Přejít na obsah

Canton sound system


Doporučené příspěvky

Nevim, nevim, zkusenosti Skoda mam  s konfiguraci Octavia II 8 repro nebo Soundsystem.

Novy Sounsystem v SIII Canton hraje urcite celkem schopne, ovsem prijde mi ukriceny na vyskach a stredech(hrani s korekcema mnoho neprinasi). U OII jak standard tak Soundsystem hral vice vyvazene.

 

Basy jsou fajn a Subwoofer to slusne podbarvuje. Cele audio umi hrat hodne nehlas ale trochu z toho boli potom hlava. Zatim mam asi 3tis km takze to muze byt jeste neucesane. Zvlastni je prostorove vyvazeni zvuku, system sice pouziva stredovy radoby suround reproduktor pred oknem, ale prijde mi ze system nehraje tak prostorove hezky jako OII SS. Dost velky podil asi na tom bude mit umisteni stredobasovych menicu ve dverich, kdy tyto jsou spise v oblasti pantu dveri(vice vepredu), kdy u OII to bylo v oblasti zamku(vic dozadu) a tak nejak mi prislo ze hraji vic prostorove. Podruzny efekt ovsem byl, ze pokud jste vezli v aute nekoho dalsiho na sedadle spolujezdce, tak vam vzdy stinil pravy reproduktor.

 

Mam pocit, ze audio se vzdy po case trochu ustalilo, ale kdo vi, je to subjektivni pocit (u audiofilskych reprosoustav tomu rikaji zahorovani systemu).

Rozhodne pokud by si to nejak case nesedlo a nebudu schopen najit nejake slusne nastaveni korekci ekvalizeru budu se poohlizet po upgrade reprosoustav, zkusil bych nejdrive kvalitnejsi repro.

 

 

Srovnani s ostatnmimi systemy Bose (nemyslim tim Bose u Renaultu), Harman Kardon(BMW) Bang and Olufsen, Infinity a dalsi je bezpredmetne. Je to o tridu jinde.

 

Kdo mel nekdy Soundsystem od Skodovky rozebrany pochopi, ze plastove noname (dobra mozna Canton z Ciny) reproduktory vypadali levneni nez cokoliv co mate doma, vyrobni cena bude tak 10eur.

 

 

6.12. tak jsem dneska sedel vzadu behem jizdy a byl jsem prekvapen, bohuzel negativne jak spatny poslech je vzadu oproti predku. potom jsem si trochu hral s korekcemi a nastavevim predozadniho vyvazeni, az jsem se dostal k tomu ze si vlastne poslechnu a kouknu na to co je ve dverich nainstalovano dole, no a to je opravdu ostuda.

Stredobas v zadnich dverich pujde jako prvni pryc.... to neni k poslechu...chlchlak skaredy...

Editováno: , autor: mircak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

tiež som si Canton dal, aj v autach na skusku co som mal bol, hra ´´slušne´´, no naozaj v porovnani s vyssimi tiriedami aut je to neporovnatelne no aj cena my som povedal... no v myslim že bude stačiť kvalitne vytlmiť dvere, jednak to pomože hudbe a po druhe myslim že aj slušne oddtlmi zvuk z vonka, o triedu vyššie odhlučni cestu atd. ak to stale nebude podla mojich prestav dam to trošku upraviť no myslim že by to stačiť mohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlmenie potrebuje bohuzial aj Canton.Hlavne spevnenie basov,detailnost a celkova cistota,kedze nic nedrnci.Velka masa plechu v okoli repro kvalite neprospieva.Ziadne odtlmenie hluku z vonku a odhlucnenie od cesty samozrejme odhlucnenim dveri necakaj.Mam oskusane a zmena ziadna.To by si musel tlmit podblatniky,stlpiky ABC,vymenit zasklenie auta.

