Přejít na obsah

Aplikacia Car Scanner + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

před 7 hodinami, hardhouse.trip napsal:

To je fakt divný...

jediný co mně ještě napadá,  je, že máš špatně nastavenej profil připojení? 

 

 

Screenshot_20220312-225927.jpg

Profily som skúšal, mam správny.

Skúšal som teda aspoň kódovať to, čo ide v Cariste a stále mi toto píše.

20220313_060623.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 3/12/2022 at 6:23 PM, skdh said:

Robil niekto cez car scanner adaptaciu prevodovky? Funguje to bez problemov? Ak spravne chapem, malo by to dat prevodovku do tovarneho nastavenia, takze sa "uci" stylu jazdy odznova?

 

Mam ale upravenu dsg kvoli podtacaniu. Ak dam adaptaciu, uprava ostane alebo sa odstrani?

 

Vdaka

Screenshot_20220312-132513.jpg

Tak si odpoviem sam, dnes som to skusal. Vyzera, ze sa ozaj nieco dialo, pocul som cvakanie a infotainment mi vyhodil, ze motor ma ostat zapnuty. Isiel som podla popisu v appke. Zatial som nespozoroval nejaku zmenu, presiel som ale malo km. Uvidim zajtra :)

 

 

 

ad2:

Nevie niekto ako funguje vypnutie start stop cez appku car scanner?

Konkretne metoda pomoci klimatizacni jednotky.

Aktivoval som, vyzera, ze funguje, auto mi nevypina. na displeji ani v infotainmente mi nezobrazuje ziadne upozornenie ani nic podobne.

 

Metodu napatia nechcem, lebo mi potom infotainment zobrazuje, ze má auto vysoku spotrebu energie...

Vdaka

Screenshot_20220312-163806.jpg.bb30548cec03d529d871168aad3f74cc.thumb.jpg.cbd7eb8dd0cef5a83f3b5fda4418cc15.jpg

Editováno: , autor: skdh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 3. 2022 na 6:51, jarv napsal:

Zkusil bych ještě "tvrdý" restart. Tu "kostku" vyndat ze zásuvky a po 10 minutách znovu vložit a udělat nové nastavení. Případně i znovu nainstalovat SW. Předevčírem se mně něco podobného stalo a tento postup pomohl.

Skúsil som, nejde.

Ešte som pozeral, v zozname nie je moje auto, môže zo byť aj tým?

Jetta mk6 cffb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

POZOR!

DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ!

 

Nikdy nezkoušejte kódovat v sekci Pomoc - Nouzová pomoc (Asistent bdělosti) !

 

Alespoň ne u aut, která mají velký radar vpředu uprostřed a velkou kameru na lane assist.

 

Já to zkoušel, a od tý doby mi nejde tlačítko SET na nastavení tlaku pneu, a píše mi to, že funkce je momentálně nedostupná.

 

Teď s tím můžu tak akorát na přehrání SW do autorizáku, a modlit se, aby nepřišli na to, že je to chybnou úpravou nějaké řídící jednotky...

20220401_142148.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje na tomhle kódování pro auto z roku 2011?

Zkoušel jsem carista a tam se mě povedlo auto přinutit používat DRL světla pro DRL (nechápu, proč to bylo z výroby vypnutý), ale chtěl jsem si ještě nastavit:

tempomat na display mezi budíky - to jsem v carista zkusil a nezobrazuje se

a ideálně když by šlo sklopení zrcátek při zamčení auta bez nutnosti držek na klíčku tlačítko zamčení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 2011 teda nevím. Můžeš zkusit a uvidíš. Podporovaný auta viz. screenshot...

Z výroby je to DRL deaktivovaný proto, že tady to není povinný. 

 

Aktivovaný z výroby je to jen pro skandinávské země. 

 

To sklopení zrcátek by měl Car Scanner umět,  otázka je,  jestli to rozjedeš...

