Přejít na obsah

Chorvatsko 2016 trasa přes Maďarsko


056152

Doporučené příspěvky

Ahoj

Určitě někdo z Vás jede letos do Chorvatska a také pojede přes Maďarsko. Týká se to hlavně Moraváků.
Podle Mladé Fronty Dnes je stará dobrá cesta po E65 přes celé Maďarsko komplikovaná opravami silnice a tvoří se dlouhé kolony.
K tomu všemu je nově zpoplatněný úsek už od hranice se Slovenskem, který je třeba objet, známku kupovat určitě nebudu.

Na tomto odkazu jsem vytvořil různé trasy, které by přišly do úvahy, dvě počítájí i s Maďarskou známkou cca 565 Kč.

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zL3haxFY0Y4M.kaqSs2tKwVOs&usp=sharing

Článek MF DNES v příloze.

Já odjíždím do Chorvatska 29.7.2015 a dám vědět jak to vypadalo, kdyby jel někdo dříve určitě by bylo dobré, kdyby tady napsal postřehy z cesty, uzavírky, semafory, kolony, atd...

Mě osobně se moc nezdá to co psali v MF Dnes, protože loni dávali nový koberec kolem Körmendu, takže nevím co by tam letos kopali.

Všechny trasy vytvořené v googlu jdou přesunout do navigací. Mám vyzkoušené a ověřené, že to jde do SYGICU a GARMINA

Tady jsem psal návod:

http://forum.skodahome.cz/topic/125502-kam-s-navigac%C3%AD-a-jak-prov%C3%A9st-nap%C3%A1jen%C3%AD/page-2#entry2060183

MF DNES.zip

Editováno: , autor: 056152
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos pojedu po třetí. Pokaždé jsem vyjel ve čtvrtek v 01:00 do cíle dojížděl kolem 15:00. Zpátky jsem jel v pondělí start kolem 9:00 doma vždy do půlnoci. I letos to mám stejně tak.

 

Styl jízdy pohodička, kochání krajinou, většinou předpisově. Pro mě už cesta je dovolená a užívám jízdu. Vždyť je to jednou za rok co se můžu projet na 1000 km za den, taková malý svátek.

 

Nejsem člověk, který musí být první den v 9:00 v moři. B)

Editováno: , autor: 056152
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono záleží kam jedeš. My jezdíme na ostrov Cres, což je hodně na severu, takže klasika - Mikulov, na Vídeň, Graz Ljubljana apod. pak trajektem, ale kolega v práci co jezdí na jih, mi zrovna vyprávěl jak když tam byl naposled, tak zkusil na radu nějakýho místního domorodce jet tu horní trasu a úplně v pohodě prej, tak slýchával jak je to tam rozkopaný a není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem se vrátil z Chorvatska byl jsem v KLEKU je to u hranic před kouskem Bosny.

 

Cestu jsem zvolil:

Slovensko dálnice, Rakousko mimo dálnice, Maďarsko mimo dálnice a Chorvatsko po dálnici do Karlovacu potom okreskami k Plitvickým jezerům tam nocleh a druhý den směr Klek po dálnici.

 

Jel jsem tam ve středu a vracel se v úterý, nikde žádné zácpy. Trasu doporučuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cesta vyjde-podle toho jestli maš LPG, naftu, nebo benzin, cenu PHM v česku znáš, cena nafty v A je cca 1,08eura, cena benzinu cca 1,25eura, u velkych benzinek na dalnicci cca 1,3-1,4 eura, cena v chorvatsku je 3,7kuny LPG, 10-11kun benzin a nafta, ceny mimo dalnici kolem 9kun/litr.. cena za rakouskou dalnicni znamku se da zjistit, tusim to je 8euro, slovinsko objedes, chorvatsko mužeš jet bud po dalnici, nebo po stare... mito je tusim ten prvni usek cca 40kun, druhy usek podle toho kam pojedeš... v chorvatsku neni dalniční znamka ale míto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rakouská dálnička desetidenní 8.7eur (cca 235Kč). Slovinsko se dá střihnout bez dálnice ale je to opruz. Hlavně ve Slovinsku netankovat, půlka severního okolí Mariboru jezdí tankovat raději do Rakouska na Shelku na silnici 67 směr Graz, kousíček za hraničním přechodem, vedle dálnice :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vopruz.. sjedes na 226 kilometru na Gersdorf, das se na sjezdu doleva, jedes na Mureck, V Murecku na 433 -Trate, Lenart, pak 229na Ptuj, v ptuji najedes na soustavu kruhacu, ktere projedes a najedes na dalnici, ktera te vyhodi 4km pred celnici.. neni na tom nic tezkeho, na mape se da vse nastudovat, nebo se da stahnout navod na projeti.. my jsme usetrili 80 eur!