Samozrejme hudba z kvalitneho zdroja je velmi dolezita a dokaze zazraky,ale bez vytlmania sa cele auto este viac rozdrnci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne preto o tom tlmeni vravim. no ja som tlmil na predchadzajucom aute a uprimne hluk z vozovky miestami prešiel nakolko nejake tie zvuky z boku auta o par percent boli tichsie. ale hlavne teda kvalitnejšia hudba, myslim že vytlmenie tomu velmi pomože a hlavne to je minimalna položka a o  dost lepši zvuk. taky CANTON premium.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Čím ty dveře tlumíte? Nebude tam potom velké vlhko? Myslím, že to je důvod, proč to tam výrobce nedává. Do dveří za velkého deště vždy zateče, proto jsou dole díry pro vytečení a odvětrání vody. Možná použít nějakou minerální vatu, ta snad nehnije  :kol-19:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus kuknuť niektore z autohifi stranok, použiva sa viacero materialov a vytlmenie nema isto žiaden vpliv na odvetravanie vody=O podla mojeho nazoru aspon, nedava mi logiku akoby sa to mohlo stat.....  vyrovca to tam nedava nakolko nemusi=D a nieje to zrovna najlacnejšia zalležitosť, ale ako sa spominalo vyššie napr CANTON na superba/octaviu stoji myslim okolo 500e.....  Bang u audi alebo ine priplatkove repro u drahych aut stoja 2500e a viac... tam je interier tlmeny aj prave akustickym materialom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych dveře netlumil. Vymezil bych středobasovým reproduktorům určitý menší prostor cca 3 litry, a tím zamezil rezonanci ostatním komponentů ve dveřích. Tento prostor bych samozřejmě zatlumil.

Použité reproduktory nepotřebují velký objem ozvučnice, poněvadž nízké kmitočty stejně nevyzáří. Naopak bych do nich nízké kmitočty nepustil, například použitím výhybky elektronické, či pasivní. Možná to tak daný systém dělá. Kouzlo nízkých kmitočtů (basů) zde vytváří tzv. subworfer používaný už asi 40 let. Ten může být umístěn kdekoliv v autě, poněvadž lidské ucho nedokáže tyto nízké kmitočty lokalizovat. Jinými slovy zhruba od 200 Hz níže nevíme odkud přichází. U Superba je subworfer umístěn vzadu vlevo, Je to samostatná, snad dokonale vyladěná jednotka speciálního basového reproduktoru se zesilovačem, která dává celému systému Canton ty koule v basech. Zabral nám tam ovšem dost místa v boxu pro odkládání věcí, já ten prostor u SII combi dost používal. Subworfer bych nejraději nacpal někam pod zadní sedačku. Tam je prostoru dost, žadný výrobce aut na to ještě nepřišel  :kol-46: . Až mi SIII dojde, tak CANTON bude jeden z prvních věcí, na co mrknu. Muziku mám rád, a to tvrdou. Ahooooooooooooj.  :band

Editováno: , autor: petrys22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

6.12. tak jsem dneska sedel vzadu behem jizdy a byl jsem prekvapen, bohuzel negativne jak spatny poslech je vzadu oproti predku. potom jsem si trochu hral s korekcemi a nastavevim predozadniho vyvazeni, az jsem se dostal k tomu ze si vlastne poslechnu a kouknu na to co je ve dverich nainstalovano dole, no a to je opravdu ostuda.

Stredobas v zadnich dverich pujde jako prvni pryc.... to neni k poslechu...chlchlak skaredy...

Naprostý souhlas, "středobas" repra v zadních dveřích to je skutečně mizérie, patrně ani nejsou shodné s těmi v předních dveřích nebo tam jde zvuk ošetřen nějakou výhybkou (nebo to může být taky vada). Hraje to jak nějaký starý transistorák.

Už jste je někdo měnil? Pokud ano, co jste tam dali?

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je šířka pásma pro jednotlivé repráky nastavená stejně jak u Cantonu v oktávce, tak zadní "středobasy" hrajou jen středy. Takže pokud dáš balance dozadu, hrajou ti jen výšky + středy a basy obstará subwoofer (ale ne v celém rozsahu), takže to zní hrozně. Ale s tím nic nenaděláš, to bys musel vykuchat celý systém :)

Editováno: , autor: nixberg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...