Přejít na obsah

Mierne natočenie volantu


Radino

Doporučené příspěvky

Ahojte, chcem sa opýtať, či aj vy máte skúsenosť s mierne vytočeným volantom pri priamej jazde (je to pár mm, všimol som si to iba, tak že keď pozerám na budíky a porovnám spodnú časť kde sa nuluje tachometer s volantom, tak je volant mierne vytočený). Spozoroval som to len nedávno, mám teraz nové zimné pneu+disky (boli úplne nové a rovno sa vyvažovali pred nahodením), tak neviem že či to môže byť spôsobené tým alebo niečím iným. Keď som mal letné tak som si to nevšimol. Čo sa týka geometrie tak to neviem, auto mám rok a najazdených necelých 20 000 km, nikam som nenabúral, nechytil ani nejakú veľkú jamu alebo obrubník. Ďakujem za pomoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

huštění pneumatik, rozložení váhy v autě, sklon silnice, visící brzda, geometrie a mnoho dalších příčin mohou způsobit vychýlení volantu z přímého směru. V tvém případě bych možná zauvažoval i optickém klamu. Když pustíš volant, tak auto jede kam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pneu mám nafúkané správne, to som pozeral teraz. Auto ide rovno ale pri tom miernom vychýlení, ak volant vyrovnám tak ako si myslém že je rovno tak mierne ide vľavo. V sklone cesty to nie je, je jedno či idem po diaľnici alebo inej ceste vždy to je tak isto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi v autorizáku "seřídili" geometrii, musel jsem mít natočený volant doprava (byla to OII). Díval jsem se VAGem na aktuální pozici volantu. Když jsem ho srovnal s linkou na budíkách, ukazoval 0°. V pootočené pozici pro jízdu rovně se ukázalo 3°. Až na potřetí se jakž takž "trefili". :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Pozorováním toho, zda to není naklopením silnice jsem si taky prošel. Když byla silnice naklopená na jednu stranu držel jsem volan rovně. Když byla naklopená na druhou, musel jsem držet volant natočený dost doprava. To je špatně. Správně ná být vychýlení v podstatě symetricky na obě strany, jak psal Michal P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte, chcem sa opýtať, či aj vy máte skúsenosť s mierne vytočeným volantom pri priamej jazde (je to pár mm, všimol som si to iba, tak že keď pozerám na budíky a porovnám spodnú časť kde sa nuluje tachometer s volantom, tak je volant mierne vytočený). Spozoroval som to len nedávno, mám teraz nové zimné pneu+disky (boli úplne nové a rovno sa vyvažovali pred nahodením), tak neviem že či to môže byť spôsobené tým alebo niečím iným. Keď som mal letné tak som si to nevšimol. Čo sa týka geometrie tak to neviem, auto mám rok a najazdených necelých 20 000 km, nikam som nenabúral, nechytil ani nejakú veľkú jamu alebo obrubník. Ďakujem za pomoc :)

ja to mám tiež tak teraz na zimných. idem cez víkend prezuť tak som zvedavý že čo to spraví. podarilo sa to dáko odstrániť? ja to asi nechám skontrolovať na geometrii ak to bude aj po prechode na letné rovnako.

Editováno: , autor: An Drej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže už mám po výmene kolies ...... mám pocit, že to natočenie sa mierne upravilo, ale fakt iba mierne ..... asi to bude naozaj iba očný klam :kol-27: kolesá vyvázené, žiadne nárazy alebo poškodenie predtým na nich nebolo. Po pustení volantu ide auto pekne rovno, aj keď z určitého uhla sa zdá vychýlenie volantu. Takže ja už fakt neviem, takto to vnímam ja, takže vaše skúsenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

 

Včera jsem si připojil VAG a zkoumal jsem, jaký úhel volantu mi ukazuje při jízdě rovně. Nějak jsem z toho úplně dvanácterák. Když jsem vytočil volant úplně doleva, ukázal mi 440,1°. Když jsem ho zarovnal tak, aby byl okometricky v rovině s čárou na maxidotu, dostal jsem 0°. To by bylo OK. Ale když jsem volant natočil doprava, ukazoval v jakékoli pozici až k pravému dorazu neustále -0,1°. Nicméně parkovací asistent na Amundsenu ukazoval natočení a dráhu správně.  :unsure: Nevíte, kde by mohl být zakopaný pes?

volant_doleva.png

volant_doprava.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...