Pokud ma nekdo zajem, prikladam soubor s navodem..

jak-objet-slovinskou-dalnici.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rakouská dálnička desetidenní 8.7eur (cca 235Kč). Slovinsko se dá střihnout bez dálnice ale je to opruz. Hlavně ve Slovinsku netankovat, půlka severního okolí Mariboru jezdí tankovat raději do Rakouska na Shelku na silnici 67 směr Graz, kousíček za hraničním přechodem, vedle dálnice :-/

 

proč raději ve Slovinsku netankovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsně před začátkem prázdnin jsem byl služebně v Mariboru a všechny pumpy co jsem viděl byly citelně dražší než ty rakouské. A to jsme nejeli po slovinské dálnici. Však taky na té první rakouské to byl samý Slovinec. Ale mohlo se to s prázdninami změnit, poslední stav neznám.

 

Jirka: to že to je vopruz neznamená, že se to nevyplatí. Samozřejmě vyplatí a dost. My tu dálnici rovněž objížděli (do Mariboru je z hranic to co by kamenem dohodil), ale služební rychlopřesun se změnil na pomalou autoturistiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky bych chtěl jet k moři jenže pořád mi to někdo rozmlouvá, prý at jedu z cestovkou - autobusem ale to není ono ....

mohl bych se zeptat na kolik tě ta cesta vyšla ? + dálniční známka v chorvatsku ? děkuji :)

k moři můžeš i do BG :kol-28:, ikdyž je to krapet dál, celkově na dovči uštříš oproti HR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem jsem ujel 2518 Km spálil jsem 153 litrů benzínu a zaplatil:

 

Benzin 5306 Kč.

Slovenská dálniční známka 14 €

Mýto v Chorvatsku 398 Kun.

 

Tolik mě stála cesta. Kávu na benzínkách a jiné prkotiny nepočítám (raději). Letos rekord 0,75L jemně perlivé obyčejné čisté vody 20 Kun cca 75 Kč.

 

Na starém přechodu Goričan v HR je benzina INA při cestě tam cena 10,08 a při cestě zpátky 9,64 Kun. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem jsem ujel 2518 Km spálil jsem 153 litrů benzínu a zaplatil:

 

Benzin 5306 Kč.

Slovenská dálniční známka 14 €

Mýto v Chorvatsku 398 Kun.

 

Tolik mě stála cesta. Kávu na benzínkách a jiné prkotiny nepočítám (raději). Letos rekord 0,75L jemně perlivé obyčejné čisté vody 20 Kun cca 75 Kč.

 

Na starém přechodu Goričan v HR je benzina INA při cestě tam cena 10,08 a při cestě zpátky 9,64 Kun. 

 

jo, Chorvatsko a Chorvaté budou mít za chvíli problém. Každý rok je tam citelně znát jak se zdražuje a blbá voda v restauracích je celkem drahá :) pivo 18kuna :)  My jezdíme na ostrov a tam je to ještě o trošku dražší. Jako furt si to můžu v pohodě dovolit, chodíme jenom do restaurace nebo máme snídaně a večeře od cestovky, ale prostě za chvíli za ty peníze, už člověk sežene lepší dovolenou, letecky a se vším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odserou to nejvíc místní... všechno od roku 2013 ( vstup do EU ), hodně podražilo a hlavně tam je plno věcí nesmyslně drahých.

Ti Češi co tam mají cestovku, tak kolikrát nechápou. Předělávali kuchyň v jejich restauraci a navýšení jističe je vyšlo na 40tis kuna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...