Přejít na obsah

Dynamic Chassis Control (DCC)


kokta7

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Na mojom Superbe plánujem meniť predné DCC tlmiče, kupujem Monroe C2516S- tak, ako tu viacerí vo fóre. Moja otázka znie, aké konkrétne diely ste menili, aby k daným tlmičom pasovali? Myslím horné uloženie, dorazy,... Nechcem totiž kúpiť nejaké, ktoré nebudú sedieť- napr. podľa VIN sedieť budú, ale budú nekompatibilné s DCC tlmičmi. Ďakujem pekne za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Branky53 menil som v novembri,menil som horne ulozenie,ochrannu sadu tlmica proti prachu a dosadzaci diel pruziny,nizsie pridam kde som kupil tlmice.od novembra raj na zemi kazda jazda ziadny buchot naprava pevna presna kazda jazda orgazmus.samozrejme po vymene kalibracia tlmicov,tiez jeto tu dohladas si to

 

https://www.motora.sk/monroe/C2516S.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

 

Tlmic MONROE C2516S- 2ks 

Skrutka poolosi WTH 005 437A - 2ks

Skrutka tlmica N 909 548 02 - 2ks

Matica N 101 064 02 - 2ks

Matica N 912 332 01 - 6ks

Ložisko pružné vzpery Borsehung B19070 - 2ks

Horné uloženie tlmičov Lemfordere 37574 01  - 2ks

 

Myslím že to je asi všetko....budes robit sam alebo servis? 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ti, co již ty aftermarket DCC od Monroe mají, není s tím žádný problém - normálně se zapojí a auto se tváří, jakože má originály a všechno běží jak na drátkách? Brzy mě čeká výměna, tak sonduju :) díky moc všem za info!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rzm ja mam 5000km od vymeny a ziadny problem naopak je to bomba ako sa auto sprava pri nerovnostiach.Monroe je prvovyroba aj tie orgigo boli od Monroe.co som cital cena isla tak dramaticky dolu preto lebo to uz ide mimo koncert Volkswagen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako pise priatel supamatoni ziadne chyby a komfortna jazda.prave on bol ten ktory si ich sam vymenil a daval mi spatnu vazbu az som ich kupil a vymenil.Velka vdaka patri prave jemu a prave kazdemu komu bucha predok pri nerovnostiach vymente cim skor a uzivajte radost z jazdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už je asi slovíčkaření - pokud i původní jsou Monroe, věřím, že to může být technicky 1:1, to ale stále nezajistí, že je tam plná kompatibilita po spojení s ŘJ; proto jsem se ujišťoval. Je super, že vám to oběma běží jak má - když teď stojí 4 tyto "aftermarket" tlumiče jako jeden origo, je to o něčem jiném :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem obvolal dva neautorizáky kam jezdím a ty neorigo Monroe mi nedoporučujou, že v jejich systému tuhle volbu nevidí a jediná možnost je originál Škoda. Dál mi řekli že když se ptali jinde tak jsou s tím špatné zkušenosti a vždy se musely nakonec koupit origo. Tak mě to zase znejistělo, prý montování jen na moje riziko... Ještě jeden dotaz na všechny, i to DCC vám samo funguje dobře? Často přehazuju comfort a sport. Dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak objednaj origo. Neviem, ja osobne nevidim dovod platit za origo, kedze vyrobca je rovnaky, Monroe. Dalsia vec je ze ak by tie originalne boli bezproblemove a vydrzali podobne tolko co klasicke tlmice nepoviem nic, a priplatim za origo. Ale nepoznam snad nikoho komu by to vydrzalo, a medzi 100k az 140k su po smrti. Casto krat zacnu tiect aj skor. Skoda sa obhajuje tym, ze mierne oteceny tlmic je v pohode, ze je to pozadovana vlastnost. Neverim. 

Moj nazor je ze pokial tato druhovyroba je rovnako “na ho**o“ ako original, nemam dovod platit dvojnasobnu sumu za kus. A tie origo nenastavuju laťku velmi vysoko 😂

Ja jazdim vacsinu casu na comfort, obcas normal. Sport mi pride tuhy, a pri prepnuti z comfortu mam pocit ze to skace ako koza. Ale pouzivam aj ten.

 

Oleje, filtre, skrutky a podobny spotrebak kupujem original, ale za tie tlmice som povedal ze im tolko nezaplatim. Za tu cenu nedostanes podla mna ziadnu pridanu hodnotu, ale to je moj nazor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

supamatoni ja som uz rezignoval neustale vysvetlovat panovi ze original je Monroe.ja na aute som mal od vyroby vsetky tlmice Monroe.radsej vymenim po 50000 km Monroe tlmice za 350e vsetok material ako dat 350e za jeden kus "original"tiez od Monroe bez materialu a dalsieho kusu tlmica za 350e ktory moze vydrzat uplne tie iste kilometre.pre mna je dolezity vysledok ze auto je stabilne naprava pevna bezpecna presna nic nebucha  a mam  radost z kazdej jazdy.jedna vacsia jama ci vytlk moze spravit unik oleja na original Monroe ci neoriginal Monroe  a zacne tiect rovnako

Editováno: , autor: chio11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Martin_V napsal:

Chalani, neviete mi to niekto nahodit v ramci BA ? Lebo ja mam kupene tlmice (este prachovky musim objednat), len nemam dielnu a ani nie som zrovna domaci kutil....

Jestli mas puvodni prachovky vporadku tak neni duvod kupovat nove. Po 120t km jsem menil tlumice a prachovkam noc nebylo, taky jak by mohlo kdyz je to jen zkrabaceny plast

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 3/13/2024 at 5:08 PM, rzm said:

Už jsem obvolal dva neautorizáky kam jezdím a ty neorigo Monroe mi nedoporučujou, že v jejich systému tuhle volbu nevidí a jediná možnost je originál Škoda. Dál mi řekli že když se ptali jinde tak jsou s tím špatné zkušenosti a vždy se musely nakonec koupit origo. Tak mě to zase znejistělo, prý montování jen na moje riziko... Ještě jeden dotaz na všechny, i to DCC vám samo funguje dobře? Často přehazuju comfort a sport. Dík!

Ber to ako môj osobný názor:
Oni to v ich systéme nevidia = veľkoobchodný predajca dieľov kde nakupujú to nemá v ponuke a v inom VO nemajú také zľavy.

Čo sa týka zlých skúseností s Monroe, nejak tomu neverím. Nie sú dlho na trhu pre Superb ako aftermarket diel, preto neverím, že už sú aj takéto skúsenosti. Skôr mi to pripadá, že zákazník ich prekvapil a zistili, že na Monroe toľko nezarobia a snažia sa ukecať zákazníka na "originálne" (=predražené) náhradné diely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále len špekulujete ako ušetriť.

Dám tam originál a mam svätý pokoj. 

Mení sa to raz za 100 až 150 tisíc km. 

Po 200 tisíc km je to auto vrak. 

Dali sme nedávno na Passat bez DCC dozadu Sachs a tlklo to nenormálne, nakoniec sa kúpili origo tlmiče a pokoj. 

Šetrenie sa neoplatilo, kupovali sa dva krát tlmiče. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...