Přejít na obsah

Cukanie, vynechavanie motora na volnobehu 2.5 TDI V6 120kw


Michal 94

Doporučené příspěvky

Zdravim. Mám problém z motorom v mojom aute jeto 2.5V6 120KW 2005r.v.

Ked motor naštartujem za studena zaklepe potom už ide pekne, vačky trochu počut asi ako u vetšiny tíchto motorov problém je ked sa motor trocha ohreje zhruba od 45* začne divne cukat vynechavat a ako by sa začal hádat chod mmotora je taky nepravidelny ked pridam na volnobehu gtak o.k. ale na volnobehu to toto robi ale ako píšem len za ohriateho stavu za studena nič. Mal som to v servise a kontrole rozvodov nastavovali rozvody ževraj ale nepomohlo. :-( .. čo stím može byt v servies mi povedali že to možu robyt vačky, hydrostely alebo ventile. ale mam pocit že by radi na mne len zarobili preto sa pytam tu o radu, viem že je to tažko takto posudit ale možno niekto bude vedet poradit viac.

Napado ma či to nebude čerpadlom .. ? .. Paliv. filter vzduchovy som vymenil.

Vstreky su ževraj dobre ... kontrolovali ako prve pri napichnuti na pc ..

Dakujem za prípadne rady. Prípadne skusím  spravit video aby bolo počut čo to roby .. :-(

Editováno: , autor: Michal 94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar. Zkus udělat nějaké video

Třeba něco vykoumáme

Předběžně mě napadají třeba vstřiky, VP44, těžko říct momentálně

Možem urobit video .. na Emisnej mi povedal že to dost dimy ... toby mohlo byt pričina že je nejaka tryska zla ajsa to tak sprava ako ked su zle trysky motor kokce len som vtom že toto su príznaky žeto roby zastudena nie pri ohriatom motore ale tažko povedat. :(

Nemože to niekade tahat falošny vzduch ? ja už neviem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Trysky ko.....řeším dvakrát do měsíce tohle vynechavani na volnobeh delaj to motory bdg bdh s tryskama eu4

Je možné žeto robia trysky zrovna až sato zohreje za studeneho chodu ide ok ? Už su vonku tak uvidime :kol-47:

Vžiadnom servise  mi už nevedia stím nič spravit už začínam uvažovat  o výmene motora :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné žeto robia trysky zrovna až sato zohreje za studeneho chodu ide ok ? Už su vonku tak uvidime :kol-47:

Vžiadnom servise  mi už nevedia stím nič spravit už začínam uvažovat  o výmene motora :disgust:

Ono valná vetšina servisů si stimhle motorem neví rady bohužel...Jsou to trysky veř mi pokud mají hodně najeto cca od 300tis výš sou v prdeli těla trysek a výmena vstřikovacích špiček málokdy pomuže,dělají to jen posl trysky s indexem G na konci EU4.Nic nerepasuj a dej tam rovnou trysky z A6 132KW motor AKE například z roku 2003 a uvidíš jak to pojede.Tyto trysky tu mam kdyžtak plně repasované všech 6 kusů.A aby jste opravdu vyloučili vše zmeřte tlaky válců ale ne tlakomerem z aukra ale origo digitálem ze škodovky nebo orig Motometrem!!

Editováno: , autor: Satas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes som prišiel od mechanika, čerpadlo trysky zrepasovanie nastavene, vačky OK ale zistilo sa že motor nemá tlaky :kol-73::kol-72::disgust: povedal mi aj tie hodnoty aké by mal mat a aké ma a tie valce su upne mrtve. Navrhol mi račej vymenit druhy motor. Takže ma nepotešil. Mal stim už niekto skúsenost? Som stoho K.O. :disgust: Kedže auto mi stojí už druhý mesiac defakto nepojazdne.

Editováno: , autor: Michal 94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj jake mas prosim te tlaky na tech vlacich? podle DP je novy motor 2.7 az 3.3 MPa mez pro funcnost motoru je 2.4 MPa a rozdil mezi valci je max 0.5 MPa kolik jsi mel ty muzes dat vedet presne hodnoty na jednotlivejch valcich?

Kluci ale ted važně.... přestante čist internet a hlavně informacemi praskající fora opravovat a rešit udaje ohledne tohoto agragátu na internetě....DP ..........................? tlaky V6 2.5 tdi jsou dle kodu vzdy odlišné....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pani tak podlhej dobe sa ozivam motor bol celi rozobraty, vacky vymenene hydrosteli nove cerpadlo. Bolo repasnute toje ok turbo tiez bolo robene, Egr ventil zevraj ok. Hlavy zabrusene nove ventile a motor ide omnoho lepsie otakich 70%lepsie aj tichsie. Ale kedsa to zohrialo stale motor poskakuje a akoby vynechaval niektory.e valce jedine ma napadaju tie trisky mozuto robit oni? Kupil som aj aditiva dva druhy a nic este sa zda ze horsid ked somtotam nalial.

Uz neviem vrazil som dotoho strasne peniaze uzby som mal druhy motor zane novy a auto stale trase navolnobehu a zakoktava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani tak podlhej dobe sa ozivam motor bol celi rozobraty, vacky vymenene hydrosteli nove cerpadlo. Bolo repasnute toje ok turbo tiez bolo robene, Egr ventil zevraj ok. Hlavy zabrusene nove ventile a motor ide omnoho lepsie otakich 70%lepsie aj tichsie. Ale kedsa to zohrialo stale motor poskakuje a akoby vynechaval niektory.e valce jedine ma napadaju tie trisky mozuto robit oni? Kupil som aj aditiva dva druhy a nic este sa zda ze horsid ked somtotam nalial.

Uz neviem vrazil som dotoho strasne peniaze uzby som mal druhy motor zane novy a auto stale trase navolnobehu a zakoktava

Všechno uplně zbytečné,kdyby ten motor dělal někdo kdo ma ponětí jak funguje byl bys ušetřil mnoho peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde nevidim, že byli čištěné vstřiky .... Byli nebyli ?

 

Dal som jednu dávku pripravku na čistenie palivoveho systemu Liqui Moly, a po nikolko kilometroch mi začala svietiet kontrolka EMISE DO DILNY  a blikat kontrolka motora počas jazdy niekedy zasvietila a zhasla, po vyjazdeni zhruba stvrt nadrže začal motor ist lepšie aj na volnobehu na neutrali za zahriatom motore išiel krásne a dnes rano mi to zas začalo skackat :-( a preblikla kontrolka motora dva krat, ale ked jemne pridam fakt minimum na volnobehu a N ku tak ide hladko iba na volnobežnich otačkach to kucka a trase pol autom :-( v tom motore ako takom ako som pisal bolo skoro vsetko robene neviem či može byt niečo pripchate este v palivovej sustave alebo ževraj nejaky ventil na čerpadle teda pod čerpadlom čo dava nejaku volnobežnu davku do vstrekov alebo EGR si myslim stim nič nema spoločne či ho odpojim alebo nie nevidim zmenu,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...