Přejít na obsah

Cukání vozu při stlačení plynového pedálu


stepfa

Doporučené příspěvky

DObrý den,prosím potřeboval bych trošku poradit. Mám Rapida 1.6 Tdi 77kw rv.2014 najeto mám ted 63 000km. Auto vlastním týden.Až ted sem si zařal tročku všímat toho jak auto sebou při stlačení ale i když pedál vymáčknu, tak hrozně cuká. Je to docela otravné :D řekl bych že to se spojkou nemá co dělat,ta funguje paradně. Přijde mi to divné protože když si sednu do brachova Passata 2.0 TDI ale rv.2007 bez DPF tak při jízdě v něm nic takoveho nepocituji.Myslel sem si že v novém aute se mi nic takového nestane.Moc vám děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítám s tím že to na diagnostiku odvezu a máš pravdu že tomu tolik nerozumím,proto píšu sem a prosím vás o pomoc a odpověd typu: že nové auto bohužel nemám??? jako vážně??? myslíš si že to nevím??? To auto je ještě relativně nové,proto muže fungovat normálně. I Rapid se stejným motorem ale se 122 000km to prý nedělá. Pokud nejsi schopný aspon teoreticky poradit tak a píšeš takové nesmysli tak nechapu že se vubec obtěžuješ psat takovej zbytečnej komentář ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On chtěl nejspíš jen naznačit, že se musíš smířit s tím, že na ojetině budou prostě problémy přicházet. Dnešní moderní motory neopravíš jen šroubovákem a kladivem, jako tomu bylo u Š120. Máš tam nějaký problém, to je jasné, ale jak už jsem psal, bez pořádné diagnostiky ti tady nikdo nic kloudného neporadí. Bez toho to opravdu nejde. Cokoli jiného budou jen spekulace, které ti vlastně k ničemu nebudou - nebo snad hodláš nahodile vyměňovat různé drahé součástky? Jakmile budeš mít výpis z diagnostiky, dej ho sem a od toho se mohou případní rádci odrazit. Pokud tam nebudou zapsané chyby, je někdy nutné dělat další kroky - sledovat určité hodnoty, udělat log, atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde o to že auto jsem kupoval v Auto CB plzen před 9 dny.Najel sem za tu dobu 650km. A prostě si toho všímám při lehkem stalčení ale i vymáčknutí pedálu auto sebou cukne.Někde sem četl že by to mohla dělat ta dvouhmotova spojka.Navíc mám veškeré papíry z diagnostiky kterou dělali v auto salonu. Prostě mě to štve :( NAfotím a dam to sem

20170910_213401.jpg20170910_213333.jpg20170910_213341.jpg20170910_213324.jpg20170910_213333.jpg20170910_213312.jpg20170910_213351.jpg20170910_213245.jpg

Editováno: , autor: stepfa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tady už si protiřečíš - v prvním příspěvku píšeš, že spojka je OK, teď už zase tak úplně ne. Je nutné rozlišit, zda cuká motor jako takový, nebo je to něco jiného. Co to je vymáčknutí pedálu? Šlápnutí až na doraz? Když si dejme tomu v polovině jeho dráhy a prudce přidáš, také to cukne? Dej to do servisu, projeď to z technikem a pořádně mu to popiš. Takhle na dálku se to těžko řeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No protože sem se dočetl zase v jiném vláknu že by to mohla být i ta spojka ale přitom mě se nezdá.Když mám zařazeno třeba 5 kvalt a jedu 100km/h a pustím plyn tak hned jak ho vymačknu jde o maly kousek jenom na uplném konci tak celé auto cukne jak kdybych tuknul na bzrdu.TO samé se děje když hned zase z lehka přidám plyn tak ze začatku na malém kousku pedálu auto zase celé cukne ale pak už auto jede bez problemu pěkně v tahu bez cukání. Nemusím mít pedál až na podlaze a zase ho povolím uplně a zase cukne,ne v pulce ale na konci či začatku,zaleží jestli přidam nebo uberu tak pokaždé to s autem cukne :(

EDIT: ted si uvedomunu ze se nam s pritelkyni 3x stalo to ze sme zastavili,zmackli spojku a zaradili zpatecku ale slo to tam pres zuby,poprve sem to daval za vinu mladej ale kdyz se to stalo pak 2x i me tak sem si rikal to je divny sakra,vzdyt ja na takove veci sem hodne opatrny kort kdyz jde o dvouhmotu....

