Přejít na obsah

Koroze kostry alternatoru? Jaky mam alternator?


MirekM

Doporučené příspěvky

Po 5 mesicich od koupe Fabie jsem si vsiml, ze cely (hlinikovy ci z ceho to je) ram (kostra) alternatoru je pokryt belavymi flicky, ktere jdou setrit. Po soli jsem jeste nejel, na okolnich soucastkach tyto flicky nejsou.

Mam nejaky "special" alternator, nebo je to vseobecny jev?

Jak poznam, jesti mam 70A nebo 90A alternator (klimatizace + vyhrivane zrcatka)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla kodov vybavy ak sa nemylim to co mas na tom stitku v kufry dole nalepene.

Na tom stitku bude nejaky pro me asi nic nerikajici kod.

Nedaji se alternatory 70A a 90A na prvni pohled rozeznat podle tvaru ci neceho jineho?

Nikomu se nepotahuje kostra alternatoru belavymi flicky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vubec nicim jsem alternator nepostrikal, auto ma necelych pet mesicu, najeto necelych 2000km.

Je mozne ,ze pri vystupnej prehliadke sa im podarilo daco vyliat...nic by som si z toho nerobil ;) Osobne si myslim ,ze je to iba ta oxidacia...ale pockaj si na viacej rad...toto je iba moja domienka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mirek si dělá zbytečné starosti, je to normální oxidace, kterou mohl ten alternátor chytit např. už když jel z německa na paletě kamionu do MB, nebo někdy jindy, to už asi nezjistíme :D:D

Dik vsem za odpovedi, vrtalo mne to v palici, nechal jsem si do lesa a do supermarketu S105L z roku 1983 a nic takoveho na alternatoru S105 po tech 23 letech nemam.

Asi byl necim postrikany, jak psal Bemo, protoze ty flicky vypadaji jako po kapkach neceho.

A nemate nekdo fotku 90A alternatoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MirekM: Vzhledem k tomu, ze mas Eleganci (tudiz klimu) budes mit velmi pravdepodobne 90A alternator.

Jistotu ziskas podle kodu na stitku.

Mels spravne tuseni, hodil jsem vsechny kody z velke plachty co mne na me prani nechal prodejce ve Fabii do dekoderu http://igorweb.org/equidec/Default.aspx.

Dle kodu mam 90A alternator, ale akumulator jen 44Ah 220A, prestoze mam automatickou klimatizaci, vyhrivane zrcatka a predni mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to OK. Mám také Eleganci, 90A alternátor a 44Ah baterku. 44Ah aku mají i benzínové O2 s klimou...

Ten alternátor je v pohodě. Na volnoběžné otáčky dokáže dobíjet baterku při zapnutých světlech, ventilátoru na 4, zapnutém vyhřívání zadního skla a zrcátek.

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Je to OK. Mám také Eleganci, 90A alternátor a 44Ah baterku. 44Ah aku mají i benzínové O2 s klimou...

Dival jsem se na alternator, je od firmy Bosch 90A. Puvodne jsem si napisu na boku alternatoru nevsiml ... je viditelny i bez pouziti zrcatka, ale je dost nevyrazny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...