Přejít na obsah

vibrace podvozku 4x4


Fajerak

Doporučené příspěvky

Rád bych věděl odpovědˇ na můj problém. U nového auta po ujetí30 000km všechny 4 pneu totálně kaput (doskákáné jak tisícihrany).Slepě jsem doufal že to bude vadná série pneu,tak jsem koupil nové-samozřejmě nechal vyvážit namontoval ale ejhle auto vibruje dál! Tak jsem nechal udělat geometrii,to ale také nepomohlo,tak jsem prověřil tkumiče-ty jsou OK  a vibrace stále přetrvávají,jsou více cítit na zadní nápravě (volant ani pedály nevibrují). Tak jsem tedˇ úplný MIMONˇ  nevíte někdo čim to je? Ono při delší jízdě to je dost nepříjemné.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam naprosto stejnej problem. Treti sada letnich pneumatik(Dunlop, Continental, ty posledni mam Michelinky a maji najeto cca 5tis) a stejny jako predtim. Na zimnich Klebrech to neni takovy. Geometrie, vyvazeni, tlak v pneu podle stitku, tlumice...vse ok. Bud je to cestama kudy jezdim nebo neumim jezdit:( Mel jsem to i na predchozi Fabii. Na vsech gumach zuby:( Auto vibruje okolo pri rychlostech 80km/h. 

Editováno: , autor: majkl.s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 4x2 a udělalo mi to na zadních kolech letních. Ptal jsem se v Škoda servisu, tam mi doporučili změnit značku pneu, ale už neřekli jakou. Prej vyzkoušet. Jako důvod uvedli, že jezdím vzadu nenaložen. Dobrá blbost. Byl jsem na srazu Yeti a kontroloval zadní kola ostatních, nikdo tam tento problém neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mám taky tento problém, při 80-100km/h se auto klepe jak ratlík... Už to pozoruji delší dobu, geometrie kontrolována, na pneu nezáleží... Nevím jesti je to možné, ale mohlo by to být specifickým rozvorem Yetíka, asfalt je nepatrně zvlněný, je to vidět nejlépe v noci, když svítí protijedoucí auta, vlnka za vlnkou. A při určité rychlosti to zřejmě chytne rezonanci. Možná blbost, ale nic jiného mě nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak mám další zkušenost s vibracemi podvozku... Auto se mi klepalo na letních Dunlop SP Sport 01 i zimních Continental TS850... Teď jsem na zimu nasadil dvě nové pneu na zadní nápravu - Nokian WR D4 a hle... Je po všech potížích, auto se přestalo klepat a jede zase parádně. Záměrně jsem koupil pneu s vyšším rychlostním indexem a zatížením s nadějí že budou přesněji vyrobené a snad to i pomohlo.

post-89121-0-66361900-1449311561_thumb.j

post-89121-0-73259800-1449311570_thumb.j

Editováno: , autor: Tom.KH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 1 rok později...

Tak bohužel oživuji toto staré téma. Koupil jsem starší Yetinu 2015, 100tkm. Půl roku bez problémů, teď začaly nepříjemné vibrace +- okolo 80 km/h. Prvně jsem vyvážil staré kola. Pak koupil nové Matadory, poté vyměnil hardyspojku na kardanu u zadní nápravy a nakonec jel na test tlumičů(výsledek, tlumí stále jako nové). Bez výsledku, auto stále vibruje. Už se to někomu podařilo vyřešit? Nyní uvažuji o demontáži kardanu, ať vyloučím další položku. Začíná mě to docela děsit, možností co se dá ještě vyměnit je moc( poloosy, kotouče, homokineťáky, uložení náprav...). Nesnáším tyhle opravy stylu pokus-omyl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 22. 8. 2020 na 12:50, D.A.N. napsal:

Tak bohužel oživuji toto staré téma. Koupil jsem starší Yetinu 2015, 100tkm. Půl roku bez problémů, teď začaly nepříjemné vibrace +- okolo 80 km/h. Prvně jsem vyvážil staré kola. Pak koupil nové Matadory, poté vyměnil hardyspojku na kardanu u zadní nápravy a nakonec jel na test tlumičů(výsledek, tlumí stále jako nové). Bez výsledku, auto stále vibruje. Už se to někomu podařilo vyřešit? Nyní uvažuji o demontáži kardanu, ať vyloučím další položku. Začíná mě to docela děsit, možností co se dá ještě vyměnit je moc( poloosy, kotouče, homokineťáky, uložení náprav...). Nesnáším tyhle opravy stylu pokus-omyl...

Zkus vyměnit hardyspojky obě a zkontrolovat futra v kardanu ,která se zasouvají na hřídel převodovky a do haldexu.Nesmějí být prasklá.Mě prasklo futro,protože to zavinila hardyspojka,která netlumila radiální pohyb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím. Připojuji se k tématu. Mám Yeti 4x4 , r.v. 2012, najeto cca 140.000 Km a  až teď mi začalo auto při 80+km/h poskakovat tak jak popisujete.  Celé se třepe, ale vibrace nejdou do volantu ani brzd. Ale dělá to z nějakých záhadných příčin jen než se auto zahřeje a jen v části města, kde je nový povrch. Ovšem u firemní Octavie to na stejném povrchu nedělá.... Už jste to nějak vyřešili? Moc díky za odpověď  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...