Přejít na obsah

Chiptuning


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Mám takovej pocit, že chip v motoru ti nikdo nezjistí, pokud tě nepošle na motorovou brzdu nebo si nevyčte z jednotky... :palec2: Pokud máš dobrej chip, tak ti to projde na STK bez sebemenších problémů - pokud ti ho udělá někdo na koleni, tak ti může zvýšit emise, ale to je malá pravděpodobnost.. Vůbec se toho nemusíš bát ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikomu (policia,STK.emisie atd) nič nevešaj na nos a nemusí ťa to vôbec mrzieť! :palec2: a možno by to nikoho ani nezaujímalo!

Neviem ako by sa zatvárili na DI keby si tam došiel a povedal mám chip a chcem to zapísať do techničaku to by mohlo byť zaujímavé. Netráp sa tým ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oki, len som to chcel vediet ako to chodi, takze nikomu nic, budem sa tvarit ze to takto islo vzdy :p inac tuning si idem dat spravit u cimbu, nechcem usetrit par tisic a potom sa mi to vrati na prevodovke, turbe alebo spojke :( to radsej nie.

Jen vyhozene penize.To na Slov nikdo nedela dobry chiptuning???Jen to Cimbu ma dost dobre rozjety marketing v reklame nic vic.Reklama je dnes metla lidstva a firmy co chipy delaji dobre a na tohle nemaj cas tak ty neoslovis a pojedes pul sveta si vymenit rid.jednotku.Co takhle Profituning.sk

;) Nebo muzes i ke me jsem hned kousek od SK hranic. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
Má cenu čipovat 1.4 16V 55kW? Výkon sice vzroste na cca 63kW, jak píše Cimbu, ale krouťák je prakticky stejný...

neviem ci si videl graf

graf_15.jpg

ale priebeh "kroutaku" je uplne iny, co myslim ze spozorujes okamzite. ja som daval chip minuly tyzden a som spokojny :palec2:

mam sice HTP ale zmenu k lepsiemu urcite zistis aj ty. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo viděl..., průběh je podstatně lepší, ale maximum se skoro nijak nezlepší...

Taky jsem koukal, že graf jde až do 6tis otáček...Cimbu tady taky posouvá omezovač?

U Sportmotoru tuším chipem zvýšili krouták na 132Nm, tj. jako stejnej jako má ta novější fábia s 63kW.

Je nějaký konstrukční rozdíl mezi motory 1.4 16V 55kW vs. 59kW vs. 63kW? Nebo jen lepší soft. říd. jednotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo viděl..., průběh je podstatně lepší, ale maximum se skoro nijak nezlepší...

Taky jsem koukal, že graf jde až do 6tis otáček...Cimbu tady taky posouvá omezovač?

U Sportmotoru tuším chipem zvýšili krouták na 132Nm, tj. jako stejnej jako má ta novější fábia s 63kW.

Je nějaký konstrukční rozdíl mezi motory 1.4 16V 55kW vs. 59kW vs. 63kW? Nebo jen lepší soft. říd. jednotky?

obmedzovac je standartne do 6 tis ot, a rozdiel mezi motormi 55kW a 59kW je tusim len v rj a inom sani (niekde na fore to je), ale 63kW je uz uplne ina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako píše JaKr a musím potvrdiť, volnobežné otáčky sú vyššie, a ťahá viac od 3000 a vyššie oproti normálu.

Ja som spokojný

CIMBU

dominno 666. Vies napisat nejake blizsie info co si spozoroval po chipe?. Ja osobne mam o chip tiez zaujem , 1,4MPi-50kW , vidim tiez dost pozityv ,ale par kamaratov automechanikov mi skor vravia nech to nedavam. Zbadal si nieco na spotrebe a tak?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blizsie info: odozva na stlacenie a pustenie plynu je takmer okamzita, motor taha lepsie uz od 2000ot/min a hlavne do kopca je citit rozdiel. celkovo ide lepsie do otacok, spotreba je rovnaka ale pri vyssej dynamike jazdy, na rovnakej trase a pri rovnakom style jazdy mi vychadza spotreba nizsia o 0,1 - 0,2 l/100km.

inak skus sa opytat colins-a ten ma 1.4 MPI 50kW + chip Cimbu, cize ti bude vediet povedat nieco blizsie o tom motore, ja mam HTP

EDIT: este som zabudol napisat, ze sa zvysili volnobezne otacky na cca 900 ot/min, tym sa sice zvysila spotreba z 0,4 l/hod na 0,5 l/hod, ale aspon neklepe prevodovka a lahsie sa rozbieha :t

dominno 666. Vies napisat nejake blizsie info co si spozoroval po chipe?. Ja osobne mam o chip tiez zaujem , 1,4MPi-50kW , vidim tiez dost pozityv ,ale par kamaratov automechanikov mi skor vravia nech to nedavam. Zbadal si nieco na spotrebe a tak?
Editováno: , autor: domino666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dominno 666. Vies napisat nejake blizsie info co si spozoroval po chipe?. Ja osobne mam o chip tiez zaujem , 1,4MPi-50kW , vidim tiez dost pozityv ,ale par kamaratov automechanikov mi skor vravia nech to nedavam. Zbadal si nieco na spotrebe a tak?

taky by mě to zajímalo, jestli to má cenu čipnout nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dominno 666. Vies napisat nejake blizsie info co si spozoroval po chipe?. Ja osobne mam o chip tiez zaujem , 1,4MPi-50kW , vidim tiez dost pozityv ,ale par kamaratov automechanikov mi skor vravia nech to nedavam. Zbadal si nieco na spotrebe a tak?

taky by mě to zajímalo, jestli to má cenu čipnout nebo ne.

Tak kurna hoši jo nebo ne ,nebo ty poníze prošustruju,halloooo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si nechal chipnout Fabii a musím říct že něco nesrovnatelnýho , už to jede skoro jak bejvalé auto lol pokud někdo váháte a máte naftu , tak šup do toho , jinak chipnul mi to jeden kluk z Prahy a říkal kdyby někdo chtěl , tak že udělá cenu :palec2: super přístup , nechal mi vybrat z více možností a super . Pokud by měl někdo zájem , tak mi napište SZ , nevím zda se zde může udávat kontakt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nechal chipnout Fabii a musím říct že něco nesrovnatelnýho , už to jede skoro jak bejvalé auto lol pokud někdo váháte a máte naftu , tak šup do toho , jinak chipnul mi to jeden kluk z Prahy a říkal kdyby někdo chtěl , tak že udělá cenu :palec2: super přístup , nechal mi vybrat z více možností a super . Pokud by měl někdo zájem , tak mi napište SZ , nevím zda se zde může udávat kontakt

Je to ten muj kolega co jse ti dohodil???Nebo jses rozhodl jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nechal chipnout Fabii a musím říct že něco nesrovnatelnýho , už to jede skoro jak bejvalé auto lol pokud někdo váháte a máte naftu , tak šup do toho , jinak chipnul mi to jeden kluk z Prahy a říkal kdyby někdo chtěl , tak že udělá cenu :palec2: super přístup , nechal mi vybrat z více možností a super . Pokud by měl někdo zájem , tak mi napište SZ , nevím zda se zde může udávat kontakt

Je to ten muj kolega co jse ti dohodil???Nebo jses rozhodl jinak?

nn , narazil jsem na tohle člověka náhodou a myslím že super za super peníze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...