Jump to content

Divné "rachtání" vycházející od motoru


Pepa C.

Recommended Posts

Ahoj,

mám Octavii 1.9 TDI BXE, r. v. 2010. Cca. týden občas slýchám na volnoběh takové divné zvuky, které vycházejí z prostoru kolem schránky u spolujezdce. Při přidání plynu se zvýší frekvence, kolem 1500 ot/min už ho motor přeřve. Na vypnutí/zapnutí topení nereagují.

Návštěvy servisů dopadly takto:

V jednom servise mi řekli, že je to nějaká prkotina, že zvuk vychází někde od rozvodů. S autem prý mám jezdit tak dlouho, než se něco stane. Jelikož nejsem zastáncem tohoto řešení, přeci jen si říkám, že částečně rozbitá věc může na rozdíl od úplně rozbité jít zachránit. Navštívil jsem tedy druhý servis, tam mi řekli, že se nejedná o nic spojeného se spojkou, že by hledali problém u řemenů. Rozvody mám dělané před 5 tkm v autorizovaném servisu. Poslali mě tedy tam.

Když jsem dojel do autorizovaného servisu, auto se rozhodlo zvuk nedělat  :kol-44: . Přijímací technik mi řekl, že podle všeho jde o dvouhmotu. Což se mi nezdá. Pokud by šlo o dvouhmotu, zvuk by přeci sešlápnutí spojky utichl, ne? A že pokud chci, rozeberou celý motor s tím, že mi nezaručí výsledek. Když jsme se domluvili na tom, že nechci z okna vyhodit několik tisíc s nezaručeným výsledkem, řekl mi, ať s autem jezdím, dokud si nerozsvítí nějakou kontrolku. 

 

V příloze přikládám nahraný soubor. Za jakoukoliv pomoc moc děkuji! Už nevím co mám dělat.

zvuk2.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ahoj stalo se mi neco podobneho,,mam Octavii II 1.9tdi pd rv.2004 ..od spolujezdce to bylo slyset pripadalo to jako dvouhmotný setrvak ale tim to neni ,,po sundani olejove vany jsme zjistily ze je praskla kliková hřídel ,,ted uz to muj mechoš sklada dohromady ,,zkus se podivat na tohle vyjde to na vymenu oleje a tesneni na olejovou vanu ,,,pak už pokud neco zjistis tak naklady na ostatni veci,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, hoj Ondris

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...