Přejít na obsah

Favorit na LPG,ale nejede na Benzin :(


Misak

Doporučené příspěvky

Caute, mam Favotira 1994 jeden z tech poslednich,1.3MPi,a mam to na plyn.Tak to porad drtim na plyn a ted mi to nejede na benzin!!!.

popis problemu : kdyz to nastartuju,tak to neudrzi otacky a hned to chcipne ! kdyz je drzim pod plynem, tak to nechcipne. no a kdyz jedu tak to ma jakoby "zpetnej tah" .. pridam plyn a nejdriv to jakoby zacne brzdit a zpomalovat a pak to asi za 3 sekundy teprve jede ... no a kdyz dojedu na krizovatku tak to opet chcipne :( benal tam mam ..

nevite nekdo kde mam zacit hledat pricinu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude chtít vyčistit nádrž, koupit dobrej benzín a přidat do něj přípravek na čištění palivové soustavy (vstřikovačů) a zkusit. Když to nepomůže, tak ještě zkusit vyčistit vstřikovací ventil ultrazvukem.

Ještě jsem zapomněl na skleničku (či jak se tomu u fava nadává...)

Ekonomická varianta - koupit plnou nádrž kvalitního benzínu - nemusí pomoct

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, presne tohle se mi stalo, najednou to prestalo startovat na benal a na plyn jen s plnym pedalem plynu. Dal sem to do servisu, oni to promerili a zjistili ze nejde to ridici jednotky napeti. Byl zaoxidovany kontakt, tak to vycistili a funguje to jak ma. I na plyn to uz startuje normalne. Takze treba to bude u Tebe stejny problem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

Kluci, taky mám stejný problém. Na benzin to rok nejelo a teď se to dusí. Čerpadlo jede, bylo zanešený, tak jsem je vyčistil a vyměnil jsem palivovej filtr, ale pořád to nepomohlo. Teď jsem ještě rozdělal přetlakovej ventil a membrána je ztvrdlá, tak by ju chtělo asi vyměnit? Poradíte mně ještě něco jinýho? Dík za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, taky mám stejný problém. Na benzin to rok nejelo a teď se to dusí. Čerpadlo jede, bylo zanešený, tak jsem je vyčistil a vyměnil jsem palivovej filtr, ale pořád to nepomohlo. Teď jsem ještě rozdělal přetlakovej ventil a membrána je ztvrdlá, tak by ju chtělo asi vyměnit? Poradíte mně ještě něco jinýho? Dík za radu.

Zvětral benzín v nádrži. Nevěřil bych tomu, ale loni jsem po zimě nenastartoval sekačku, na radu opraváře jsem vylil plnou nádrž benzínu a nalil tam nový a chytla na první škubnutí, nic jiného jsem nerozebíral. lol Prostě z něj vyprchá to nejdůležitější... (starej používám na odmašťování a čištění)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Caute, mam Favotira 1994 jeden z tech poslednich,1.3MPi,a mam to na plyn.Tak to porad drtim na plyn a ted mi to nejede na benzin!!!.

popis problemu : kdyz to nastartuju,tak to neudrzi otacky a hned to chcipne ! kdyz je drzim pod plynem, tak to nechcipne. no a kdyz jedu tak to ma jakoby "zpetnej tah" .. pridam plyn a nejdriv to jakoby zacne brzdit a zpomalovat a pak to asi za 3 sekundy teprve jede ... no a kdyz dojedu na krizovatku tak to opet chcipne :( benal tam mam ..

nevite nekdo kde mam zacit hledat pricinu ?

Vyřešil jsi to nějak?Dělá mi to přesně to samý a minulej tejden to na benzin přestalo jet úplně.... :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se stává když tam máš dlouho benzin on zvodnatí, tak čerpadlo ho tahá pořád dál kolem dokola až se odvaří. Samozřejmně záleží i na tom jak dlouho je v provozu tzn. jak moc jezdíš. Osobně čepuju vždy tak 5l benzinu s víc oktanama a doufám že vydrží dýl v dobrém stavu. Když naberu víc benzinu tak se ho snažím do měsíce vyjezdit. Aby sem mohl nabrat zase čerstvý:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Caute, mam Favotira 1994 jeden z tech poslednich,1.3MPi,a mam to na plyn.Tak to porad drtim na plyn a ted mi to nejede na benzin!!!.

popis problemu : kdyz to nastartuju,tak to neudrzi otacky a hned to chcipne ! kdyz je drzim pod plynem, tak to nechcipne. no a kdyz jedu tak to ma jakoby "zpetnej tah" .. pridam plyn a nejdriv to jakoby zacne brzdit a zpomalovat a pak to asi za 3 sekundy teprve jede ... no a kdyz dojedu na krizovatku tak to opet chcipne :( benal tam mam ..

nevite nekdo kde mam zacit hledat pricinu ?

Čao, podíval bych se na všechy palivové fitry ....kdyby si měl karbec, stačilo by asi taky omrknout 1. komoru podle toho co tu popisuješ by fungovala komora 2., která jde ve vyšších točkách, ale v tvém případě bych asi ještě mrkl na škrtící klapku. Jestli není zanešená ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...