Březen 17, 20223 r Taky jsem na tohle video včera narazil, z reproduktorů iPadu jsem nic neslyšel, možná by to chtělo sluchátka, kde to určitě vynikne lépe. Nebo je to i hůř natočený, protože Remus už jsem na RS v téhle generaci slyšel několikrát a zvukově se mi dost líbil.
Březen 23, 20223 r Tak jsem se schválně podíval na portál ŠA a fakt mi to podle VIN vyhodilo, že se mého vozu týká nějaká svolávací akce: Nemám s tím předchozí zkušenost, ale neměl by mi volat přímo dealer? Nevím proč jsem si myslel, že jim to tam vyskakuje automaticky na základě aut, které přes ně šly. A nebo se jedná o tak čerstvou záležitost, že mi to ještě nestihl nikdo zavolat 🙂.
Březen 23, 20223 r Dnes mi to pri opravě resili - resenim je odebrani krytu motoru bez nahrady 😂 tomi rikam opravdu perlicka...
Březen 24, 20223 r @fabik263 Prdel si nedělá, zapomněl ovšem dodat, že náhrada samozřejmě bude, ale až v druhé polovině roku :-)
Březen 24, 20223 r Ještě mě tedy napadá, že to teoreticky znamená, že všechny RS, které teď vyrábí, budou dávat asi rovnou bez toho krytu. Tak snad se na jejich pozdější dodání nevyprdnou a neřeknou si, že to tam přestanou dávat k novým autům úplně.
Březen 24, 20223 r před 13 minutami, Rapid1.0 napsal: @fabik263 Prdel si nedělá, zapomněl ovšem dodat, že náhrada samozřejmě bude, ale až v druhé polovině roku :-) Toto mi vsak jeden nejmenovany liberecký servis nesdelil 🙂 technik o tom ani nechtel mluvit, jen mi tak bokem polozil papir s jinou zakazkou a ja se na to musel sam zeptat. Trochu zakoktal, ze ani nevi, jak mi to ma rict, ale ze to tak proste je. Byla ta faktura skodovce za 85 Kc a jel jsem domu 😀
Březen 24, 20223 r No a jak to je, co se týče záruky? Upřímně si nemyslím, že nějak moc lidí sleduje portál ŠA za účelem kontroly (i já tu stránku pro ověření svolávaček otevřel včera poprvé, jen jsem věděl, že něco takového existuje), zda se pro jejich auto neobjevila nějaká svolávací akce. Jasně, už se s tím prezentuji na internetu, tak iniciativu asi převezmu já, ale jak by to oficiálně mělo vypadat, co se informování zákazníka o svolávačce týče? Má to na starost prodejce nebo samotná ŠA?
Březen 24, 20223 r Nevím, jak je to definované právně, ale … pokud mi například blikne kontrola oleje, volají mi druhy den ze servisu, zdali je vše v pořádku, ze se to u nich rozsvitilo. Z tohohle bych vyvodil předpoklad ze i svolavacka by měla byt proaktivne řešena ze strany, servisu, dealera. Upraveno Březen 24, 20223 r od iMe1980
Březen 31, 20223 r Něco k té svolávačce na kryt motoru : https://www.auto.cz/koncern-vw-svolava-pres-100-tisic-vozu-kvuli-riziku-pozaru-neni-mezi-nimi-i-vase-skodovka-143331
Březen 31, 20223 r Tady uvedeno je, nepřepsali to celé 😀 https://svolavacky.cz/vw-audi-skoda-seat-kryt-motoru-pozar/
Duben 1, 20223 r I IV se to týká: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/skoda-plug-in-hybrid-pozar-vw-volkswagen-svolavaci-akce-kryt-tsi-baterie.A220331_153553_automoto_fdv https://www.autosalon.tv/novinky/nova-auta/skoda-svolava-sve-plug-in-hybridy-kvuli-obavam-z-pozaru-v-cesku-jde-o-tisic-aut Tak já psal prodejci-servisákovi, ať zjistí co dál.
Duben 1, 20223 r Mně to dnes dokonce došlo i do infotainmentu, takže po víkendu budu muset prodejce informovat sám...
Duben 1, 20223 r Sakra, ten sportovní výfuk v edicích Challenge respektive 120 let Motorsport zní dost dobře: Upraveno Duben 1, 20223 r od Rapid1.0
Duben 14, 20223 r V 8. 1. 2022 na 9:51, fabik263 napsal: Před nějakou dobou jsem si zrušil bezdrátové AA, protože auto si pamatuje, jestli bylo minule připojeno a pokud ano, po startu se spojení pokusí aut. navázat. Vzhledem k tomu, že se teď toto neděje, přijde mi to subjektivně rychlejší. A ne, nijak mě tato volba neomezuje, AA totiž nepoužívám každý den a přišlo mi zbytečné aby se spojení s tel. po každém startu navazovalo znovu. A když AA chci, udělám 2 kliky na infotainmentu a během 10-15s mám spojeno. Mohl bych se prosím zeptat, jak docílit toho, aby se AA nespojovalo automaticky? Celkem mě to rozčiluje, protože to děsně vybijí a zahřívá telefon, i když to vůbec nepotřebuji. Proklikával jsem se infotainmentem a i telefonem a prostě jsem nepřišel na to, jak spustit AA až na moje vyžádání.
