Přejít na obsah

Dotaz na přístup ke konektoru el. vzpěry kufru.


Tom373

Doporučené příspěvky

Ahoj, v záruce mi měnili pravou vzpěru, teď je auto už mimo záruku a znovu se podělalo otevíraní. Zjistil jsem že jsou zlomené kabely ke vzpěře pod ochranou. Potřebuji ji vztáhnout a nevím nenašel jsem v příručkách jak se nejjednodušeji dostat ke konektoru a kde vůbec je, abych ji odpojil a vytáhnul. Jestli stačí povolit stropnici nebo je třeba rozebrat polovinu auta. Díky moc za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si odpovím sám, a pro ty kdo bude jednou řešit tento problém, konektor je schovaný hned za sloupkem pátých dveří pod plastem kolem okénka, ale nestačí pouze povolit stropnici je třeba povolit plasty odspoda takže kryt středu kufru, povolit madlo háčku odjistit a vyhnout tento kryt pak jde vycvaknout i ten kryt který potřebujeme a celé to jde opatrně vyhnout, vznikne prostor tak na jednu ruku, pak stačí vyvěsit ten konektor z držáku směrem nahoru a vznikne lepší prostor na manipulaci. 

 

Dle stavu to čeká asi každého kdo aktivně používá kufr, jako třeba žena, kdy každý den vozí děti na tréninky, první vzpěra to odnesla v záruce v cca 95tkm a druhá v cca 108tkm      

IMG_5590.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je to vlastnost, zítra nechám popájet u kluku v práci, asi poradí jak to udělat ať vydrží co nejdéle, škoda že záruka není aspoň 150tkm, ve čtvrtek jdu mimochodem vyzvednout nové Tourneo custom a v ceně záruka 4r nebo 200tkm.  Jinač tato sranda ve Škodě s práci 14 000 jedna strana, tam se nic neopravuje všechno mění.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj, zrovna rovněž řeším, že mi odešla vzpěra a také pravá strana. Koukám, že to může být i v přelámaných kabelech, tak se na to musím ještě podívat. Ale moje otázka zní, zda jste někdo řešil třeba druhovýrobu? Tuto vzpěru jsem našel novou do 5000,- Kč. Ale je to Čína a nějak se toho obávám, nebo je to zbytečné? Dále se snažím hledat i po vrakovištích, ale zatím marně. A dávat 10.000 za novou je teda strašná raketa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 11. 11. 2022 na 21:48, Promato napsal:

Ahoj, zrovna rovněž řeším, že mi odešla vzpěra a také pravá strana. Koukám, že to může být i v přelámaných kabelech, tak se na to musím ještě podívat. Ale moje otázka zní, zda jste někdo řešil třeba druhovýrobu? Tuto vzpěru jsem našel novou do 5000,- Kč. Ale je to Čína a nějak se toho obávám, nebo je to zbytečné? Dále se snažím hledat i po vrakovištích, ale zatím marně. A dávat 10.000 za novou je teda strašná raketa.

Dobrý den, kupoval jste druhovýrobu? Měnil jste obě nebo pouze 1?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...