Přejít na obsah

Nahle zvyseni spotreby


tcheco

Doporučené příspěvky

Mam O II 1,9 TDI 02/2006, najeto 22 000km a nahle mi stoupla spotreba nafty o 1,5L. Stale jsem mel podle maxidotu prumernou spotrebu 5,4-5,6L a ted uz neco pres tyden mam najednou prumernou spotrebu okolo 7L. Jezdi stale stejne trasy jako driv. Nemyslim, ze by to bylo poklesem teplot. Mate nekdo stejnou zkusenost, nebo napad cim by to mohlo byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam O II 1,9 TDI 02/2006, najeto 22 000km a nahle mi stoupla spotreba nafty o 1,5L. Stale jsem mel podle maxidotu prumernou spotrebu 5,4-5,6L a ted uz neco pres tyden mam najednou prumernou spotrebu okolo 7L. Jezdi stale stejne trasy jako driv. Nemyslim, ze by to bylo poklesem teplot. Mate nekdo stejnou zkusenost, nebo napad cim by to mohlo byt?

Zimni pneu? Nic jineho me nenapada :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, ze mam spotrebu okolo 7l stale, tak mi to prijde normalni.

ale nemohlo odejit nejake cidlo treba?

jinak zimni pneu dle me nemuze nikdy hodit spotrebu o 1.5l výš

Beru zimni pneu + zimni podminky, mam prumernou v zime o 1 l vyssi. Ale minuly tyden ta zima tak moc velka nebyla. Omluva za rychlou odpoved.

Editováno: , autor: oct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba změn pro začátek pumpu.Tím bych začal.........a taky přečetl diagnostiku

Jestli to je pumpou, tak by to melo byt opraveno v ramci zaruky!? A nemelo by se to projevit jeste nekde jinde, nez na spotrebe? Co se tyce jizdnich vlastnosti, tak zadnou zmenu nepozoruji. Vse je jako driv, jen ta spotreba....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
myslím, že ani palivo a zimní gumy dohromady by neudělaly náhlej nárůst spotřeby o 1,5 litrů

Tak nějak........takovej náhlej skok ve spotřebě by mohla způsobovat Váha vzduchu,sice tvrděj že problémy a časté odcházení váh u TDI VW vyřešilo,ale to neznamená že sem tam nějaká nemůže odejít že.

Mě sice na OII 1.9TDI nikdy váha ještě neodešla,ale dříve na Passatech a prostě starších TDI a i starších TDI-PD mi odcházeli celkem dost často.Někdy se to projevilo cukáním,hulením,nepravidel.chodem apod.,ale taky párkrát to jen zvedlo spotřebu a nic víc.........

Chce to hlavně někoho kdo se v diagnostice aut aspoň trochu víc vyzná a né ty měniče z autor.servisů kde jich dělá hromada,né že by to byli všichni,ale ze zkušenosti vim že takových tam dělá dost a dost.....tam načtou pamět závad,kde se ovšem špatná váha neobjeví a tím končej,ale ono to chce načíst blok naměř.hodnot a v tom jí porovnat kolik dává v určitym režimu atd.,takže to chce z VASEM taky projet a prostě vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak........takovej náhlej skok ve spotřebě by mohla způsobovat Váha vzduchu,sice tvrděj že problémy a časté odcházení váh u TDI VW vyřešilo,ale to neznamená že sem tam nějaká nemůže odejít že.

Mě sice na OII 1.9TDI nikdy váha ještě neodešla,ale dříve na Passatech a prostě starších TDI a i starších TDI-PD mi odcházeli celkem dost často.Někdy se to projevilo cukáním,hulením,nepravidel.chodem apod.,ale taky párkrát to jen zvedlo spotřebu a nic víc.........

Chce to hlavně někoho kdo se v diagnostice aut aspoň trochu víc vyzná a né ty měniče z autor.servisů kde jich dělá hromada,né že by to byli všichni,ale ze zkušenosti vim že takových tam dělá dost a dost.....tam načtou pamět závad,kde se ovšem špatná váha neobjeví a tím končej,ale ono to chce načíst blok naměř.hodnot a v tom jí porovnat kolik dává v určitym režimu atd.,takže to chce z VASEM taky projet a prostě vyzkoušet.

Ja mam prave ten samej problem a mam porad zaruku.V servisu řikaj že je vse v pořádku.Jezdim normálně a žere 8 pak najednou 9.5 pak 5.5.Jezdim porad tu samou trasu a PP my ukazuje 4.5až 5 litru ale podle pumpy je to o 2 až 3 litry vic.Nikdo nevi co to muže byt?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam prave ten samej problem a mam porad zaruku.V servisu řikaj že je vse v pořádku.Jezdim normálně a žere 8 pak najednou 9.5 pak 5.5.Jezdim porad tu samou trasu a PP my ukazuje 4.5až 5 litru ale podle pumpy je to o 2 až 3 litry vic.Nikdo nevi co to muže byt?????

Ať ti zkusej dát na zkoušku novou váhu vzduchu...stačí na pár dní a uvidíš.

Znám případ kdy známému hulil Passat 1.9TDI jak komín(výkon+spotřeba byli ale o.k.)....dle servisu bylo vše bez závad,ale tomu se to pořád nezdálo,protože 50.000km v pohodě a najednou o při sebemnšim sešlápnutí plynu z něj vyletěl dým jak z vejtřasky,tak je přemluvil at mu tam zkusej dát novou váhu vzduchu na zkoušku a bylo po hulení......s tim tvym problémem to může být zrovna tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať ti zkusej dát na zkoušku novou váhu vzduchu...stačí na pár dní a uvidíš.

Znám případ kdy známému hulil Passat 1.9TDI jak komín(výkon+spotřeba byli ale o.k.)....dle servisu bylo vše bez závad,ale tomu se to pořád nezdálo,protože 50.000km v pohodě a najednou o při sebemnšim sešlápnutí plynu z něj vyletěl dým jak z vejtřasky,tak je přemluvil at mu tam zkusej dát novou váhu vzduchu na zkoušku a bylo po hulení......s tim tvym problémem to může být zrovna tak.

Mě se to vubec neprojevuje,vse je jak ma byt.Pichly to v servisu na pocitac a vse ok.Jezdim dalky do 120km h a pod 8 litru se malogdy dostanu.Uz me to pekne sere protoze se v tom rejpou 4 mesice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to netušim,takovou zkušenost nemám.

Nevim proč teda když si nevěděj rady v servisu nezavolaj oblastního technika z MB a neřešej to s nim....podle mě by auto vzal do MB.

Je to tak 10-13let měl můj bejvalej soused jednu z prvních Felicií-Combi a tomu od začátku pořád něco pokřupávalo v zadní části auta,ale vysloveně hnusné křupání.....v servisu min.půl.roku si nevěděli rady a pak nakonec auto šlo do MB a tam přišly na to že byl prasklej pant 5.dveří.....píčovina a servisu jim to zabíralo 6.měsíců a ještě ho tam měli pomalu za blázna.

Chce je to dokola otravovat a otravovat a oni nějakýho borce z MB nakonec zavolaj....od toho ty oblastní technici přece jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přikláním k názoru Diagnostika, začal bych u benzínky-nějakou dobu jezdit na Shell Diesel Power či ÖMV co to udělá.Možná zkusit vypálit výfuk-do kopce na 2.st na plný plyn.

Zítra jdu znova do servisu tak uvidim jestli na něco přídou.Jinak tankuju jen na OMV.Dám vědět jak jsem dopadnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...