Duben 14, 20223 r Musíš jít do Menu -> Telefon -> Nastavení, tam najít svůj tel. a napravo svítí ikonky spojení, co jsou aktivní (AA, bluetooth, ...). Když klikneš na ikonku AA, tím ho odpojíš a při další jízdě by se to nemělo spojit. Pokud ano, bude potřeba ještě v tel. v nastavení AA nastavit toto:
Duben 29, 20223 r https://svolavacky.cz/svolavaci-akce/skoda-octavia-rs-iv-2022-baterie-pojistka-pozar/?fbclid=IwAR1M5ptetfEp4rMqp0cB4nMnL9YkM3rekrMQR55FXXqNHOLCj9XdtsqDQZQ
Květen 25, 20223 r Tak jakožto "daily" uživatel se pod ty klady i zápory z velké většiny můžu podepsat. Za mě ten nejzásadnější problém je to neodlišení, žádná plaketka, žádný emblém na blatníku... Kdybych jí prodával, tak to kupující pozná jen podle faktury, kde to je zmíněno... Ti koníci navíc tam možná i sou, jen neofiko a v kažýdé RS :D . Jinak to cítím přesně jako on. Naprosto dokonalé každodenní auto, které zvládá všechno výborně. Jen si teda nejsem jistý tím, že jich je jen 1000ks. Podle mě to bylo omezeno časově, navíc RS Challenge Plus je to samé, jen se to jinak jmenuje. No a v komenřářích na youtube to klasicky pěkně zhejtila většina komentujících... achjo :D Upraveno Květen 25, 20223 r od JirikHL
Květen 26, 20223 r Mám pocit, že má pravdu, jakmile se prodalo těch 1000 ks, tak právě na základě toho udělali vlastně úplně stejnou Challenge Plus. Jinak to, že nejsou ty edice nějak výrazně odlišeny od klasického RS, podle mě přesně vystihuje podstatu RS jako takového. To prostě nikdy nebylo, nemá a asi ani nikdy nebude sportovní, ostrý náčiní. Pokud něco takového člověk chce, ať si koupí Golf R, který zrovna teď taky má limitku (a tam ty koníci navíc jsou). Octavia RS je prostě Rychlé / Radostné Svezení, perfektní univerzál a jak zaznělo v závěru testu, je to auto "pokud chcete mít jen jedno a na všechno". GTI může být třeba hravější, i30N může prdět do výfuku, ale jakmile potřebuješ odvést 4 člennou rodinu na dovolenou, musíš mít druhé auto. Jinak k té diskuzi - to už je taková klasika pod českými videi. Mám nakoukané snad všechny testy OIV RS na youtube, a pouze pod těmi českými je vždycky taková hrozná diskuze, v zahraničních je to z 90% chvála na to, jak je to dobré auto. Prostě v u nás na ní perfektně sedí "buď ji miluješ, nebo ji nenávidíš" :D Bohužel si ti hateři neuvědomují, že za ty peníze (necelý 1 milion), konkurent, který bude mít takovou výbavu, výkon, 600 litrů kufr, prostor na zadních sedadlech apod., v podstatě neexistuje.
Květen 26, 20223 r před 11 hodinami, Rapid1.0 napsal: Jinak to, že nejsou ty edice nějak výrazně odlišeny od klasického RS, podle mě přesně vystihuje podstatu RS jako takového. Mě asi šlo spíš o to vizuální odlišení této konkrétní (nejspíš tedy 1000 kusů) edice. A nemyslím tím nějaké spoilery, ale tu jednoduchou plaketku na blatníku :) Nebo někde okolo řadičky (jestli tak ten čudl jde ještě nazvat)... Ale teď už to je jedno :), není tam nic a ani nebude a musím se s tím smířit no :D. Ale jestli jich bylo opravdu jen 1000, tak to si úplně říká(lo) o číslování v interieru :D Upraveno Květen 26, 20223 r od JirikHL
Květen 26, 20223 r před 11 hodinami, Rapid1.0 napsal: ...Jinak to, že nejsou ty edice nějak výrazně odlišeny od klasického RS, podle mě přesně vystihuje podstatu RS jako takového. To prostě nikdy nebylo, nemá a asi ani nikdy nebude sportovní, ostrý náčiní... Jak píšete s @JirikHLdál, bez plaketky nebo čísla limitky pak ta edice vlastně ztrácí význam. I když se jedná "jen" o výbavu, barvu apod. Kromě pozice v koncernu* (Audi>VW>Seat/Cupra>Škoda) a celkové situace (konec Lanceru EVO a Imprezy STI), se Oktávka nehodí na "hodně ostrou verzi" ani rozměry a kufrem... a vůbec mi to nevadí! * o to překvapivější je Kodiaq RS
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.