Přejít na obsah

Lupnutí od přední nápravy


Wejgll

Doporučené příspěvky

V poslední době slyším z pravé přední strany hlasité lupnutí, které se ozve vždy, když po couvání zastavím a následně se rozjíždím dopředu. Není to slyšet venku, ozývá se to jen do kabiny. Čím větší je rychlost při couvání a následné zabrždění, tím je pak zvuk při rozjezdu hlasitější.Tyčky st. měněny cca 2 roky a zadní silentbloky na předních ramenech taky. po zvednutí na hever se nejeví nic volného nebo vytlučeného. Nesetkal se někdo s něčím takovým?

 

Hledal jsem jestli se tu něco takového neřešilo,ale nenašel, tak jsem založil nové téma. Jestli tu už něco takového je, prosím o přesun. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

špatně vymezená vůle na tisícihranu poloosy...

Zdravim. Neviem si rady s jednou zavadou na Octavia II RS 2011. Tu je popis zavady:

 

menili mi ulozenie tlmicov a ked som prisiel po auto do servisu, zacalo mi tak praskat pri zatacani hlavne v kruhacoch. Dokonca mi to zacalo robit aj pri brzdeni aj pri rychlom pohnuti dopredu. Ale robilo to dost intenzivne cize pri zatoceni to puklo 2 -3x. Tak som sa vratil do servisu a povedali ze mi dotiahli napravnicu ze bola uvolnena. Praskanie prestalo tak som bol spokojny ale po asi 3 tyzdnoch sa to objavilo znova ale uz v mensej intenzite. Puka to semtam ale hlavne pri prudsom zatoceni alebo brzdeni ci rozbiehani. Robi to aj pri cuvani. V servise su zomna uz chory lebo som tam bol uz 3x a dotiahli vsetko co mohli aj napravnicu. Po asi tyzdni mi to zas zacalo pukat. Proste nieco ako keby sa tam furt uvolnovalo alebo neviem. Pri stojatom aute to nerobi vobec, len pri pohybe.

 

Rovnako aj stou napravnicou mi nejde do hlavy to, ze ju celu pozreli a nic nenasli. Nerozumiem tiez ako je mozne ze sa to prejavilo po vymene ulozeni a ked dotiahli napravnicu tak to prestalo kvazi. Ludia tiez hovorili ze homokynetak ale preco to prestalo ked mi dotiahli napravnicu? Ale po case sa to znovu objavilo. Neviem, myslite ze aj vymena srobov na napravnici by pomohla?

 

Je to taky zvuk ako keby plast praskol (ale ide iba o charakter zvuku, plast to nieje) alebo take daco ale evidentne to vychadza z lavej strany z podvolantu ako keby. Sranda je ze ani autorizovany servis mi nevie stym pomoct co uz je fakt sila.

 

Diky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 let později...
V 15. 6. 2015 na 21:12, Wejgll napsal:

V poslední době slyším z pravé přední strany hlasité lupnutí, které se ozve vždy, když po couvání zastavím a následně se rozjíždím dopředu. Není to slyšet venku, ozývá se to jen do kabiny. Čím větší je rychlost při couvání a následné zabrždění, tím je pak zvuk při rozjezdu hlasitější.Tyčky st. měněny cca 2 roky a zadní silentbloky na předních ramenech taky. po zvednutí na hever se nejeví nic volného nebo vytlučeného. Nesetkal se někdo s něčím takovým?

 

Hledal jsem jestli se tu něco takového neřešilo,ale nenašel, tak jsem založil nové téma. Jestli tu už něco takového je, prosím o přesun. Dík

Ahoj. Jak jsi to nakonec vyřešil ?? Děje se mi to samé 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
V 15. 6. 2015 na 21:12, Wejgll napsal:

V poslední době slyším z pravé přední strany hlasité lupnutí, které se ozve vždy, když po couvání zastavím a následně se rozjíždím dopředu. Není to slyšet venku, ozývá se to jen do kabiny. Čím větší je rychlost při couvání a následné zabrždění, tím je pak zvuk při rozjezdu hlasitější.Tyčky st. měněny cca 2 roky a zadní silentbloky na předních ramenech taky. po zvednutí na hever se nejeví nic volného nebo vytlučeného. Nesetkal se někdo s něčím takovým?

 

Hledal jsem jestli se tu něco takového neřešilo,ale nenašel, tak jsem založil nové téma. Jestli tu už něco takového je, prosím o přesun. Dík

 

V 20. 5. 2022 na 19:46, Enemy5 napsal:

Ahoj. Jak jsi to nakonec vyřešil ?? Děje se mi to samé 

Chlapci, našel někdo řešení tohoto problému? Mě se stává, když někam přijedu, zastavím a couvnu a při tom točím volantem tak v levém předním kole loupne. Horní uložení tlumičů nové. Známý na STK nic nenašel. Při jízdě žádné zvuky, nic nedrnčí, neklepe, nevrže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, dfga napsal:

 

Já jsem na ty kroužky koukal, ale podle internetu se dávají jen na ty silný motory, kde to s tou nápravnicí hýbe víc. Koukal jsem na svůj podvozek, a žádný odřeniny od pohybu tam videt nejsou, ale je to tím.  Mám 1.2 TSI.

 

Při utahování pozor ať to nepřerveš, správně bys tam asi měl dát ty podložky :)

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/7m3499349a-mezideska-skoda-31988.html

Editováno: , autor: Enemy5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podložky pod nápravnicí přišroubovány a hlásím, problém stále stejný. 

Změna je ale v tom, že příčina je odhalena, ve finále jsou to desky, jak psal Lancelot výše 

V 17. 1. 2023 na 19:48, Lancelot napsal:

Podobný zvuk může dělat brzdová destička, která chodí ve třemu. Nejčastěji právě při změně pohybu vozidla.

Sám jsem to neodhalil pro to, že mám automat a při rozjezdu zpět, tedy couvání, zcela bezmyšlenkovitě upravuji rychlost brzdou. A až když mě teď svezl mechanik, došlo mi, že to lupne právě při "ťuknutí do brzdy" Správná odpověď je tedy vůle destiček a jejich pohyb po ose rotace kola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...