Přejít na obsah

RS 245 vs RS 220 výkon


9300

Doporučené příspěvky

Nutno připomenout, že u RS 245 je i jiné, trochu větší turbo. To dává sice více vzduchu hlavně ve vyšších otáčkách, ale negativem je větší zpoždění, turboefekt. Ten se projeví právě v nízkých a trochu i v středních otáčkách.

Myslím, že jiné převody a větší turbo jsou hlavní příčinou uváděného "divného" chování RS 245 oproti R 220 (předpokládám stejnou hmotnost obou srovnávaných aut).

Vynechání nepřímého vstřiku bylo jen proto, že se změnily homologace (prudké akcelerace, náročnější měřící cyklus WLTP ověřovaný v reálném provozu RDE). Trik s nepřímým vstřikováním v nízkých otáčkách, kdy se dříve měřily emise už je zbytečný. Všechny přímovstřikové motory už budou muset časem mít filtr pevných částic. Škoda jen ztráty příjemných vedlejších vlastností dvojího vstřikování (čistý sací trakt, nouzové dojetí v případě závady na vstřikovači jednoho systému, nižší spotřeba v některých režimech jízdy ... ).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory, každopádně až bude auto zajeté, obě půjdou na brzdu a určitě se podělím o výsledky.

Karbon bude u přímo vstřiků vždy problém, týká se to i nových motorů, na sání řešitelné, s usazováním na vstřicích to bude horší...

 

Co mě ještě trápí a před koupí jsem netušil, že už se do toho lije pleťová voda - 0W20 VW508..., netuší někdo jak se škodovka staví k tomu, kdybych tam chtěl dát něco s VW502 ať už 5W30/40 nebo 0W40? V manuálu jsou vypsané všechny tyhle specifikace, ale nejsou rozepsané pro jednotlivé motorizace...

 

 

 

Editováno: , autor: 9300
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, motor v RS245 měl jako první předepsaný olej 0W-20. A má proto i jiné olejové čerpadlo a asi i další úpravy mazání. V čem je jiné a jestli je např. stále dvojstupňové (jako u RS 220, tlak 1,2 až 2,1 bar do 4 500 ot. a 3,5 až 4 bar nad 4 500 ot.) se mi zatím nepodařilo zjistit. Motory řady EA 888 mají mazáni všech částí motoru a chlazení pístů velmi komplikované - více viz. např. dílenské učební pomůcky SPP č.99. Proto bych přísně používal jen a pouze předepsanou specifikaci oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, 9300 napsal:

Díky za názory, každopádně až bude auto zajeté, obě půjdou na brzdu a určitě se podělím o výsledky.

Karbon bude u přímo vstřiků vždy problém, týká se to i nových motorů, na sání řešitelné, s usazováním na vstřicích to bude horší...

 

Co mě ještě trápí a před koupí jsem netušil, že už se do toho lije pleťová voda - 0W20 VW508..., netuší někdo jak se škodovka staví k tomu, kdybych tam chtěl dát něco s VW502 ať už 5W30/40 nebo 0W40? V manuálu jsou vypsané všechny tyhle specifikace, ale nejsou rozepsané pro jednotlivé motorizace...

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 13. 3. 2018 na 14:08, mirek22 napsal:

Nutno připomenout, že u RS 245 je i jiné, trochu větší turbo. To dává sice více vzduchu hlavně ve vyšších otáčkách, ale negativem je větší zpoždění, turboefekt. Ten se projeví právě v nízkých a trochu i v středních otáčkách.

Myslím, že jiné převody a větší turbo jsou hlavní příčinou uváděného "divného" chování RS 245 oproti R 220 (předpokládám stejnou hmotnost obou srovnávaných aut).

Vynechání nepřímého vstřiku bylo jen proto, že se změnily homologace (prudké akcelerace, náročnější měřící cyklus WLTP ověřovaný v reálném provozu RDE). Trik s nepřímým vstřikováním v nízkých otáčkách, kdy se dříve měřily emise už je zbytečný. Všechny přímovstřikové motory už budou muset časem mít filtr pevných částic. Škoda jen ztráty příjemných vedlejších vlastností dvojího vstřikování (čistý sací trakt, nouzové dojetí v případě závady na vstřikovači jednoho systému, nižší spotřeba v některých režimech jízdy ... ).

 

A proto kdo máte RS220 tak si ji ceňte, pečuje o ní a neprodavejte. A někdo i zjistil že rs3 162kw měřený sériový stroj na valcich tak naměřili necelých 180kw bez chipu. Zvláštní ale věřil bych tomu. Moje RS220 mi chvílemi přijde že má o dost vyšší výkon ve vyšších otáčkách. Mám ji plně vyservisovanou a neměnil bych navíc pofaceliftova není moc pěkná, za další žádný dpf a jiné kazitko a jistota přímého a neprimeho vstřikování že se nezanesou soucasti motoru karbonem hlavně sání jak tomu bylo před inovací. ERESAKUM ZDAR

Editováno: , autor: Gladiator1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím všechny.. měl jsem novou RS III 162 kw  r.v. 2013, najel s ní 38 tisíc a prodal. Jezdila víc než super. motor dobře zajetý. Nyní RS 245 a zatím strašná bída, najeto 2500 teprve. Výkon nic moc.. Za další mi kolem 3500 otáček na cca 1 s zvadne a ihned opět letí do otáček, skoro jako když se přidírá motor.. máte někdo zkušenost ? Píšu nejdřív sem, než to budu reklamovat.. díky za případné odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, chtěl bych se zeptat. Jaký typ DSG7 je u RS 245 ? Jestli tam jsou suché nebo mokré spojky. Chci koupit starší r.v. 2017 a prodejce mi napsal, že tam jsou suché. Což mě trochu zarazilo u takového výkonu. Díky ;)

Editováno: , autor: Tom447
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 11. 3. 2018 na 20:40, 9300 napsal:

Zdravím,

před pár dny jsme si vyzvedl svoji RS245, motor samozřejmě ze začátku šetřím, jen jsem chtěl zkusit  výkonnostní rozdíl oproti kolegově RS 220 2014, no a musím říct že u 220 je zrychlení pružnější (na 3 zrychlení z 80 na 130 např) je tam opravdu znatelný rozdíl, není to pouze můj názor. U nových aut by neměl být výkon omezen nebo se pletu?

 

Předem děkuji za každou reakci. :-)

 

EDIT: oba jsou to manuály

Po 13 000 by mělo mit plný výkon řídící jednotka auto pustí na100 výkon 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 22. 3. 2019 na 17:28, vojtas70 napsal:

Zdravím všechny.. měl jsem novou RS III 162 kw  r.v. 2013, najel s ní 38 tisíc a prodal. Jezdila víc než super. motor dobře zajetý. Nyní RS 245 a zatím strašná bída, najeto 2500 teprve. Výkon nic moc.. Za další mi kolem 3500 otáček na cca 1 s zvadne a ihned opět letí do otáček, skoro jako když se přidírá motor.. máte někdo zkušenost ? Píšu nejdřív sem, než to budu reklamovat.. díky za případné odpovědi.

Ahoj mam pozoruji to same. Resil si to nejak? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...