Přejít na obsah

Odskok kufru s neoriginálním alarmem


mytrix

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

chtěl bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s připojením neorigo alarmu s odskokem kufru u auta, které nemá originální centrál.

 

Nechci to připojovat přes tlačítko otvírání u řidiče, protože to je v případě déle zavřených dveří deaktivované.

Takže jsem přes relé chtěl připojit napětí přímo k servo motoru kufru.

Podle schématu jsem vysondoval, že by to měl být ten označený drát, po přivedení +.

 

Nicméně zásadní problém je ten, že se sice kufr otevře, ale již nejde zavřít. Zámek zůstává trvale v poloze, kdy se není schopný při zavření zpět zaaretovat (nevím jak lépe to vysvětlit). Tento stav trvá do té doby, dokud z místa řidiče nezmáčknu tlačítko pro otevření kufru. Pak lze opět kufr zavřít.

 

Je tam někde nějaký fígl, jak ten odskok funguje? Popřípadě jak to řešit. Díky za radu.

 

post-4918-0-14631800-1417619390_thumb.pn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podíváš pozorně do toho svého schématu, tak v řídící jednotce je relé přepínací, a ve vypnutém stavu je onen vodič připojen na mínus pól. Takže připojením plusu možná vyvoláš zkrat, načež jednotka asi reaguje nějakou poruchou a odpojí se. A ožije až zmáčknutím tlačítka.

Nevím jestli je to v tom schématu opravdu správně zakreslené a moje teoretická úvaha správná.

 

Jestli jo, tak bys musel vložit svoje relátko, také přepínací, které by v okamžiku přepnutí odpojilo vodič od řídící jednotky.

 

post-64141-0-83820100-1417626671_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, víš že máš asi pravdu :) Jsem popravdě to vnitřní zapojení BSG moc nestudoval a přehlídl jsem, že je to v klidu ukostřený (koho by to napadlo, že v klidu přivádí do motoru 2x zápor).

 

Možná by tam stačila i obyčejná usměrňovací dioda - jen je otázkou, zda to (-) co tam BSG v klidu pouští nemá ještě nějaký jiný význam. Vyzkouším a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...