Přejít na obsah

Nahle zvyseni spotreby


tcheco

Doporučené příspěvky

Mam O II 1,9 TDI 02/2006, najeto 22 000km a nahle mi stoupla spotreba nafty o 1,5L. Stale jsem mel podle maxidotu prumernou spotrebu 5,4-5,6L a ted uz neco pres tyden mam najednou prumernou spotrebu okolo 7L. Jezdi stale stejne trasy jako driv. Nemyslim, ze by to bylo poklesem teplot. Mate nekdo stejnou zkusenost, nebo napad cim by to mohlo byt?

Zkusil jsi opravdovou spotrebu ????? Nebo cucis na MAXIKA ci na Zelenou Zabicku ??? Nehrabal ses v tom aute, nemel v servisu, nepripojoval na VAG atd atd... Co se zmenilo ? Proste najednou jako by nic to zaclo zrat vic ??

P.S. Prumerku 7 bych bral hned. o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vyměněna byla váha vzduchu a spotřeba se stabilizovala na 6l dálka a 7l město.Teď jsem už konečně v tomto ohledu celkem spokojen, i když se na dálku pod 6l nedostanu. Po dálnici nejedu rychleji, než 130/h a prostě se pod 6l nedostanu. V servisu mi říkali, že když mám Xenony, kola 17 Pegasus a zaplou klimačku, tak se pod 6l dostat nemůžu. Co vy na to???. Aby toho nebylo málo, tak mi jde občas zpátečka přes zuby a na volnoběh se auto při delší jízdě tak divně škube, jako kdyby šlo chvíemi na 3 válce. Mám auto: 1.9tdi 77kw, 10-2006. Díky za pomoc Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no mozem ti pomoct aspon tak, ze si odsledujem svoju spotrebu. Dnes som totiz nahodil 17" Pegasusy, mam xenony i climatronic. Doteraz bola moja spotreba kombinovana mimomesto/meste cca 6-6,7. Pod 6 som sa dostal iba mimo mesto pri predpisovej 90tke a lahkej nohe. Uvidime co urobia tie nove kolesa a gumy. Kazdopadne ti dam vediet co som nameral a mozeme porovnat. Jazdim sluslne i ked obcas ho trochu podusim, takze vysledky by mali byt vyvazene.

Editováno: , autor: lenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušeností se spotřebou jsou takové že když jsem vyměnil kola R16 na R17 tak mi spotřeba vyletěla o 1,5 litrů nahoru.A pak když jsem nachipoval auto o cca 35 kW vic,tak mi všichní tvrdili,že mi půjde dolů i spotřeba ale pravý opak...o půl litrů je vyšší ale hodně záleží na zpusobu jizdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dvoulitra o je opravdu hodně.Mám v práci služební OII 103kW a když jezdim jako dobytek(někdy) tak se mi spotřeba nad 6 litrů nedostane.Myslím tím průměrnou spotřebu.Zkus někdy natankovat u Shellky V-Power diesel a vyzkoušej to jak dopadneš se spotřebou.

tak jsem natankoval OMV, pořadně tomu dal, byl uplně zanešenej výfuk sazema, asi tak 5 minut mi trvalo to vyčistit, pak jsem to projel po okolí, vynuloval spotřebu a jel znovu jak jsem jezdil a už za 6,5 , což odpovídá :palec2:

Editováno: , autor: Nexus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no mozem ti pomoct aspon tak, ze si odsledujem svoju spotrebu. Dnes som totiz nahodil 17" Pegasusy, mam xenony i climatronic. Doteraz bola moja spotreba kombinovana mimomesto/meste cca 6-6,7. Pod 6 som sa dostal iba mimo mesto pri predpisovej 90tke a lahkej nohe. Uvidime co urobia tie nove kolesa a gumy. Kazdopadne ti dam vediet co som nameral a mozeme porovnat. Jazdim sluslne i ked obcas ho trochu podusim, takze vysledky by mali byt vyvazene.

Jo díky moc.Budu rád že to mužu porovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem natankoval OMV, pořadně tomu dal, byl uplně zanešenej výfuk sazema, asi tak 5 minut mi trvalo to vyčistit, pak jsem to projel po okolí, vynuloval spotřebu a jel znovu jak jsem jezdil a už za 6,5 , což odpovídá :palec2:

Nevím nevím,myslíš že to bylo tím?Já měl stejný problém a pořad je to všelijaké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se tyka spotreby 2,0TDi...

najel jsem s ni ted cca 2.500km

Z toho 70% německá dálnice 170-180km/h a spotrebu jsem mel dle plaubniho PC 6,2L/100km

Jinak když jezdim město+mimo město trasy ktere jsem predtim jezdil s OI 81kW za 5L tak ted jezdim za cca 5,2L/100km a to jeszdim uplně normálně,kdyz potrebuju predjet tak tomu nalozim jinak obec cca 60 mimo kolem 100-120km/h

dlouhodobou ted podsledni 3.000km mam tusim 5,7L/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím všechny spořílky,

dořešilo se to nějak s tou zvýšenou spotřebou u OII 1,9 TDi 77kW???

Řeším totiž to samé, OII 77kW 7/2005 205/55/16, při maxi-eko jízdě maximální rychlostí 130 km/h

se nedostanu pod 6 litrů ani ve snu a to tu spotřebu tlačim dolu i silou vůle!!! A nic! Rychlostí 90 km/h

při dobrých povětrnostních podmínkách a při jízdě převážně z kopce :) se dostanu i na "úžasných" 5,2 litru.

Dost vážně uvažuju o prodeji, protože tohle auto jsem si koupil hlavně kvůli spotřebě, kamárád

na Fabii 1,9 TDi 74 kW s powerboxem (což není žádný zázrak) jezdí eko jízdou pod 4 litry a při

ani při prakticky závodním stylu jízdy není schopen atakovat 5 litrů spotřeby, říkal jsem si prakticky

stejný motor super, když to bude jezdit za 5 litrů bude to paráda, ale zjišťuju, že nic moc.

S předchozím Superbem 1,9 TDi 96 kW 05 jsem dělal na stejných trasách, stejným způsobem

jízdy, skoro o litr nižší spotřebu. Chorvatsko odjel svižným stylem jízdy na 5,2 a to byly okresky 100 - 120

dálnice většinou 150 i víc. Nechci tady vypadat za šetřílka, ale pokud člověk jezdí dost za rok ten rozdíl

jednoho litru dělá při dnešních cenách nafty desetitisíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Neviem, ale ja som mal Octaviu 1, 1.9Tdi 66kw a na maxi dote mi ukazovalo napr. 5,2 ale v skutočnosti to bolo asi o 6-8dcl viac. Takže neberte do úvahy čo ukazuje PC ale reálnu spotrebu. Možno u Octavii 2 je to presnejšie. Uvidím lebo som kúpil Octaviu 2 -2.0Tdi. Na letných 17 mi priemer ukazoval 6.8 a teraz na zimných 16"- 6.2. Neviem kde je realita lebo som na nej nabehal ešte len 600km.

Editováno: , autor: gula221
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...