než u předchozích motorů.

Jinak těch 103 kW je takový standard, postačující na běžné klidnější ježdění. Závoďák to tedy není. Jak psal kolega nade mnou - vždy je zde prostor pro čip. 

Pokud má auto rychlý nájezd km, ale je bezproblémové a je nějaká servisní historie, nebál bych se ho.

Pokud máš možnost, nech auto prohlédnou a zdiagnostikovat před koupí, popř. si vezmi s sebou někoho kdo autu trochu rozumí.

 

Hodně štěstí při koupi!

Link to comment
Share on other sites

určite bych rad auto s celkovou historii a mohl bych zajistit kamarada s diag. aby to prokouknul, ale zase znam pribehy kdy za flasku vyplni do servisky kde co, z toho mam strach, zase si rikam, zda je lepai koupit auto od soukrome osoby a nebo od autosalonu. planujeme koupi na 4/5 2015, a uvazujeme i o dovozu ze zahanici, vyplati se nebo ne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...