Vyzkoušej a uvidíš 

Screenshot_20220407-080938.jpg

Screenshot_20220407-080953.jpg

Screenshot_20220407-080959.jpg

Editováno: , autor: hardhouse.trip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás a obracím se na vás s žádostí o případnou pomoc:

Mám Fabia III. (r.v. 2015, před faceliftem), 1,2 TSI, 66 kW, manuál 5 st.
Chtěl bych přes Carista či Car Scanner dokódovat Hill Hold Control (HHC, asistent rozjezdu do kopce), ale nejde mi to. V Carista tu možnost nemůžu nikde najít a v Car Scanner to vidím, ale nejde to tam změnit. Jinak Stop/Start, přisvětlení do zatáček mlhovkami či zhasnutí denního svícení při zatažené ruční brzdě jsem si tam nastavil bez problému, takže předpokládám, že to nebude tím modulem (OBD2 ELM327 Bluetooth 1.5). V diskuzích jsem různě četl, že by ten asistent rozjezdu do kopce jít měl na tento typ auta, tak bych se chtěl zeptat, zda s tím má někdo zkušenosti a jestli se mu to podařilo a jak? Případně prý by to snad mohlo jít přes nastavení "Dlouhé kódování" v Car scanneru, ale k tomu bych potřeboval přesný návod, co kde nastavit. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Právě jsem to byl zkusit znova. Nastartované auto, otevřený motorový prostor, zatažená ruční brzda a zavřené dveře. Zkusil jsem nejdřív Aktivaci, tam vše jakoby probíhalo dobře (klíč přijat, nová hodnota zadána), ale nic se nezměnilo - pořád je tam "Aktuální stav" - Zakázáno. I tak jsem šel pro jistotu do té druhé položky, kde se ten HHC upravuje. Tam jsou možnosti Normální, Brzy, Pozdě. Aktuální stav je tam "Neznámý". Tak jsem vybral "Normální" (pak i ty další) a napsalo mi to "Nová hodnota byla odmítnuta" a vyskočilo "Chyba kódování! Kódování není podporováno nebo vadné klon ELM327". Na stránkách Car Scanneru píšou v otázkách a odpovědích, že vadný by to být nemělo, když jiné hodnoty to dokáže kódovat.
Tohle celé jsem pak zkusil ještě ve stejné konfiguraci, akorát bez nastartovaného motoru (bylo zaplé jen zapalování) a výsledek je stejný. A pak samozřejmě i se zavřenou kapotou a uvolněnou ruční brzdou. 
Vypapadá to tak, jakoby to to auto neumělo, ale mám pocit, že jsem četl v diskuzích, že tohle auto by to umět právě mělo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 4. 2022 na 16:58, R-K napsal:

Díky za odpověď. Právě jsem to byl zkusit znova. Nastartované auto, otevřený motorový prostor, zatažená ruční brzda a zavřené dveře. Zkusil jsem nejdřív Aktivaci, tam vše jakoby probíhalo dobře (klíč přijat, nová hodnota zadána), ale nic se nezměnilo - pořád je tam "Aktuální stav" - Zakázáno. I tak jsem šel pro jistotu do té druhé položky, kde se ten HHC upravuje. Tam jsou možnosti Normální, Brzy, Pozdě. Aktuální stav je tam "Neznámý". Tak jsem vybral "Normální" (pak i ty další) a napsalo mi to "Nová hodnota byla odmítnuta" a vyskočilo "Chyba kódování! Kódování není podporováno nebo vadné klon ELM327". Na stránkách Car Scanneru píšou v otázkách a odpovědích, že vadný by to být nemělo, když jiné hodnoty to dokáže kódovat.
Tohle celé jsem pak zkusil ještě ve stejné konfiguraci, akorát bez nastartovaného motoru (bylo zaplé jen zapalování) a výsledek je stejný. A pak samozřejmě i se zavřenou kapotou a uvolněnou ruční brzdou. 
Vypapadá to tak, jakoby to to auto neumělo, ale mám pocit, že jsem četl v diskuzích, že tohle auto by to umět právě mělo...

Tak to vypadá, že je to vyřešeno. Pro případ, že by s tím měl někdo problémy jako já: V aplikaci Carista (starší verze - zkoušel jsem verzi 3.7 beta 24) jsem nastavil HHC "Enabled". Ve skutečnosti to sice nic nedělalo (HHC nefungoval), ale když jsem poté v aplikaci Car Scanner zkusil nastavit nějaký parametr HHC (Brzký, Normální, Pozdější), tak už mi to nepsalo chybu, ale parametr se přijal. Od té doby to funguje, i když je v Car Scanneru pořád u položky HHC "zakázáno". Nevím jak je to možné, ale zatím to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, u VW T-ROC r.v. 2021 mi vůbec nefungují fce kódování. Vždy napíše nový kód odmítnut. Chyba kódování. 

 

Přitom u VW Golf VII mi to funguje bez problémů, obě auta by to mělo podporovat a patří do platformy MQB.

 

Neví někdo v čem by mohl být zakopaný pes?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...