Editováno: , autor: stepfa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jak jsi přišel na to že tam máš dvouhmotu ? Pokud vím Rapidům se dvouhmota u 1.6 nedávala, jen u některých octavii do roku 2011. To co popisuješ je vůle na hnací nápravě. Můžeš mít vůli na nějakém ukotvení motoru/převodovky/ramene. Když to není vyložene vytlučené nebo utržené (to po 60K km nebude) tak ti na to běžný servis nepřijde, protože se s tím nebudou chtít srát a zjišťovat to. Takže být tebou jezdím dokud to nebude mlátit víc, nebo to dej někde kde máš člověka na kterého se dá spolehnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne jak rikas rekli mi ze je to normalni ale ja vim ze neni,na takove veci sem proste az moc citlivej,no tuhle informaci sem dostal od prodejce v Skoda CB plzen ze tam je dvouhmota.ja si take myslim ze tam nekde nejaka vule je.Pri jizde na delsi trasy to dokazu pomoci spojky a plynu nejak uhlidat ale za provozu ve meste kde popojizdis a vecne cekas na semafory je to proste hrozny:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě u stejného motoru akorát v octavii, přestalo tak to cukat po výměně dílů:

 

Silentblok - lůžko nápravnice spodní -500 kč

Silentblok - lůžko motoru horní - 400 kč

Uložení převodovky levé - 1500

stabilizační tyč co je na náprvnici jmenuje se Stabilizátor 23.6x3.5 stojí trojku a musí se kvůli tomu sundavat nápravnice to je můj favorit že to způsoboval.

Práce mě vyšla na 4 tisíce celkem to byla faktura do desítky, nicméně mám pokoj. (tlumiče, stab. tyčky, uložení nepomohlo to byla první etapa)

Nicméně k tu tyč spolehlivě slyšíš mlátit i když přejíždíš pomaleji třeba retardér...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No problém bude v tom prokázat jim že je to vada, ona se taková vůle při městském provozu na našich silnicí udělá brzo i na novém autě a škodovka i u aut v záruce má ráda tvrdit, že je to běžné chování auta. Problém s cukáním vyřešíš tak že při ubrání plynu prostě vystavíš spojku, já vím je to takové řešení neřešení, ale je to rapid se 60k a rapid má levnější nápravy než octavie u kterých to po 100k km najdeš taky... záleží kdo s tím jezdí. Jestli někdo rád rychle akceleruje, brzdí a plachtí s rychlostí, tak se to tam prostě objeví dřív. Zkusit to můžeš ale podle mě ti to neuznají, já bych s tím jezdil a nelámal si s tím hlavu, přece jen je to rapid...

 

Dělá ti to pokaždé stejně nebo je to jednou lepší jednou horší ? Jestli je to proměněné tak ti to dělá jedeno uložení na jedné straně.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom mas pravdu,me osobne bylo receno ze je to normalni at to neresim,da se na to zvyknout,jen pri mestskem provozu je to citelnejsi kdyz popojizdich v kolonach apod....no neudelam nic kazdopadne ti mockrat dekuji za rady...zeptam ale jeste na jednu vec,mam tam radio swing  jen s aux vystupem,existuje neco abych mohl pridat usb nebo bt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projdi si audio sekci, něco tam bylo. V rapidu nevím, ale na octavie swingy se běžně dělali dodělávky do kaslíku kam se dala vrazit SD karta nebo USB disk a pak to z radia přímo přehrávat.

 

vypadá to nějak tak to:

http://www.mp3auto.cz/skoda/bez-podpory-textu/126-adapter-usb-sd-mp3-vstup-pro-autoradio-skoda/

 

Tuším že se dělá i sofistikovanější verze, tahle je hodně univerzální, ale jak řikám pohledej radši v audio sekci.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Stepfa,mne to robi tak ist,rapida som kupil (r. 2014),ked mal 9 mesiacov a najazdenych 20000km a hned som si to vsimol,naucil som sa s tym nejak  jazdit aby to necukalo,

skusim s tym ist na reklamaciu.Tebe uz s tym v servise urobili?Neviem,ci sa to tyka len motorizacie 1,6 tdi,nemam tu v okoli moznost to na inom rapide 1.6 vyskusat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...