Přejít na obsah

Spotřeba 1,8 TSI


Castor603

Doporučené příspěvky

Jezdím tak 70% mimo město dlouhodobou spotřebu mám dle maxidotu 7,3 l. Auto je r.v.2010 a napínák jsem nechal preventivně vyměnit... jinak zatím spokojenost. Spotřebu oleje, jak píše motosman, trochu vyšší taky mám, ale dost pod normou a spíš je to znát při dálničních přesunech. Takže to to zatím neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě důležitý vědět o jakém ročníku uvažuješ. Tuším, že od 03/2012 jsou už poslední typy napínáků, takže tam bys to řešit nemusel. Jinak o jiném řešení než origo v servisu bych  neuvažoval a cena za komplet rozvody by neměla být snad víc jak 10 tis. Jinak spotřeba jen po městě bude samozřejmě vyšší a viděl bych to kolem 10 l,ale samozřejmě dle situace a stylu jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Kolik vám prosím ukazuje palubní počítač aktuální spotřebu při volnoběhu u motoru 1.8tsi?

Me to po koupi ukazovalo 0,9 l/h a dnes jsem nechal vyměnit rozvody a ukazuje to střídavě 0,7 a 0,8. Tak jestli neni po těch rozvodech neco hůř nastavené. Vycházím z toho, ze kdyz takto klesla spotřeba při volnobehu na mem bývalém TDi, neznamenalo to zákonitě to, ze je to lepší. Dekuji za info, co ukazuje vám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravíčko. Na popud vyšší moci se tedy zeptám zde.. Jakým způsobem je určována průměrná spotřeba, kterou udává palubní počítač? Vychází z množství paliva spotřebovaného při ujetí nějaké konkrétní dráhy (10 km, 20 km..), anebo to počítá od chvíle, kdy nastartuju (tzn třeba z ujetých 400 km)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, je to, jak píše michal2009. Ale upřímně řečeno si myslím, že tohle je otázka na uživatelskou příručku, kde je to celkem podrobně popsané...

 

Údaje paměti pro jednotlivou jízdu (paměť č. 1) jsou zobrazovány tehdy, když se na

displeji objeví č. 1. Pokud se na displeji objeví č. 2, jsou zobrazovány údaje paměti

pro celkovou jízdu (paměť č. 2).

 

Paměť pro jednotlivou jízdu (paměť č. 1)

Paměť pro jednotlivou jízdu shromažďuje informace o jízdě od zapnutí zapalování

až po jeho vypnutí. Pokud v jízdě v průběhu 2 hodin po vypnutí zapalování

pokračujete, vyhodnocují se nové hodnoty spolu s předcházejícími. Přerušíte-li

jízdu na více než 2 hodiny, paměť se automaticky vynuluje.

Paměť pro celkovou jízdu (paměť č. 2)

Paměť pro celkovou jízdu shromažďuje informace o jízdě z libovolného počtu

jednotlivých jízd až do celkové doby 99 hodin a 59 minut nebo do ujeté vzdálenosti

9 999 km. Po překročení některé z uvedených hodnot se paměť vynuluje a výpočet

se provádí od začátku.

Na rozdíl od paměti pro jednotlivou jízdu se tato paměť po přerušení jízdy na dobu

delší než 2 hodiny nevynuluje.

 

Průměrná spotřeba pohonných hmot

Na displeji se zobrazuje průměrná spotřeba paliva v l/100 km od posledního vynulování

paměti ⇒ strana 21. Pomocí tohoto údaje můžete přizpůsobit styl jízdy

požadované spotřebě.

Chcete-li zjistit průměrnou spotřebu za určité období, musíte na počátku měření

paměť vynulovat tlačítkem na páčce stěračů, ⇒ strana 22, obr. 21 nebo rolovacím

tlačítkem na multifunkčním volantu* ⇒ strana 23, obr. 22. Po vynulování

tohoto údaje se během prvních 100 m jízdy na displeji zobrazují čárky.

Během jízdy se zobrazená hodnota aktualizuje každých 5 s.

 

 

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za posledních 50 km.. Tzn., počítač má ještě další paměť, kam si spotřebu ukládá? To skoro svádi k otázce, zdali by si nešlo naprogramovat nějaký vlastní režim - např posledních 10 000 km, po kterých by se paměť zcela nevymazala, jak je psáno v příručce..

Jinak průměrná dlouhodobá zobrazuje 5.4 l na 100 km. Trochu hlodá červíček, s jakou přesností to ukazuje..

Editováno: , autor: Tomas F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas F: Takhle, ta spotřeba, kterou Ti udává palubní počítač, je vždy zkreslená. Podle mé zkušenosti je nižší oproti reálné v rozsahu někdě kolem 0,2-0,6 l/100 km. Pokud to se sledováním spotřeby myslíš opravdu vážně, jediná rada je, co píše michal2009.

 

Jinak ale, s 1.8 TSI se dá jezdit za 6 i za 10 litrů, podle toho, jak jedeš, kde jedeš... Já se třeba po městě courám kolem 8-9 litrů, na okreskách kolem 6-6,5 litrů a na dálnici obvykle kolem 7-7,5 litru.

 

EDIT: S těmi spotřebami jsem byl trochu velkorysý. Zkusím to dát na pravou míru: město sedí cca 9 litrů, okresky cca 6,5-7 litrů (průměr kolem 6,8 litru), dálnice 130 km/h cca 7,5-8 litrů (většinou kolem 7,7 litrů, delší trasy - myšleno stovky kilometrů - pak po dálnici průměr kolem 7 litrů).

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, tak jsem rozhodl změřit spotřebu podle tankování do plna. Měření jsem provedl na 290km, což byl můj 5 denní nájezd. 2x 50km byla delší trasa zbytek po městě (5km posuny). Musím říct, že mám auto 3 týdny. Nejezdím na spotřebu, podle maxi dotu mám průměr 10.5l. Je to Škoda superb II 1.8 TSI 118kw CDAA předělaný na LPG (BRC). Vím že bych mohl jezdit i za méně na 100km ale zatím nebyl důvod, auto si užívám.

 

Vše ostatní viz příloha:

 

 

post-99724-0-35860000-1464960559_thumb.p

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hanys.cz: To je pěkná ukázka. Nevím, zda to úplně patří sem, nebo by bylo lepší mít samostatné téma 1.8 TSI a LPG (to ať si zváží moderátoři), ale zajímalo mě, jak to vychází, takže díky za to! Je známé, že s plynem je většinou spotřeba vyšší než s benzínem (cca o 15 %). Myslíš, že to platí i tady? Nebo je tam rozptyl jiný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tentokrát delší trasa skoro 500km k ferdovi a zpět. Spotřeba na Maxi dotu 7,9l / 100km, pružná rychlá jízda. Žádná dálnice, okresky. Znojmo -> Strakonice.

 

post-99724-0-30869400-1465222747_thumb.p

 

Pořád to vychází o něco lépe než disel, s čistým benzínem to vychází lépe o polovinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...