Přejít na obsah

Vysoke otacky, cukanie motora


suppressu

Doporučené příspěvky

Zdravim vas. 

 

Nakolko som nenasiel v temach to co som hladal, tak som sa rozhodol zalozit novu. Ak to uz je niekde riesene, poprosil by som nasmerovat tym smerom :)

 

Pred par mesiacmi som kupil "Rapidecku" 1,2tsi 66kw 12/2015 a po nahrati noveho softu (vraj komfortnej jednotky) pozorujem zvlastny jav v motorovej casti. Pp prvom rannom nastartovani otacky vyskocia na 1200-1300 a drzia sa tam (pri volnobehu) tak cca 1-1.5min. Myslim ze toto tu uz bolo riesene, ze je to normalna vec. Ale co ma zaraza je ze zo zaciatku trha motorom ako na mojej starej fabii 1.2htp s podpalenym ventilom. Po prejdeni par km a vypnuti motora a nasledovnom nastartovani, sa toto uz nedeje. Deje sa to ci pri teplom, ci pri studenom pocasi i ked mam dojem, ze pri chladnejsom pocasi (pod 10C) to nerobilo. Dnes mame 18C a motor po nastartovani opat skakal. Dalsia vec je ze mi vyskocil na obd (cinanovi) cez aplikaciu OBD HARRY chybovy kod p3458, ktory som si zistil co znamena, ale po pravde moc tomu nerozumiem. Mozte mi niekto prosim pomoct s tymto? Vdaka za kazdu radu, pripadne postreh...

 

A aby som nezabudol, je to len pri prvom nastartovani po celonocnom stati, cez den vsetko v pohode otacky pod 1000....

Screenshot_2018-06-03-11-27-57.png

Editováno: , autor: suppressu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzera to ze by to mohlo s tymto suvisiet :( Dakujem. Este mi tak napadlo, ked som ho kupil (44000km), po prestudovani par"rad", som pri kazdom tankovani, daval aj VIF. Nemoze to byt aj tym?

A co ten fault kod? Vie mi ho niekto vysvetlit?

Odesláno z mého NX512J pomocí Tapatalk
 

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A este jedna vec....davat aditiva alebo nedavat? V manuali, ak si dobre spominam je pisane "nepridavat aditiva" ale vela ludi adittiva pridava,kedze je to "pre dobro" motora.

Odesláno z mého NX512J pomocí Tapatalk
 

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik priatelia.
"skoda rapid" ten kod som na nete nasiel aj ja, len som chcel nejake vysvetlenie co to znamena, tak po lopate...asi to vyzera na diagnostiku v servise, najviac ma dojima ze som bol na garankcnej a tam mi nepovedali ze by nieco bolo....zjavne bude pravda to co sa o autorizovanych servisoch hovori [emoji51]

5000km s nefukcnou suciastkou???

Ale je zaujimave, ze to tu nik nevie co to je, pripadne su uz asi vsetci na dovolenke [emoji6]

"pawouk" Viem ze aditiva su uz v palivach, a cital som vela o aditivach, nie len tu....len ked si to tak zoberiem, vela ludi hovori davat, dalsi vravia zbytocnost, vyrobca vravi nedavat....tak som z toho trosiiiicku jelen. Preto ta otazka. Do starej fabky som nedaval nic, len 95 a fachcila 10rokov, (co sice nieje vela, ale pri mojich kratkych jazdach...) kym nezacala papat olej, veeeela oleja [emoji16] Ale kedze je to tsi (plny net negativ) rad by som ho udrzal co v najlepsom stave

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam budeš dávat VIF, nic tím neskazíš, to stejné platí, pokud ho tam dávat nebudeš. Já jsem ho do benzínu pro svůj motor 1.4 TSI také nějaký čas přidával. Nicméně je to na debatu ve výše uvedených tématech - není nutné to tahat do dalšího tématu. Tady bych to tedy nechal jen a pouze pro tebou uvedený problém s motorem. K problému - najdi si servis, který umí pořádně diagnostikovat. Tady to nevypadá, že něco umějí a tato závada nejspíš není úplně obvyklá, když se ani na foru nenajde nikdo, kdo by to už řešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj mas pravdu, ja len ci to nemoze ta chyba suvisiet aj s vifom.
V najblizsich dnoch si dohodnem rande s neautorizakom, len najprv musim preskumat "trh" s ktorym su najviac spokojny, lebo uz sa mi stalo s Fabkou ze som behal od jedneho servisaka ku druhemu. No uvidime, je asi aj moznost ze apka vypisuje somariny [emoji4]

Dam vediet ako som dopadol s co to vlastne jr, mozno to v buducnosti niekomu pomoze.

Vdaka zatial za vas cas a ochotu [emoji6]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...