Jump to content

karoq a spokojenost

Recommended Posts

Vlastním Karoq 1,5 TSI, DSG, Style, 110 kW rv. 2019 se všemi doplňky, kromě střešního okna. Najeto přes 19000 km. S autem jsem stoprocentně  spokojený po všech stránkách. Spotřeba cca 6,5. Nikdy jsem nepocítil jakékoli skákání nebo jiné závady s motorem. Adaptivní tempomat při popojíždění v koloně bez problému, automat při parkování super ( zajede do mezery, do které bych si bez automatu netroufl), 2x mi automatické zastavení při couvání zachránilo poškození nárazníku, dlouho jsem přemýšlel zda objednat 

virtuální pedál s elektricky ovládaným víkem zavazadlového prostoru, ale zvlášť v tomto marastu jsem rád, že nemusím kabele nebo přepravku pokládat na zem. Do dnešní doby žádná závada na vozidle. Před koupí vozidla jsem vybíral s několika značek, ale i když jsem nebyl stoprocentně přesvědčený rozhodl jsem se pro Karoq. Teď jsem rád, že jsem se tak rozhodl. Je pravda, že mám najeto cca 20000km, ale doufám, že auto bude jezdit bez problému i dál. 

• Upvote 6
  • 2 weeks later...
V 1. 10. 2019 na 20:09, decathlon napsal:

Tak já mám zatím najeto asi 3400 km, protože mám auto necelé tři týdny. Když pominu to, že mi dnes rozflákal kámen čelní sklo, tak jsem celkem spokojený. Štvou mě jen malé detaily, jako je schránka na brýle ve stropě, ve které brýle drnkají (stejně jako mi drnkaly v Oktávce) tak, že jsem je málem rozšlapal?. Mrzutá je také menší odkladací schránka před spolujezdcem. Co mě sere přeukrutně je debilsystém start-stop. Myslet pořád na to ho vypínat je unavující. Jinak se mi líbí vnitřní odhlučnění, oproti Octávii 1.6tdi podstatně tišší. Spotřebu mám dlouhodobou 5l , jezdím všude kromě pole.  Auto je celkem pohodlné a protože je vyšší, tak si libuju zejména v lepším nastupovaní a vystupování. Když to shrnu, tak jsem docela spokojený.?

Brýle ve schránce jsem vyřešil zabalením do čistící utěrky, co jsem k nim dostal a je ticho. :-)

A jinak pochvala, přeskočili jsme z jedničkové Fábky r.v. 2005, 1,4 benzín, 55kw, manuál

do Karouše 1,5tsi, automat a je to uplně jiná liga.

Zatím jsem se vším spokojený, vlastně už při testovací jízdě - láska na první pohled/jízdu (já i manželka).

Manželka mě přemluvila (rád jsem se nechal) na vyšší auto (původně jsem koukal po dlouhé Oktávce).

Ze začátku jsem měl ale trošku problém s levou nohou, zvyklou z manuálu šlapat na spojku.

Pár "zaflekování" bylo dost překvapujících, ovšem rychle jsem si zvyknul a teď mi zase občas chcípne ta Fábka. :-)

Nemůžu si vynachválit sklopné tažné (to je fakt pecka) a otvírání kufru nohou, když máte plné ruce. Palec nahoru.

• Upvote 2